ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 7 Mart

DAX Analizi 5 Eylül - DAX Analizi 27 Aralık -DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 7 Mart

DAX 13.000 puanın altına düşmeden önce

DAX Analizi 7 Mart

DAX Analizi 7 Mart , Ukrayna’da giderek tırmanan savaş ve büyük ekonomik sonuçların korkusu Pazartesi günü Alman borsasında ağır bir şekilde baskı oluşturmaya devam edecek. Broker IG, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) alım satımın başlamasına iki saatten az bir süre kala 12.720 puandan değerlendirdi ve böylece Cuma günkü Xetra alım satımının sonundan yüzde 2,8 daha düşük oldu.
Bu nedenle, son birkaç işlem gününün aşağı yönlü kaymasının devam etmesi muhtemeldir. Cuma günü, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana kayıplar yüzde 10’un biraz üzerindeydi.

DAX Analizi 7 Mart, Bankalar ve aracı kurumlar tarafından yapılan hesaplamalara göre DAX endeksi (DAX 40 endeksi) , hafta başında yenilenen indirimlerle başlayacak. Cuma günü, bir Ukrayna nükleer santrali için verilen savaşta Avrupalı ​​hisse senedi yatırımcıları korku ve terör içindeydi. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) , Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesine koştu ve 13.094,54 puanla yüzde 4,4 daha düşüktü.

DAX Analizi 7 Mart

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 7 Mart, Ukrayna savaşı, ticaret katındaki ana konuşma konusu olmaya devam ediyor. Aynı zamanda, yükselen emtia fiyatları enflasyon korkularını körüklüyor. Rusya’nın enerji arzını durdurma konusundaki tartışma, Kuzey Denizi’nden Brent petrolünün fiyatını neredeyse yüzde 20 artırarak varil başına 139.13$’a kadar 13-1/2 yılın en yüksek seviyesine çıkardı. Ana ihracatçısı Rusya olan otokatalizörler için kullanılan paladyum, ons başına 3.173 dolardan her zamankinden daha pahalıydı.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?          Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 7 Mart , Ekonomik veriler yalnızca ikincil bir rol oynar. Diğer şeylerin yanı sıra, Alman endüstrisinden gelen siparişler programda. Uzmanlar Ocak ayı için yüzde bir artış bekliyor. Bir önceki ayda yüzde 2,8 oranında artış göstermişlerdi. Uzmanlar, Almanya perakende satışlarında bir önceki aydaki eksi yüzde 5,5’lik düşüşün ardından yüzde 1,8’lik bir büyüme öngörüyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Sabah Analizi 29 Kasım – Almanya / ABD / Asya

Alireza

DAX Analizi 6 Eylül (14:20)

Alireza

2 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza