ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

13 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

13 Haziran Piyasa Gelişmeleri

BAYER

13 Haziran Piyasa Gelişmeleri, BAYER, ot öldürücü glifosatının kanser riskleri iddiasıyla ilgili uzun süredir devam eden bir yasal anlaşmazlıkta önemli bir kararla karşı karşıya. ABD Yüksek Mahkemesi’nin, önemli bir davada tarım-ilaç şirketinin temyizini kabul edip etmeyeceğini bugün açıklaması bekleniyor. Ancak bunun olma olasılığı zayıf: ABD hükümetini Yüksek Mahkeme önünde temsil eden Başsavcı Elizabeth Prelogar mahkemeye buna karşı tavsiyede bulundu. Bayer hala davanın gözden geçirileceğini ve kararın lehinde düzeltileceğini umuyor. Ancak, mahkeme genellikle Başsavcının tavsiyelerine uyar.

 ALMANYA/REKABET HUKUKU

Yüksek akaryakıt fiyatları karşısında, Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, örneğin madeni yağ şirketlerine karşı daha etkili önlemler alabilmek için rekabet yasasını sıkılaştırmak ve Kartel Ofisine daha fazla müdahale fırsatı vermek istiyor. Yeşiller politikacısı, federal hükümet tarafından kararlaştırılan yakıt indiriminin düzgün çalışmadığından şikayet etti. Bir pozisyon belgesine göre, kartel koruyucularına, şirketler piyasa güçlerini kötüye kullandıklarında kârlarını savurmaları için daha fazla fırsat vermek istiyor. Son çare olarak, yıkımlar da mümkün olmalıdır.

 13 Haziran Piyasa Gelişmeleri BMW

13 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Basında çıkan bir habere göre BMW, Çin’den yaptığı otomobil ihracatını genişletmeyi düşünüyor. Çinli şirket Great Wall ile birlikte planlanan elektrikli Mini’nin ABD’ye de ihraç edilebileceğini belirten Handelsblatt, kurumsal çevrelere atıfta bulundu.

 VOLKSWAGEN

VOLKSWAGEN, kitlesel pazar markalarıyla daha yakın çalışmayı planlıyor. Grup yönetim kurulu üyesi Thomas Schäfer, sözde hacim grubunda birleştirilen Volkswagen, Skoda, Seat, Cupra ve Volkswagen Ticari Araç markaları için bugüne kadar ayrı ayrı, örneğin satın alma veya üretimde çok şey yapıldığını söyledi. “Automobilwoche”.

 13 Haziran Piyasa Gelişmeleri BASF

Basf patronu Martin Brudermüller, kimya şirketi için bir gaz ambargosunun ciddi sonuçları konusunda uyarıyor. “Süddeutsche Zeitung”un müdürü, “Artık gaz tahsis edilmezse, Ludwigshafen tesisini kapatmak için birkaç saatimiz var” dedi. “O zaman devasa site, tarihinde ilk kez durma noktasına gelirdi.”

 REİNMETAL

Üreticinin Bundeswehr tarafından hizmet dışı bırakılan ancak şu anda modernize edilmekte olan “Marder” zırhlı personel taşıyıcılarının birçoğu kullanıma hazır ve hemen Ukrayna’ya teslim edilebilir. “Bild am Sonntag”ın Rheinmetall patronu Armin Papperger, “100 Marder piyade savaş aracını tamir etme sürecindeyiz, ilk araçlar zaten hazır” dedi. “Sansarların ne zaman ve nerede teslim edileceği federal hükümetin kararıdır.”

 13 Haziran Piyasa Gelişmeleri ÇELİK

Çelik endüstrisindeki ücret anlaşmazlığında IG Metall, uyarı grevlerine Pazartesi günü de devam etmek istiyor. IG Metall müzakerecisi ve NRW bölge müdürü Knut Giesler, bunun işverenleri Salı günü kuzeybatı Alman demir çelik endüstrisindeki dördüncü tur müzakerelerde taviz vermeye ikna etmeyi amaçladığını söyledi. Pazartesi günü, sendika birçok Thyssenkrupp, Arcelormittal ve Salzgitter lokasyonunda eylemler planlıyor.

 HAVACILIK

Basında çıkan bir habere göre, İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, havaalanlarındaki personel eksikliğini gidermek için Avrupa Birliği çalışanlarına geçici vize vermeyi düşünüyor. İngiliz The Telegraph gazetesinin haberine göre, bagaj görevlilerine ve check-in masalarındaki çalışanlara altı ay boyunca vize verilebiliyor.

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 13 Haziran Piyasa Gelişmeleri MC DONALD

Rusya’daki McDonald’s şubelerinin kapatılmasından üç ay sonra, bir Rus yatırımcı tarafından devralınan fast food zinciri, “Lecker und Punkt” (“Vkusno i totschka”) adı altında yeniden açıldı. Şirket patronu Oleg Paroyev, “Amacımız, misafirlerimizin kalite ve ambiyansta herhangi bir fark görmemesidir” dedi.

 CREDIT SUISSE

 13 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Basında çıkan bir habere göre, İngiliz finans piyasası düzenleyicisi FCA, İsviçre bankasını daha sıkı izleme gerektiren finans kurumları için izleme listesine aldı. Bu, “Financial Times” tarafından Mayıs ayındaki bir mektuba atıfta bulunarak bildirildi. Kurum, kurumun kültüründe, yönetişiminde ve gözetiminde ve risk kontrollerinde yeterli iyileştirmeler yapmamış olabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

 13 Haziran Piyasa Gelişmeleri BIONTECH/PFIZER

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, altı ay ile dört yaş arasındaki çocuklar için korona aşısının güvenliğini ve etkinliğini onayladı. Bir çalışmadan elde edilen verilerin değerlendirilmesi, küçük çocuklarda aşı kullanımıyla bağlantılı herhangi bir güvenlik endişesi ortaya çıkarmadı. İlk analize göre bu yaş grubundaki aşının etkinliği yüzde 80,3. FDA ayrıca Moderna’nın aşısını yaş grubu için güvenli ve etkili buldu.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Bayer AG Nedir ? Bayer AG Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

27 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

14 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza