Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 30 Ağustos

DAX Analizi 12 Ağustos-Deutsche Börse AG (DB1 Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği)

DAX Analizi

DAX Analizi 30 Ağustos, DAX endeksi (DAX 40), başlangıçta, Temmuz ortasından bu yana en düşük seviyesine gerilemesinden kurtulmalıdır. Önde gelen endeks için bir gösterge olarak X-Dax, başlangıçtan bir saat önce yüzde 0,40 artışla 12.944 puana işaret etti. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de uluslararası istikrara sahip bir ortamda pozitif olması bekleniyor.

DAX Analizi 30 Ağustos

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 30 Ağustos, Olumlu bir başlangıçla Dax, ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın daha fazla faiz artırımına ilişkin açıklamalarına göre geçen Cuma günü düştüğü 13.000 puanlık yuvarlak işarete tekrar yaklaşıyor. CMC Markets’tan piyasa gözlemcisi Michael Hewson, enflasyonu düşürme hedeflerine atıfta bulunarak, “Mesajı, Fed’in işi bitene kadar devam edeceğiydi” dedi. Fed’in Eylül ayında yeniden 75 baz puan faiz artıracağını tahmin ediyor.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Ancak yüksek enflasyon nedeniyle bu ülkede para otoriteleri de baskı altında. Bu nedenle, Ağustos ayı için ilk tahminle Almanya için tüketici fiyatları Salı günü odakta. Bu nedenle piyasa gözlemcileri, ECB’nin önümüzdeki hafta faiz oranlarını önemli ölçüde artırmasını bekliyor. Dezavantajı ekonomik frenleme etkisidir, bu nedenle yatırımcıların durgunluk korkularının azalması olası değildir.

DAX Analizi 30 Ağustos, Kurumsal tarafta, haber durumu Salı günü sakin. Adler Grubu (ADLER), bir gece önce, piyasa kapandıktan sonra, yarım yıl rakamları, bir temettü teklifinden feragat ve Thomas Echelmeyer’in CFO rolünde kalıcı olarak atanması da dahil olmak üzere bazı haberler verdi. Sonuç olarak, yatırımcılar çok heyecanlı değildi, hasta emlak şirketinin fiyatı piyasanın önünde pek hareket etmedi. Ama aynı zamanda son aylarda önemli ölçüde düştü.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

22 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 3 Aralık

Alireza

28 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza