ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

7 Mart Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

7 Mart Piyasa Gelişmeleri 

7 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna savaşıyla ilgili tüm önemli bilgiler, Netflix Rusya’daki teklifini askıya alıyor, Danone Rusya’daki tüm yatırımları askıya aldığını ve American Express’in Mastercard’dan sonra Rusya’da kredi kartlarıyla işini durdurduğunu söylüyor ve Vize.

 UKRAYNA

7 Mart Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna’da, Rus birliklerinin işgalinin on birinci gününde çatışmalar hız kesmeden devam etti. Aynı zamanda, ateşkes için uluslararası çabalar tüm hızıyla devam ediyordu. Interfax haber ajansına göre, Rus ordusu bugün sabah 8’den itibaren birçok Ukrayna şehrine insani koridorlar açmak için ateşkes planlıyor. Interfax’ın Rusya Savunma Bakanlığı’na dayandırdığı haberine göre, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un talebi üzerine ve sahadaki durum göz önünde bulundurularak başkent Kiev ile Mariupol, Kharkiv ve Sumy şehirleri için koridorlar açılmalı. Bu arada mülteci sayısı da artmaya devam etti. BM’ye göre, 1,5 milyon Ukraynalının anavatanını terk ettiği söyleniyor.

7 Mart Piyasa Gelişmeleri,

7 Mart Piyasa Gelişmeleri, Basında çıkan bir habere göre, Ukrayna hükümeti birçok tarım ürününün ihracatını askıya aldı. Interfax Ukrayna haber ajansı, bir hükümet kararına atıfta bulunarak, çavdar, yulaf, darı, karabuğday, tuz, şeker, et ve sığırların etkilendiğini bildirdi. Ayrıca, diğer şeylerin yanı sıra buğday, mısır, tavuk, yumurta ve ayçiçek yağı için artık ihracat lisansları gerekecekti.

 7 Mart Piyasa Gelişmeleri ALMANYA / İKLİM

Federal hükümet, iklim değişikliği ve önümüzdeki yıllarda petrol ve gaz ithalatından daha fazla bağımsızlık için 200 milyar avro harcamak istiyor. Maliye Bakanı Christian Lindner (FDP) ve İklim Bakanı Robert Habeck (Yeşiller), 2022 ve sonraki yıllar için devam eden bütçe görüşmelerinde bu konuda anlaştılar ve her ikisi de doğruladı. Reuters haber ajansına konuşan Habeck, “Bu hükümet 2026 yılına kadar enerji güvenliği ve iklim koruması için 200 milyar avrodan fazla kaynak ayırıyor.”

 ALMANYA/GAZ

7 Mart Piyasa Gelişmeleri, Almanya, Brunsbüttel’de Rus doğalgaz kaynaklarına bağımlılığı azaltacağını umduğu bir sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ithalat terminalinin inşaatına yaklaşıyor. Federal Ekonomi Bakanlığı, devlet kalkınma bankası Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), Hollandalı Gasunie ve enerji grubu RWE’nin terminalin ortak inşaatı için bir ilke anlaşması (MoU) imzaladığını duyurdu. KfW, federal hükümete yapılacak bir mali katkı yoluyla LNG terminalindeki yüzde 50 hisseyi devralacak ve işletmeci Gasunie olacak. RWE yüzde on paya sahiptir.

7 Mart Piyasa Gelişmeleri RUSYA/ABD/Pelosi

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’ye göre ABD, Rus petrolüne yönelik bir ithalat yasağını ilerletiyor. Pelosi bir mektupta, “Temsilciler Meclisi, Rusya’yı küresel ekonomiden daha da izole edecek etkili bir yasama girişimi düşünüyor” dedi. Taslağımız, Rus petrol ve enerji ürünlerinin ABD’ye ithalatını yasaklayacak, Rusya ve Beyaz Rusya ile normal ticari ilişkileri kesecek ve böylece Rusya’nın Dünya Ticaret Örgütü’ne erişimini engellemede ilk adımı atacak.”

VOLKSWAGEN

7 Mart Piyasa Gelişmeleri,

7 Mart Piyasa Gelişmeleri, VOLKSWAGEN yeni “Trinity” elektrikli otomobil için fabrikasını ana fabrikasının hemen yakınında kuracak. Cuma günü, denetleme kurulu yer olarak Wolfsburg’un Warmenau bölgesini belirledi ve yaklaşık iki milyar avroluk fon sağladı. İnşaatın 2023 baharında başlaması planlanıyor.

 PROSIEBENSAT.1

7 Mart Piyasa Gelişmeleri, Bertelsmann patronu Thomas Rabe bir kez daha yayıncısı RTL ile Alman rakibi ProSiebenSat.1 arasında bir birleşme önerdi. Bu gündemde değil ve “ProSiebenSat.1’e kısa süre içinde yaklaşmak” gibi bir niyet yok, dedi Rabe “FAZ”. Ancak, antitröst yetkililerinin RTL’nin Fransa ve Hollanda’da ulusal şampiyonlar oluşturmak için attığı son adımları nasıl değerlendirdiğini beklemek ve görmek gerekiyor. “Böyle bir şey Fransa’da ve Hollanda’da işe yarıyorsa, Almanya’da da işe yaramaması için iyi bir neden göremiyorum.”

 7 Mart Piyasa Gelişmeleri NETFLIX

NETFLIX, Rusya’daki hizmetini askıya aldı. Bir sözcü, “Sahadaki koşullar göz önüne alındığında, Rusya’daki hizmetimizi sonlandırmaya karar verdik” dedi.

OMV

OMV artık Rusya’da yatırım yapmayacağını açıkladı. Avusturya enerji grubu tarafından yapılan zorunlu bir duyuru, “Rusya artık OMV’nin Arama ve Üretim portföyündeki stratejik çekirdek bölgelerden biri olarak kabul edilmiyor” diyor. Ayrıca, Yuzhno Russkoye doğal gaz sahasına yaklaşık dörtte birinin ekonomik katılımına ilişkin stratejik bir inceleme başlatılacaktır.

 DANONE

All You Need To Know About Danone Company in Turkey..

7 Mart Piyasa GelişmeleriDANONE’a göre Rusya’daki tüm yatırımları askıya alıyor. Ancak, “yerel nüfusun temel gıda ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmek için taze süt ürünleri ve bebek maması üretimi ve dağıtımı sürdürülecektir”.

 7 Mart Piyasa Gelişmeleri TESLA

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Frankfurt/Oder idari mahkemesi, ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Grünheide, Brandenburg’daki fabrikasıyla bağlantılı ek su pompalama onayını bozdu. 28 Şubat 2020 tarihli onay yasa dışıydı ve uygulanamazdı, mahkeme Cuma akşamı, Tesla’nın ilk Avrupa tesisi için nihai inşaat izninin verilmesinden kısa bir süre sonra karar verdi. Yargıçlar kararlarını, genel planı sorgulamadan giderilebilecek bir usul hatasıyla gerekçelendirdiler. Davacılar Yeşil Lig ve Nabu idi.

AMAZON

7 Mart Piyasa Gelişmeleri, Verdi sendikası çevrimiçi perakendecide grev çağrısı yapıyor. Verdi, altı sevk merkezinde çalışanların Pazartesi ve Salı günleri erken vardiyadan itibaren çalışmayı bırakmaları gerektiğini söyledi. Rheinberg, Werne, Koblenz, Leipzig’deki şubeler ve Bad Hersfeld’deki iki lokasyon etkilendi.

 7 Mart Piyasa Gelişmeleri RUSYA/DEVLET TAHVİLLERİ

7 Mart Piyasa Gelişmeleri,

Rusya, devlet tahvillerinden alacaklarının yerine getirilmesini Batılı devletlerin yaptırımlarına bağlamaktadır. Moskova’daki Maliye Bakanlığı, Rusya’da ikamet etmeyen alacaklılara devlet borcunu tam ve zamanında ödemek ve ödemek istediğini açıkladı. Ancak ödemeler, Batılı hükümetlerin Ukrayna’yı işgal ettiği için Rusya’ya uyguladığı yaptırımlara bağlı olacak.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?   Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

BUĞDAY

7 Mart Piyasa Gelişmeleri, Hükümet kaynaklarına göre Hindistan’ın buğday ihracatı yeni bir rekora hazırlanıyor. Tüketici İşleri Bakanlığı’ndan Sudhanshu Pandey, ihracatın arttığını açıklıyor. Şubat ayı sonunda 6,6 milyon ton ihraç edilmişti ve mali yılın son ayında yedi milyon tona ulaşılabildi. Bununla birlikte, Ukrayna savaşı göz önüne alındığında, tüccarlar son zamanlarda büyük ihracatçılar Rusya ve Ukrayna’ya alternatif kaynaklar hakkında birçok soruşturma bildirdiler.

 UKRAYNA

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

13 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza

XETRA

Alireza

Piyasa Analizi 30 Kasım – Almanya / ABD / AVRUPA

Alireza