ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 18 Kasım

DAX 40 Kasım Ayına Pozitif Başlangıç

DAX Endeksi 18 Kasım (DAX 40) Değişmesi pek beklenmiyor

DAX Endeksi 18 Kasım – Denizaşırı ülkelerden gelen zayıf teknik özelliklerden bağımsız olarak, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Perşembe günü sabit kalacak. Özellikle şu anda zayıf olan euro destek sağladığı için hala yorgunluk belirtisi yok. Alman lider endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, ticaretin başlamasından bir saatin dörtte üçü civarında yüzde 0.08’lik küçük bir artı 16.264 puana işaret etti. Aynı zamanda, önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) minimum kayıpla bekleniyordu.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bir önceki gün, Alman borsa barometresi rekor koşusunu neredeyse 16 284 puana kadar devam ettirmişti. Çok ılımlı karlarla da olsa güzel bir şekilde sona erdiği bir başka işlem günüydü.

Ne yüksek enflasyon ne de artan korona virüs rakamları, Euro döviz kurundan en az 1,13 ABD dolarının biraz üzerinde fayda sağlayan DAX Endeksi 18 Kasım şimdiye kadar yavaşlatmış gibi görünmüyor.
QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Sahadaki en büyük soru hâlâ şu: Dax’i ne durdurabilir,” diye yazıyor. Önde gelen endeksin son zamanlarda ABD endekslerinden nasıl ayrıldığı özellikle etkileyici. ABD endeksleri rekor kırarken, Dax bir rekordan diğerine koşuyor. “Ancak herkes bilmeli ki en güzel partinin bile bir noktada bitmesi gerekiyor. Bir yıl sonu rallisi bile sonsuza kadar devam edemez. Ve uyarı işaretleri listesi uzuyor.”

DAX Endeksi 18 Kasım

Yatırımcılar öğleden sonra Philadelphia bölgesindeki iş ortamı hakkında bilgi veren Philly Fed Endeksine dönmeden önce gözler Alman şirketlerine çevrilmeli. Burada odak noktası Continental hisseleri olmalıdır, çünkü dizel emisyon krizine yönelik devam eden soruşturmalar göz önüne alındığında, otomotiv tedarikçisi uzun süredir CFO’su Wolfgang Schäfer’den ayrılıyor.

DAX Endeksi 18 Kasım Schäfer, derhal geçerli olmak üzere yönetim kurulundan istifa etmek zorunda kaldı. 62 yaşındaki Schäfer, 2010’dan beri yönetim katındaydı ve en son kontrol ve yasal standartlara uyumdan sorumluydu. Tradegate’de, Conti hissesi için ön işlem seansı, önceki günkü Xetra kapanışına kıyasla önemli ölçüde düştü.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Instone (Instone Emlak Grubu) ve genel olarak gayrimenkul hisselerinin de ilgi görmesi muhtemel. Gayrimenkul geliştiricisi Instone Real Estate, cari yıldaki inşaat gecikmeleri nedeniyle planlanandan daha düşük satışlar bekliyor. Buna karşılık, yönetim daha yüksek marjlar varsayıyor ve ayrıca düzeltilmiş sonuç aralığını biraz artırdı. Tradegate’de işler biraz düştü.

“Bild-Zeitung” gazetesinin bir raporunun da bunda payı olabilir, çünkü gazetenin müzakere çevrelerinden alıntı yaparak bildirdiği gibi, SPD, Yeşiller ve FDP’den oluşan gelecekteki olası federal hükümet, gelecekte daha fazla kira artışları yapmak istiyor. Gayrimenkul stokları bu nedenle bu Perşembe günü genel olarak zayıflayabilir.
Ancak Thyssenkrupp (thyssenkrupp) Tradegate’de kazanç elde etti, çünkü çelik ve sanayi grubu beklenenden biraz daha iyi mali yıl rakamları açıkladı. Bir tüccarın dediği gibi, piyasanın beklentilerini de karşılayan 2021/22 için bir görünüm de verildi. “Sonuç olarak, sağlam raporlama, ancak büyük sürprizler olmadan.”

DAX Endeksi 18 Kasım rakamlarla, organizatör ve bilet perakendecisi CTS Eventim de odakta. Üçüncü çeyrekte satışlar arttı. Kriz öncesi seviye hala çok uzakta. Sonuçta, sonuçta 4,5 milyon avroluk bir kâr vardı. Ancak, belirsiz pandemi durumu nedeniyle, CTS bir bütün olarak yıl için bir tahminde bulunmaz.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 8 Haziran

Alireza

8 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Akşam Analizi 22 Kasım

Alireza