Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX Analiz ve GörüşleriDAX AnaliziDAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 1 Eylül

DAX Analizi 22 Şubat - DAX Analizi 22 Temmuz - DAX Analizi 1 Eylül- DAX Analizi 29 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 1 Eylül, Çok zayıf Ağustos’tan sonra, DAX endeksi (DAX 40) için Eylül başlangıcının ilk başta çok daha iyi olması pek olası değil. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, başlamadan bir saat önce yüzde 0,58’lik bir indirimle 12.761 puana işaret etti. Şimdilik, 13.000 puanlık yuvarlak işaretle teması kaybediyor gibi görünüyor: Ağustos ayında neredeyse yüzde beşlik bir eksiden sonra, Temmuz başında işaretlenen 12.391 puanlık yılın en düşük seviyesi yaklaşıyor.

DAX Analizi 1 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Yüksek enflasyon piyasalar için temel stres unsurudur. Merkez bankaları için zorluklar yaratıyor ve onları faiz oranlarını daha da yükseltmeye çağırıyor. Bunlar ekonomik yavaşlama ve durgunluk endişelerini körüklüyor. Bu şartlar altında denizaşırı borsalardan gelen göstergeler olumsuz: Endeksler hem ABD’de hem de Asya’da daha düşüktü.

Çin’in zayıf ekonomik verileri Perşembe günü yayınlandı ve Caixin endeksi birkaç aylık genişlemenin ardından 50 puanın altına gerileyerek daralma bölgesine girdi. Ayrıca Çinli yetkililer, bu kez güneybatı Çin metropolü Chengdu’da korona salgını nedeniyle bir sokağa çıkma yasağı daha getirdi. Bu, pandeminin tedarik zincirlerini bir kez daha etkileyeceği endişelerini körüklüyor.

DAX Analizi 1 Eylül

DAX Analizi 1 Eylül, ABD’den çığır açan işgücü piyasası raporunun çıkmasından bir gün önce, yatırımcılar şimdi yeni ekonomik gelişme göstergelerini bekliyor. Sabah LBBW, “Bugün ABD rakamları açıkça ön planda” diye yazdı. Landesbank’tan ekonomist Jens-Oliver Niklasch, Avrupa saatiyle öğleden sonra gelen ISM satın alma yöneticilerinin sanayi endeksinin bir endeks puanı düşüşle 51,8 puana düşmesini bekliyor.

CMC Markets’tan piyasa gözlemcisi Michael Hewson’a göre, Çin ve ABD arasındaki teknoloji anlaşmazlığı görünüşte yoğunlaştığı için çip sektörünün daha çok şirket odaklı olması muhtemel. NVIDIA yonga grubu, Çin’e belirli yüksek performanslı yongalar için yeni ihracat gereksinimleri hakkında bilgi verdi. Borsa dışı, bunun ABD grubunun hisseleri üzerinde önemli bir etkisi oldu, ancak gelişme Alman çip grubu Infineon’daki yatırımcıları da kayıtsız bırakmadı. Piyasadan önce, kağıtları neredeyse yüzde bir düştü.

DAX Analizi 1 Eylül, Aksi takdirde, analist notları Perşembe günü odak noktası olacak. JPMorgan’dan, iki sermaye malları şirketi için zıt yönlere gidiyorlar: GEA’nın notu, hisselerin piyasa öncesi %3 düştüğü ikinci yarıda siparişlerde yavaşlama beklentisiyle düşük ağırlıklı olacak şekilde düşürüldü.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Öte yandan, JPMorgan analisti Akash Gupta, orta vadede depo teknolojisi üreticisi için cazip fiyat potansiyeli gördüğü için Kion’u (KION GROUP) “Aşırı kilolu” olarak tavsiye ediyor. Burada kurs piyasadan önce yüzde iki arttı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX Analizi 12 Ağustos

Alireza

28 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Borsa Nedir? Yeni Başlayanlar için Temel Rehber

Alireza