Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

31 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

8 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları

 31 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; ALMANYA

31 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi,  Dax (DAX 40), hafta ortasında 13.000 puanlık yuvarlak işaretiyle güreşmeye devam etmeli. Komisyoncu IG, Çarşamba günü önde gelen Alman endeksini başlangıçtan iki saat önce yüzde 0,51 artışla 13.027 puana değerlendirdi. Bir gün önce Dax, aradaki önemli artışların ardından gün sonunda 13.000 puanını korumayı başaramamıştı. Piyasa öncesi göstergeye karşı ölçüldüğünde, şu anda Ağustos için yaklaşık yüzde 3.4’lük bir kayıp ortaya çıkıyor. Faiz oranı ve durgunluk endişelerinin enerji kriziyle birleştiğinde barometre ay ortasında 14.000 puana yaklaşmıştı. Çarşamba sabahı, Ağustos ayı için euro bölgesindeki tüketici fiyatlarına odaklanılacak. Enflasyon yüksek, bu nedenle Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz oranlarını yükseltme baskısı altında. Resesyon riski var. Yükselen faiz oranları ve ekonomik endişeler, borsada fiyat artışları için iyi koşullar değil. Commerzbank sabah yaptığı açıklamada, Euro bölgesinden gelen enflasyon verilerinin ECB’nin gelecek haftaki toplantısında faiz oranlarını 0,50 veya 0,75 puan artırma kararı üzerinde önemli bir etkisi olması gerektiğini söyledi.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 31 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; ABD

31 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Wall Street’te, ciddi bir ekonomik gerileme korkuları yaygın olmaya devam ediyor. Cuma günkü düşüşün ve hafta başındaki ek indirimlerin ardından, en önemli ABD endeksleri Salı günü hızla kırmızıya döndü ve her biri yaklaşık yüzde bir aşağıda kapandı. Erken işlemlerdeki ılımlı kazanımların ardından, önde gelen endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) nihayetinde yüzde 0,96 düşüşle 31.790,87 puana geriledi ve böylece Temmuz ayı sonu seviyesine geldi. Pazar genelinde S&P 500 yüzde 1,10 kayıpla 3986,16 puana geriledi. Teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100 yüzde 1,13 düşüşle 12,342,70 puana geriledi.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 31 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi; Asya

Ekonomiyle ilgili endişeler Çarşamba günü Asya borsalarında ağır bastı. Çin’de, anakara Çin’deki en önemli 300 şirketin yer aldığı CSI 300 endeksi (CSI 300) geçtiğimiz günlerde yaklaşık yüzde yarım kaybetti ve özel idari bölgenin Hang Seng endeksi (Hang Seng) yüzde 0,2 düştü. Resmi Satın Alma Yöneticileri Endeksi’nin (PMI) gösterdiği gibi, Çin endüstrisindeki ruh hali hala zayıf. Hükümetin katı korona politikası ve kuraklık nedeniyle ülkenin bazı bölgelerinde elektrik kesintisi iz bırakıyor. Önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, ticaretin bitiminden kısa bir süre önce yüzde yarım düştü.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Enerji şirketi RWE; Alternatif enerjilerin genişletilmesi için yeni hedefler

Alireza

10 Ocak Piyasaların Durumu

Alireza

Deutsche Börse Nedir? Canlı DB1 Fiyatı ve Grafiği

Alireza