ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 25 Ocak

DAX Analizi 22 Aralık- DAX Analizi 25 Ocak | ger40.com

DAX iyileşme yolunda ancak yatırımcılar gergin

DAX Analizi 25 Ocak, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Son fiyat düşüşünden sonra Dax Salı günü toparlanma girişiminde bulundu. Önde gelen Alman endeksi yüzde 0,9 artarak 15.143 puana yükseldi.

Pazartesi günü yüzde 3,8 düştü çünkü yatırımcılar Ukrayna krizinin tırmanmasından ve ABD para politikasında önemli bir sıkılaşmadan korktular. Borsa simsarları, borsalardaki rollercoaster yolculuğunun şimdilik durması gerektiğini varsayıyor. Varlık yöneticisi QC Partners’tan Thomas Altmann, “Ukrayna ihtilafı, faiz oranı dönüşü ve Omicron tehlikeli bir kokteyl haline geldi” dedi. “Gerginlik yerde elle tutulur.”

DAX Analizi 25 Ocak – Siemens Energy, yüzde 2,1 artı 18,41 avro ile Alman borsasının en büyük kazananlarından biriydi. Rüzgar enerjisi yan kuruluşu Siemens Gamesa’da devam eden sorunlar nedeniyle hisseler son birkaç gün içinde çok değer kaybetti. Zaman zaman 17.805 Euro’luk rekor düşük seviyeyi işaretlemişlerdi. Dax’ta Covestro ve Deutsche Börse’nin hisseleri yüzde 0,6 düştü.

DAX Analizi 25 Ocak | ge40.com

DAX Analizi 25 Ocak –Bireysel hisse senetleri arasında Lufthansa hisseleri yatırımcıların ilgisini çekebilir. Havayolu ve konteyner ve yolcu gemisi MSC, Alitalia’nın halefi ITA Airways’in çoğunluk hissesini satın almayı düşünüyor. ITA’nın akşam yaptığı duyuruya göre, her iki şirket de bu Pazartesi günü ilgilerini dile getirdi. Bu nedenle İtalyan devleti, havayolunda azınlık hissedarı olarak yer almalıdır. Tradegate işlem platformunda piyasa öncesi işlemlerde, Lufthansa hisseleri yüzde 1,1 arttı.

NFT Nedir, Ne İşe Yarar?   Hangi Altcoin Alınmalı?  

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 25 Ocak –Uniper hisseleri (Uniper) Tradegate’de yüzde 0,6 değer kazandı. Kanada bankası RBC, santral işletmecisinin hisselerini “Düşük Performans”tan “Sektör Performansı”na yükseltti ve fiyat hedefini 35’ten 40 avroya yükseltti. Analist John Musk, Avrupa’daki enerji piyasalarının resminin yakın zamanda değiştiğini ve bununla birlikte, Avrupa elektrik işi ve küresel emtia işi aracılığıyla daha yüksek emtia fiyatlarından fayda sağlayacak olan kamu hizmeti değerlendirmesinin değiştiğini yazdı. Fortum’un azınlık hissedarlarını satın almak için olası bir teklifi, fiyatı mevcut seviyede güvence altına alıyor.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Enerji Fiyatları; Avrupa’da yükselen enerji fiyatları dikkatleri üzerine çekti

Alireza