Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 8 Temmuz

8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi -DAX Analizi 8 Temmuz,-DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık | Ger40.com

ABD istihdam verileri öncesinde küçük bir değişiklik bekleniyor

DAX Analizi 8 Temmuz

DAX Analizi 8 Temmuz, Alman borsasında önceki günün hızlı toparlanmasının ardından Cuma günü büyük ölçüde istikrarlı bir açılış bekleniyor. Öğleden sonraki ABD iş piyasası raporundan önce, DAX endeksi (DAX 40) için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce eksi yüzde 0,23’lük 12.813 puana işaret etti. Bir gün önce lider endeks neredeyse yüzde 2 oranında toparlanmıştı. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Cuma günü yaklaşık yüzde 0.1 daha düşük olması bekleniyor.

ING Bank uzmanlarına göre, yatırımcıların durgunluk korkuları şu anda hafifliyor. Bir gün önce bu, iki ABD merkez bankacısı tarafından yapılan açıklamalarla teyit edilmişti: Daha sıkı bir para politikasının iki savunucusu olan Christopher Waller ve James Bullard, ekonomik riskleri küçümsediler ve faiz oranlarında keskin bir yükselişi savundular.

DAX Analizi 8 Temmuz

DAX Analizi 8 Temmuz

İşgücü piyasası raporu, ABD’deki ekonominin nasıl gittiğine dair yeni göstergeler de sağlayabilir. CMC Markets analisti Michael Hewson’a göre, istihdam artışı Haziran ayında yavaşlamış olmalıydı.
Bu arada, eski sağcı Japonya Başbakanı Shinzo Abe vuruldu. Abe’nin saldırıdan sağ çıkamayacağına dair korkular var. Bu haber, Tokyo borsasında başlangıçtaki net kazanımların sabah saatlerinde önemli ölçüde erimesine neden oldu.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Almanya’da gaz krizi odak noktası olmaya devam ediyor: Nord Stream 1 gaz boru hattının bakımla ilgili olarak kapatılmasının Pazartesi günü başlaması planlanıyor. Bu nedenle, Uniper’in durumu odakta kalmaya devam ediyor. Bir basın raporuna göre, federal hükümet mali açıdan sorunlu gaz şirketinde daha yüksek bir hisse almayı düşünüyor. “Handelsblatt” haberine göre federal hükümet de yüzde 30’dan fazla bir katılımla oynuyor. Aylardır kötü etkilenen Uniper hissesi önceki günü yüzde 9’luk iyi bir fiyat artışıyla kapattı. Tradegate işlem platformunda piyasa öncesi işlemlerde, Uniper hisseleri yakın zamanda yüzde 0,7 daha düşük listelendi.

DAX Analizi 8 Temmuz

Nordex (Nordex), Brezilya’da 456 MW’lık bir rüzgar çiftliği için 80 türbin tedarik etmek ve kurmak için başka bir sipariş aldı. Bir gün önce, rüzgar türbini üreticisi Finlandiya’dan siparişler bildirmiş ve ikinci çeyrekte 1,8 gigawatt kapasiteli sistemler için sipariş aldığını açıklamıştı. Perşembe günü yüzde 9’dan fazla kapanan hisseler, sabah Tradegate’de yüzde 5,4 daha yükseldi.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

26 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

8 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 26 Mayıs

Alireza