Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

1 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

4 Ekim Dünya Borsaları Gündemi - 1 Eylül Dünya Borsaları Gündemi- DAX Analizi 4 Ağustos - Piyasa Haftalık Görünümü

Dünya Borsaları

 1 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ALMANYA

1 Eylül Dünya Borsaları GündemiÇok zayıf Ağustos’tan sonra, Dax (DAX 40) yeni aya Perşembe günü daha fazla fiyat kaybıyla başlamalı. Her durumda, Eylül, zayıf bir borsa ayı olarak kabul edilir. Xetra’nın başlamasından iki saat önce, önde gelen Alman endeksini yüzde 0,65’lik bir indirimle 12.752 puan olarak değerlendirdi. Dax şu an için 13.000 puanlık yuvarlak işaretle temasını kaybediyor gibi görünürken, Temmuz başında işaretlenen 12.391 puanlık yılın en düşük seviyesi yeniden yaklaşıyor. Yüksek enflasyon şu anda piyasalar için ana stres faktörlerinden biri olarak kabul ediliyor. Merkez bankaları için zorluklar yaratıyor ve onları faiz oranlarını daha da yükseltmeye çağırıyor. Bunlar ekonomik yavaşlama ve durgunluk endişelerini körüklüyor. Kalıcı olarak yüksek enflasyon daha da zarar verici olacaktır. Denizaşırı borsalardan gelen spesifikasyonlar olumsuz: endeksler hem ABD’de hem de Asya’da daha düşüktü. Çin’den zayıf ekonomik veriler geldi. Ayrıca Çinli yetkililer, bu kez güneybatı Çin metropolü Chengdu’da korona salgını nedeniyle bir sokağa çıkma yasağı daha getirdi.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 1 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ABD

1 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

ABD borsaları Çarşamba günü aşağı yönlü spiralde kaldı. Bu, Temmuz’un çok güçlü geçmesinden sonraki Ağustos ayı için kasvetli bir tablo çiziyor. ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın geçtiğimiz Cuma günü piyasaları Fed’in enflasyonla mücadelede sürdüreceği sıkı para politikasına hazırlaması, borsalarda son dönemde belirgin bir şekilde daha kasvetli olan havanın tetikleyicisi oldu. Önde gelen endeks Dow Jones Industrial Çarşamba günü yüzde 0,88 düşüşle 31,510,43 puana geriledi ve Temmuz ortası seviyesine geriledi. Üst üste kayıpların dördüncü günü. Aylık bazda bu, eksi yüzde 4.06 anlamına geliyor. Pazar genelinde S&P 500 hafta ortasında yüzde 0,78 kayıpla 3955.00 puana ve teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100 yüzde 0,57 kayıpla 12.272,03 puana geriledi.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 1 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; Asya

Asya hisse senedi piyasaları da Perşembe günü baskı altındaydı. Çin’den gelen zayıf verilerin ardından belirgin ekonomik zayıflığa ilişkin endişeler ağır basmaya devam ediyor. Ayrıca Çinli yetkililer, bu kez güneybatı Çin metropolü Chengdu’da korona salgını nedeniyle bir sokağa çıkma yasağı daha getirdi. Çin ve ABD arasındaki teknoloji anlaşmazlığı da görünüşte yoğunlaşıyor. Yonga grubu Nvidia, bazı yüksek performanslı çipler için Çin’e yeni ihracat gereksinimleri hakkında bilgi verdi. Çin’de, Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketin yer aldığı CSI 300 endeksi son zamanlarda yaklaşık yüzde 0,2 düştü ve özel idari bölgenin Hang Seng endeksi neredeyse yüzde bir buçuk düştü. Resmi Satın Alma Yöneticileri Endeksi’nin (PMI) gösterdiği gibi, Çin endüstrisindeki ruh hali hala zayıf. Hükümetin katı korona politikası ve kuraklık nedeniyle ülkenin bazı bölgelerinde elektrik kesintisi iz bırakıyor. Önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, ticaretin bitiminden kısa bir süre önce yüzde bir buçuk düştü.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Bugünün Finans Gelişmeleri ; Merkez Bankaları Odakta

Alireza

25 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

ECB Faiz Oranı Yükseldi

Alireza