ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX fiyatı 20 Aralık

DAX fiyatı 20 Aralık - DAX üzerinde yeni virüs etkisi

DAX fiyatı 20 Aralık’ta düştü karantina geri geldi

DAX fiyatı 20 Aralık , yatırımcılar, Alman borsasında yeni bir kilitlenmeden korkuyor. Önde gelen endeks DAX endeksi (DAX 40 endeksi) bu arada Pazartesi günü yaklaşık yüzde üç düştü ve öğleden sonra erken saatlerde neredeyse yüzde iki kayıpla 15.227,15 puana geriledi. Borsa barometresi böylece 200 günlük ortalamanın oldukça altına düştü. Borsacılar için bu, uzun vadeli trend için bir kıstastır.

Orta ölçekli borsa hisselerinin MDAX’ı yüzde 1,55 oranında azalarak 33.926,10 puana geriledi. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 1.4 kaybetti.

DAX fiyatı 20 Aralık yeşil sağlık politikacısı Janosch Dahmen, korona virüsünün yeni Omikron varyantının yayılması nedeniyle tatilden sonra sokağa çıkma yasağı getirdi. Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte, “Önlemlerimizle Omikron dalgasının önüne geçmeliyiz. Bugünkü eylemlerimiz yarının pandemi durumunu belirleyecek.” Ancak partiden meslektaşı Rektör Yardımcısı Robert Habeck, tam bir sokağa çıkma yasağının gerekli olduğunu düşünmüyor.

DAX fiyatı 20 Aralık

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Robomarkets ticarethanesinde sermaye piyasası stratejisti Jürgen Molnar, “Kilitleme kelimesi tekrar dolaşıyor” diye yazdı. “Hollanda zaten kilit altında ve Noel’den sonra Almanya’da da olabilir.” Yatırımcıların ekonominin büyük bir bölümünde yeniden duracağı korkusu yeniden artıyor ve dünya genelinde borsaları yokuş aşağı gönderiyor. Omikron nedeniyle, bu yıl borsada da Noel öncesi sakinlik belirtisi yoktu, yıl sonu rallisi nihayet sona ermiş görünüyor.

DAX fiyatı 20 Aralık ancak uzmanlar, piyasalardaki açığı en azından bir nebze de olsa kontrol altına alacak iyi haberlere de değindiler. Üreticiye göre, Moderna’nın aşısı ile takviye dozu, vücudun Omikron’a karşı bağışıklık savunmasını önemli ölçüde artırır.
Yine de Omikron varyantının endişe verici yayılması, havacılık hisselerindeki yatırımcıları güçlü bir şekilde vurdu. Lufthansa kağıtları neredeyse yüzde dört düştü. Havalimanı işletmecisi Fraport’un hisseleri yüzde iki civarında düştü. Yatırımcılar, İngiltere’nin artık Almanya’da bir korona virüsü varyant alanı olarak kabul edilmesinden çok endişe duyuyor. Bu, Almanya’ya girişin ancak ciddi kısıtlamalarla mümkün olduğu anlamına gelir.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX fiyatı 20 Aralık yatırımcılar da endişeyle ABD’ye baktı. Demokrat Senatör Joe Manchin, milyar dolarlık bir sosyal ve iklim paketini kabul edemeyeceğini açıklamıştı. Şimdi başkanın prestij projesinin kurtarılıp kurtarılamayacağı belli değil. Cumhuriyetçiler, daha muhafazakar Demokrat Manchin’in ablukasını selamladı. Partideki meslektaşları öfkeyle tepki gösterdi. Beyaz Saray, Batı Virginia senatörünü sözünü çiğnemekle suçladı.

Bunu yaparken, yatırımcılar yenilenebilir enerji sektöründeki hisse senetlerinden kaçındı. Siemens Energy’nin hisseleri yüzde 3,7 ve rüzgar türbini üreticisi Nordex’in hisseleri yüzde 5,5 kaybetti.

Euro en son 1.1294 ABD doları seviyesinde işlem görüyordu. Avrupa Merkez Bankası son olarak Cuma günü referans faiz oranını 1.1330 (Perşembe: 1.1336) dolar olarak belirlemişti. Dolar 0,8826 (0,8822) Euro’ya mal oldu.

DAX fiyatı 20 Aralık tahvil piyasasında cari getiri eksi yüzde 0,42’den eksi yüzde 0,46’ya düştü. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,17 artarak 145,68 puana yükseldi. Bund vadeli endeksi yüzde 0.11 düşüşle 174.25 puana geriledi

DAX fiyatı 20 Aralık

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Avrupa borsaları 30 Kasım

Alireza

Avrupa Borsası iyimserliğe dönüyor

Alireza