ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Avrupa borsaları 26 Kasım

Avrupa borsaları 26 Kasım

Borsalar baskı altında, ancak istikrar yaklaşımları var

Avrupa borsaları 26 Kasım üzerindeki satış baskısı en azından Cuma öğlene kadar artmadı. Bunun yerine, satış baskısı temelde sürdürülürse, istikrara yönelik ilk yaklaşımlar belirlenebilir. Ana konu, Güney Afrika’da ortaya çıkan yeni korona virüs varyantı B.1.1.529’u çevreleyen belirsizlik olmaya devam ediyor. Hafta sonunda bu durum, borsadaki oyuncuları akın akın satıcı tarafına çekerken, tahvil tarafında alım havası yaratıyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) yüzde 2,8 düşüşle 15.471 puana düşerken, Euro-Stoxx-50 yüzde 3.2 düşüşle 4.155 puana geriledi. Bund’un geleceği yukarı doğru güçlü bir sıçrama yapıyor, dolayısıyla tahvil piyasasındaki getiriler de buna bağlı olarak düşüyor. Petrol fiyatları yüzde 6’dan fazla büyük bir oranda düşüyor.

Avrupa borsaları 26 Kasım

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Avrupa borsaları 26 Kasım, Uzmanlara göre, virüs varyantı “çok yüksek sayıda mutasyona” sahip ve “endişe nedeni”. Mevcut aşıların buna karşı etkili olup olmadığı belirsizdir. Büyük Britanya ve Almanya gibi ülkeler, Güney Afrika ve diğer Afrika ülkelerine olan hava trafiğini kısıtladı ve DSÖ, uzmanlar toplantısında yeni türün “endişe verici bir değişken” olarak ilan edilip edilmeyeceğini tartışmak istiyor.

QC Partner portföy stratejisti Thomas Altmann, “Yeni mutasyon, pandeminin risk değerlendirmesini yerinde değiştiriyor” diyor. Bu varyantın aslında daha bulaşıcı olması ve aşılara karşı bağışıklığı olması durumunda, onunla savaşmanın tek yolu büyük kısıtlamalar olacaktır. Bu, ekonomik büyüme ve şirket karları için zehir olurdu.

Avrupa borsaları 24 Kasım, Seyahat ve eğlence değerleri zarar görüyor

Avrupa borsaları 26 Kasım

Bu ortamda, riskin azaltılması borsanın sloganıdır. Yeni bir korona dalgasından ilk ve en ciddi şekilde etkilenen sektörlerin hisseleri satılıyor. Seyahat ve eğlence sektörü hisseleri yüzde 5,7 düştü. Bireysel değerler yüzde 12 IAG, yüzde 10 Lufthansa, yüzde 9,6 Fraport ve yüzde 10 Easyjet’i içeriyor. Karnaval tokası yüzde 13,5. Airbus yüzde 9,5 daha ucuz.

Avrupa borsaları 26 Kasım, Petrol fiyatları yüzde 4,5 düşüyor çünkü ekonomi tekrar kapanırsa petrol talebi zarar görecek. Ancak banka hisseleri de (-%5.1) satılmakta. Burada ekonomik endişelerin yanı sıra bir diğer olumsuz faktör de piyasa faiz oranlarının yeniden keskin bir şekilde düşmesi ve bu da kredi verme işinde marjların azalmasıdır.

Önceki korona dalgalarında olduğu gibi, sözde “evde kal hisseleri” daha geniş pazardan açıkça daha iyi durumda. Örneğin Almanya’da Hellofresh yüzde 3,4 artarken, Delivery Hero yüzde 2,3 artıyor. PostNL, Sartorius, Zur Rose mail order eczaneler ve Shop Apotheke veya Teamviewer gibi değerler de önemli kazanımlar gösteriyor. Zalando yüzde 1.9 kazandı.

Avrupa borsaları 26 Kasım

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Avrupa borsaları 26 Kasım, Potansiyel olarak fiyat hareketli içeriğe sahip şirket raporları da var, ancak bunlar genel ruh halinin gölgesinde kalıyor. Software AG yüzde 8.2 arttı. Tetikleyici, şirketin kendisini satmak da dahil olmak üzere çeşitli stratejik seçenekleri inceleyeceği bir Bloomberg raporudur.

Medios için yaklaşık yüzde 1 arttı. Analistler, bir gün önce açıklanan devralmayı olumlu olarak değerlendiriyor. Medios, beş bölgesel üretim şirketiyle ulusal bir ağ olan NewCo Pharma’yı satın aldı. Uzman eczaneler adına hastaya özel infüzyon solüsyonlarının üretimine odaklanmaktadır. Warburg analistleri için satın alma stratejik bir anlam ifade ediyor ve değer katıyor.

Avrupa borsaları 26 Kasım, K + S (-%4.8) her şeyi açıklığa kavuşturmuştur ve mali denetim otoritesi tarafından yapılan denetimden herhangi bir değer ayarlamasından korkmak zorunda değildir. Ancak yetkililere göre 2019 konsolide finansal tablolarda yeterince raporlanmayan “önemli noktalar” var.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 27 Temmuz

Alireza

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı

Alireza

22 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza