ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Sabah Analizi 01 Aralık ALMANYA / AVRUPA / ABD / ASYA

Sabah Analizi 01 Aralık -

Sabah Analizi 01 Aralık

Sabah Analizi 01 Aralık, “Çok güçlü” bir ekonomi ve “yüksek” enflasyonist baskılar göz önüne alındığında, Fed Başkanı Jerome Powell, ABD Merkez Bankası’nın net varlık alımlarındaki düşüşü hızlandırmasının mantıklı olacağını söyledi. Powell, Bankacılık Komitesi Senatosu’ndaki bir duruşmada, “Ekonomi çok güçlü ve enflasyonist baskılar yüksek, bu yüzden varlık alımlarını azaltmayı düşünmenin uygun olduğunu düşünüyorum … belki birkaç ay önce” dedi. Fed, varlık alım programını ayda 15 milyar dolar azaltmaya ancak Kasım ayının başlarında başladı. Bu, satın almaların Haziran ayında sona ereceği anlamına gelir. Fed gözlemcileri, Fed’in koronavirüsün Omicron varyantı nedeniyle daralmayı erteleyeceğine dair endişeler olsa da, alımların Mart ayı gibi erken bitmesi için Fed’in bu daralma hızını ikiye katlayabileceğine inanıyor. Powell, Fed’in 14 ve 15 Aralık’taki bir sonraki toplantıdan iki hafta önce yeni varyant hakkında daha fazla bilgi edineceğini söyledi.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Sabah Analizi 01 Aralık AVRUPA

Sabah Analizi 01 Aralık AVRUPA

Sabah Analizi 01 Aralık GÖRÜNÜM: Bir önceki gün yenilenen ayı saldırısının ardından, Avrupa borsalarının Çarşamba gününe güçlü bir toparlanma ile başlaması bekleniyor. Fed Başkanı Jerome Powell’ın şahin tonları ruh hali üzerinde ağırlık yarattı. Enflasyonist riskler ve güçlü ekonomi göz önüne alındığında Powell, menkul kıymet alımlarında hızlandırılmış bir azalmadan yana konuşmuştu. Bu, Fed’in faiz vidasını beklenenden daha erken çevirme olasılığını artırıyor – Powell’ın açıklamalarına göre, piyasa şu anda bir önceki gün yüzde 18’den sonra gelecek yılın Mart ayında yüzde 26’lık bir faiz artırımı fiyatlıyor. Sabah Analizi 01 Aralık ,Ancak aynı zamanda Powell’ın açıklamaları, ABD Merkez Bankası’nın şu anda Omicron varyantından daha büyük bir tehlike görmediğini gösteriyor. Mevcut aşıların Omicron’u ciddi bir hastalık seyrinden koruduğunu varsayan Biontech CEO’su Uğur Şahin’in yorumları da biraz rahatlama sağlıyor. Daha önce, Moderna patronunun açıklamaları, aşıların varyanta karşı etkinliğinin düşük olduğu konusunda uyaran piyasalarda huzursuzluğa neden olmuştu.

Yeni virüs varyantı Omicron ile ilgili haberler ve ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları harekete neden oldu. Omicron, yeni kilitlenmeler ve küresel ekonominin yeniden zayıflamasıyla ilgili endişeleri artırmaya devam etti. Bu, ekonomiyi, ancak özellikle seyahat ve eğlence stoklarını (-%2,5) artırdı. Tetikleyici, Moderna patronunun, mevcut aşıların Omicron varyantına karşı önemli ölçüde daha düşük bir etkinlik gösterdiğine ilişkin açıklamalarıydı. Diğer bir olumsuz faktör ise ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın Omicron’la ilgili para politikasını daha yavaş bir hızda sıkılaştırma yönündeki spekülasyonları frenlemesi ve hatta sürekli yüksek enflasyon oranları karşısında bir hızlanma önermesiydi. Güvenli liman tahvilleri aranma eğilimindeydi. Siemens, rakip Schneider Electric’in (+ %3.3) iddialı yeni hedefler bulmasının ardından kısmen yeniden tahsisler nedeniyle yüzde 2,3 düştü. Jefferies buna “etkileyici” dedi. Inditex (-%6.1) zirvede bir değişiklik duyurdu. Diğer şeylerin yanı sıra, analistler tarafından çok değer verilen denetleme kurulu başkanı şirketten ayrılıyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Sabah Analizi 01 Aralık DAX’taki Deutsche Post, Deutsche Telekom veya SAP gibi bireysel hisse senetleri yaklaşık yüzde 3’e kadar değer kaybetti. Sartorius yüzde 4,7 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yatırımcılar, Omicron varyantı nedeniyle test kapasitelerinin tekrar artırılması gerekeceğine bahse giriyor. Verbio fiyatları, zayıf piyasaya karşı bir tahmin artışının ardından yüzde 4,3 arttı.

XETRA SATIŞ SONRASI DEĞİŞİM

Salı günü mesai sonrası işlemlerde önemli bir şirket haberi yoktu. Bu nedenle iş oldukça sakin geçti. Ancak, bir Lang & Schwarz bayisine göre genel satışlar oldukça yüksekti.

Sabah Analizi 01 Aralık ABD

Sabah Analizi 01 Aralık

Sabah Analizi 01 Aralık ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın şaşırtıcı derecede şahin tonları Salı günü Wall Street’te yüksek satışlara neden oldu. Fed başkanı çok güçlü bir ekonomiden ve yüksek enflasyonist baskının devam ettiğinden bahsetti, bu nedenle Kasım ayındaki merkez bankacıları toplantısında başlatılan sözde daralmanın hızlandırılmasının tartışılması uygun. Bu, Fed’in faiz vidasını beklenenden daha erken çevirme olasılığını artırıyor. Ancak yeni Omicron varyantıyla ilgili endişeler de arttı. Bunun nedeni, Moderna patronu Stephane Bancel’in, mevcut aşıların virüs varyantına karşı daha az etkili olma ihtimalinin yüksek olduğu ve uygun aşıların seri üretiminin aylar alabileceği yönündeki açıklamalarıydı. Bu arka plana karşı Moderna yüzde 4,1 ve Biontech yüzde 3,1 kaybetti. Hisse senetleri, özellikle artan karantinalardan etkilenecek şirketlerde satıldı. Bunlar, seyahat ve eğlence endüstrisinden havayolları ve şirketleri içeriyordu.

Sabah Analizi 01 Aralık Powell’ın açıklamalarına göre ABD tahvil piyasası karışık bir tablo sergiledi. On ve 30 yıllık kağıtların getirileri önemli kayıplar kaydederken, iki yıllık menkul kıymetlerin getirisi keskin bir şekilde yükseldi. Powell’ın, yüksek enflasyon riski nedeniyle Aralık ayındaki tahvil alımlarında daha hızlı bir geri dönüş yapmayı düşündüğüne ilişkin açıklamalarının getiri eğrisini daha da düzleştirdiği belirtildi. İki ve 10 yıllık devlet tahvili getirileri arasındaki fark Ocak ayından bu yana görülmeyen bir seviyeye daraldı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 12 Ağustos

Alireza

RAVEX BROKER

Alireza