Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 31 Ağustos

DAX Index Noon Analysis December 14 The Dax Index (DAX 40 Index) also gave up its intermittent price increases on Tuesday. At noon -DAX Evening Analysis 01December - dax40- ger40

DAX Analizi

DAX Analizi 31 Ağustos, DAX endeksi (DAX 40), hafta ortasında 13.000 puanlık yuvarlak işaretle başa çıkmaya devam etmeli. Bir gün önce, bu arada önemli kazanımlar elde ettikten sonra raund çizgisini korumayı başaramamıştı. Şimdi muhtemelen yeni bir girişime başlıyor: Öncü endeks için bir gösterge olarak X-Dax, Çarşamba günü başlangıçtan neredeyse bir saat önce yüzde 0,59 artışla 13.038 puana işaret etti.

ABD borsaları da önceki akşam zayıflamıştı: Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) bir ayın en düşük seviyesine ulaştı. Ancak bu arada, ABD vadelileri yükseliyor ve Asya’da fiyatlar da dipten çıktı. Bu arka plana karşı, euro bölgesi gösterge endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de pozitif olması bekleniyor.

DAX Analizi 31 Ağustos

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 31 Ağustos

Şu anda Ağustos için yaklaşık yüzde 3,3’lük bir DAX endeksi (DAX 40) kaybı ortaya çıkıyor. Almanya’da döviz kuru barometresi, faiz ve durgunluk endişeleri ile enerji krizinin 1.000 puana mal olmasından önce, ay ortasında 14.000 puana yaklaşmıştı. Yükselen faiz oranları ve ekonomik endişeler şu anda borsada fiyat artışları için iyi koşullar değil.

Sabah, Ağustos ayı için euro bölgesindeki tüketici fiyatlarına odaklanılacak. Enflasyon yüksek ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz oranlarını yükseltme baskısı altında – bununla bağlantılı bir resesyon riski de var. Bununla birlikte, sürekli yüksek enflasyon, daha da büyük ekonomik riskleri barındırmaktadır.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Commerzbank sabah yaptığı açıklamada, Euro bölgesinden gelen enflasyon verilerinin ECB’nin gelecek haftaki toplantısında faiz oranlarını 0,50 veya 0,75 puan artırma kararı üzerinde önemli bir etkisi olması gerektiğini söyledi.

DAX Analizi 31 Ağustos, Şirket tarafında, haber durumu, en son raporlama sezonu aşağı yukarı sona erdikten sonra, son zamanlarda olduğu gibi nispeten sakin kaldı. Sixt’in (Sixt SE St) hisseleri, Jefferies yatırım şirketi tarafından iptal edilen bir satın alma önerisi nedeniyle bir göz atmaya değer olabilir. Ancak hisse, piyasadan önce fark edilmedi. Analist Constantin Hesse, 2023’te daha zayıf ekonomik ortamın ve seyahat işi üzerindeki potansiyel olumsuz etkilerin kısa vadede araç kiralama şirketinin büyümesini yavaşlatabileceğinden korkuyor

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

25 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

26 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 18 Şubat

Alireza