ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 21 Aralık

DAX Analizi 21 Aralık -DAX Analizi 14 Temmuz

DAX’ın haftaya zayıf bir başlangıcın ardından toparlanması bekleniyor

DAX Analizi 21 Aralık , DAX endeksi (DAX 40 endeksi), Haftaya zayıf bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, DAX Salı günü yüksek işlem görmeye başlayacak. Bankalar ve aracı kurumlar, Alman gösterge endeksinin borsanın başlamasından yaklaşık iki saat önce yüzde 0.96 artarak 15.385 puana ulaşmasını bekliyor.

DAX Salı günü daha yüksek başlamalı. Yeni Corona varyantı Omikron’un hızla yayılması nedeniyle büyük kısıtlamalar korkusu, önde gelen Alman borsa endeksini hafta başında yüzde üçe kadar aşağı itti ve sonuçta işlemden çıkmadan önce 15.240 metre ile yüzde 1,9 daha zayıfladı.

DAX Analizi 21 Aralık

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Donner & Reuschel’den grafik uzmanı Martin Utschneider, DAX’ın konsolide olmaya devam ettiğini görüyor. Sabah yaptığı açıklamada, “Şu anda 14.980 noktada yedi katlı zemin hala iyi bir stratejik yönlendirme ve destek hattı olarak hizmet ediyor. Dün böyleydi” dedi. Bununla birlikte, 200 günlük çizgi 15.496 metrede aşılabildiğinde, harita teknolojisi açısından yalnızca temel bir yukarı trend dönüşü olacaktır.

DAX Analizi 21 Aralık Omicron ile mücadelede gün içinde yapılacak olan federal eyalet toplantısında yeni kısıtlamalar bekleniyor. Şu an için ülke çapında bir kilitlenme değil, temas kısıtlamaları olmalı. Reuters haber ajansına sunulan bir karar taslağına göre, 28 Aralık’tan itibaren aşılı ve nekahat dönemindeki kişilerin özel toplantıları en fazla on kişiyle sınırlandırılacak.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Yatırımcılar, Alman tüketicilerin satın alma ruh hali hakkında GfK endeksinden bilgi bekliyor. Uzmanlar, bir önceki aydaki eksi 1,6 puandan sonra Ocak ayı için eksi 2,5 puanlık bir değer öngörüyor. Yatırımcılar ayrıca Avrupalı ​​tüketicilerin ruh halini ölçmek için barometreyi de takip ediyor. Bir önceki ay eksi 6,8 puan olan bu endeksin Aralık ayı için eksi sekiz puan olması bekleniyor.

DAX Analizi 21 Aralık | ger40.com

DAX Analizi 21 Aralık bu arada Almanya’da yeni bir sokağa çıkma korkusu dolaştı. Sonuç olarak, Dax neredeyse yüzde iki düştü, ancak 15.000 puanlık yuvarlak işaret korundu. QC Partners uzmanı Altmann, bu nedenle, Alman kıyaslama endeksinin aşağı yönde hala iyi bir şekilde desteklendiğini düşünüyor. Ve umut edilen yıl sonu rallisi muhtemelen artık mümkün olmasa da, bir fiyat toparlanmasının hala mümkün olduğuna inanıyor.

Bireysel hisse senetleri arasında İsviçre UBS’den bir alım tavsiyesi sabah saatlerinde Deutsche Börse hisselerini destekleyebilir. Analist Michael Werner, son fiyat düşüşünün ardından hissenin cazip bir risk/ödül profiline sahip olduğunu doğruladı ve önümüzdeki yıllar için kazanç tahminlerini artırdı. Borsa operatörü için mevcut döngüsel rüzgarların 2022’de tersine dönmesi gerektiğine ve ana işin yeniden önemli ölçüde büyümesi gerektiğine inanıyor.

ABD’li çip üreticisi Micron’un güçlü üç aylık raporu ve pazar tarafından olumlu karşılanan tahmini, bu arada çip değerlerine bir arka rüzgar veriyor. Son düzeltmenin ardından hisseler yükselişe hazır. Bu sabah erken saatlerde bir tüccar, “SK Hynix ve Samsung bugün Asya pazarlarında yükselişe öncülük ediyor” dedi. Yerel değerler arasında, örneğin Infineon, Dax’ta zaten talep görüyordu.

DAX Analizi 21 Aralık derecelendirme kuruluşu S&P, Vonovia (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) hakkında olumlu yorumda bulunup görünümü yükseltirken, rakibi Nike’ın şaşırtıcı derecede iyi rakamlarından sonra adidas da bir göz atmaya değer olmalı. ABD’li spor malzemeleri üreticisi, geçtiğimiz çeyrekte beklenenden daha fazla satış ve kar elde etmişti.

DAX Analizi 21 Aralık

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

5 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

Sabah Analizi 7 Ocak Almanya / ABD / ASYA

Alireza

DAX Analizi 21 Eylül

Alireza