ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Sabah Analizi 18 Kasım – Almanya / Avrupa /ABD

Sabah Analizi 18 Kasım - DAX Endeksi Öğlen Analizi 13 Aralık

SABAH BRİFİNG 18 Kasım 

Almanya, Avrupa ve ABD hisse senetlerini Sabah Analizi 18 Kasım; Dizel motorlarda yasadışı imha cihazlarının kullanımına ilişkin devam eden soruşturmalar, otomotiv tedarikçisi Continental’in yönetim kurulundan önemli bir görevden alınmasını talep ediyor. Wolfgang Schäfer’in yönetim kuruluna atanmasının feshi, şirket tarafından duyurulduğu üzere, olağanüstü bir denetim kurulu toplantısında derhal geçerli olmak üzere onaylandı.

ULUSLARARASI YATIRIM SEKTÖRÜNDE LİDER İSİMLER İLE ÇALIŞMAK İSTERSENİZ BİZLERE

BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Schäfer, Grup Finansmanı ve Denetimi, Grup Bilgi Teknolojisi ve Grup Uyumluluğu, Hukuk ve Fikri Mülkiyetten sorumluydu. CEO Nikolai Setzer, Schäfer’in Yönetim Kurulu içindeki sorumluluklarını devralacak. Halef ayarlanana kadar, şu anda ContiTech iş biriminde Finans, Kontrol ve Bilgi Teknolojileri Başkanı olan Katja Dürrfeld, Grup Finans ve Kontrol ile Grup Bilgi Teknolojisi yönetimini geçici olarak devralacak, diyor DAX Grubu. Conti hasarı sınırlamaya çalıştı. Duyuruya göre, denetleme kurulu başkanı Wolfgang Reitzle, “Mevcut sorunu tutarlı ve eksiksiz bir şekilde çözüyoruz ve Hannover savcısıyla gönülden işbirliği yapıyoruz.” dedi. “Sıfır tolerans felsefemize uygun olarak her şüpheyi araştırıyoruz.”

SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ ALTKOİNİN HANGİSİ OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

SABAH ANALIZI 18 Kasım AVRUPA

Sabah Analizi 18 Kasım

Sabah Analizi 18 Kasım görünüm: Verimli bir ticaret açılışı Perşembe günü ufukta görünüyor. IG, önceki günü 16.251 noktada kapattıktan sonra sabah DAX’ı 16.265 puana koyuyor. Çevrede çok az şey değişti. Berlinliler, hızla artan korona enfeksiyonlarına karşı politikacıların hangi silahları ortaya çıkaracağını heyecanla bekliyor. Bu arada, ülke çapında yedi günlük yeni korona enfeksiyonu insidansı 336.9’a (önceki hafta: 249.1) yükseldi ve böylece arka arkaya on birinci gün için yeni bir zirveye ulaştı. Diğer şeylerin yanı sıra, gastronomi veya perakende gibi kamusal yaşamın bölümlerinin tekrar kilitlenip kapatılmayacağı da merak konusu. Aksi takdirde, Continental’de CFO’nun görevden alındığına dair bir belirsizlik var. Bunun arka planında, DAX grubu tarafından açıklandığı üzere dizel motorlarda yasadışı bağlantı kesme cihazlarının kullanımına ilişkin devam eden soruşturmalar yatmaktadır. Hisse, kapanış sonrası işlemlerde önemli bir baskı altındaydı.

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Gözden Geçirme: Euro’nun devam eden zayıflığının temelde destekleyici bir etkisi oldu, ancak ivme sona erdi. Borsalarda son dönemde yaşanan yükselişe ilişkin de uyarıcı sesler geldi. Yüksek enflasyon nedeniyle eleştirel olarak görülen yeni korona enfeksiyonlarına ve merkez bankalarına atıfta bulunuldu. Analistler, enflasyonun geçici doğasını sorguladılar. İyi iş rakamlarının ardından Semperit yüzde 5 yükseldi. SSE ise yüzde 4,3 düştü. UBS’ye göre, kamu hizmeti iyi bir yarı yıl rakamları sundu. Daha ziyade, fiyat zayıflığının nedeni, SSE’nin aktivist yatırımcı Elliott’un grubu bölme talebine uymayı reddetmesidir. Sage’in görünümü olumlu karşılandı. Sage’in payı neredeyse yüzde 10 arttı.

NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

SABAH ANALIZI 18 Kasım DAX / MDAX / TECDAX

Sabah Analizi 18 Kasım

DAX yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Ancak borsaya neredeyse hiç taze para gelmediği görüldü. Aksine, sektörlerde veya bireysel stoklarda yeniden tahsisler vardı. UBS analistleri, Siemens Healthineers’ın tahminindeki artışı (+ %5,6) olumlu olarak değerlendirdi. Auto1’in hissesi yüzde 1,6 arttı. Araç sayısının fazla olması övüldü. Encavis yüzde 5.7 düştü. Şirket, 250 milyon Euro’ya kadar hibrit dönüştürülebilir tahvil ihraç etti. Xetra’nın kapatılmasından sonra Conti, yönetim kurulundaki değişikliklerle ilgili manşetlerle yüzde 5’in üzerinde düştü.
XETRA SATIŞ SONRASI DEĞİŞİM

Gecenin konusu, yüzde 7 değer kaybeden ve yüzde 9,5’e varan oranda düşen Conti hissesiydi. Wolfgang Schäfer şirketinin CFO’su, dizel motorlarda yasadışı hasar cihazlarının kullanımına ilişkin soruşturmalar nedeniyle istifa etmek zorunda. Lang & Schwarz’dan bir tüccarın dediği gibi, Perşembe günkü fiyat gelişimini tahmin edebilmek için daha fazla bilgiye ihtiyaç var. “Ancak Dax değeri için yüzde 7 güzel bir indirim” dedi. SDAX’ta Instone payı yeni tahminlerle yüzde 1 değer kazandı.

ABD – HİSSELER

PETROLE NASIL YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

Sabah Analizi 18 Kasım güçlü ekonomik verilerin ardından önceki günün primlerinden sonra, Wall Street Çarşamba günü kısıtlama gösterdi. Endekslerin şimdiden rekor seviyelere doğru ilerlediği gerçeği göz önüne alındığında, tüccarlar yeni beklentileri kaçırdı. Borç tavanı bir kez daha gündeme geldi. Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongre’nin borç tavanını yükseltmemesi halinde hükümetin 15 Aralık itibariyle mali yükümlülüklerini yerine getiremeyeceğini söyledi. Lowe yüzde 0,4 yükseldi ve yıl boyunca rekor bir seviyeye ulaştı. Perakendeci, üçüncü çeyrekte satışlar ve kazançlar açısından piyasa beklentilerini aştı. İç mimar La-Z-Boy’un payı yüzde eksi yüzde 7,6 ile ikinci çeyrek rakamlarına tepki gösterdi. Şirket, tedarik zincirindeki kesintiler konusunda uyardı. Perakendeci Target için işler iyi gitti. Ancak, fiyat yüzde 4,7 düştü. Eleştiri, stoklardaki oldukça bol artıştan kaynaklandı. Pfizer (+ %2,6) da korona hapını yüksek riskli hastalarda kullanmak istiyor. Visalar yüzde 4.7 düştü ABD perakende grubu Amazon, artık Büyük Britanya’da verilen Visa kredi kartlarıyla ödeme kabul etmeyecek.

 

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 26 Eylül

Alireza

Sabah Analizi 8 Aralık ALMANYA / AVRUPA / ABD

Alireza

Sabah Analizi 2 Aralık ALMANYA / AVRUPA / ABD

Alireza