Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 7 Temmuz

Piyasa Analizi 30 Kasım

DAX düşmeye devam ediyor

DAX Analizi 7 Temmuz

DAX Analizi 7 Temmuz, Alman borsasında önceki gün başlayan toparlanma Perşembe günü de devam edecek gibi görünüyor. ABD Merkez Bankası, yüksek enflasyon nedeniyle daha büyük faiz artırımları açıklamış olsa da, DAX endeksi (DAX 40), son bir buçuk yılın en düşük seviyesine gerilemesinin ardından bir miktar zemin oluşturmaya devam etmeli. Böylece Fed, son zamanlarda artan resesyon korkularına yol açan yüksek enflasyonla mücadeledeki kararlılığının sinyallerini veriyor. Sabah, DAX endeksi (DAX 40) için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yaklaşık yüzde 1,1 artışla 12.735 puana ulaştı. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde 1,2 civarında daha yüksek olması bekleniyor.

DAX Analizi 7 Temmuz, QC Partners’tan piyasa gözlemcisi Thomas Altmann’a göre, son zamanlarda düşen petrol fiyatları borsa için bir destek. Uzman, “Çünkü daha düşük bir petrol fiyatı enflasyonu da yavaşlatacaktır. Bu nedenle merkez bankaları petrol fiyatlarındaki düşüşü iyilikle takip etmelidir” diyor. Ancak şimdiye kadar borsada sadece pazarlık yapanlar vardı. “Mahkumiyet alıcıları hala argümanlardan yoksun.”En son Fed toplantı tutanakları, birçok katılımcının, enflasyonun yerleşik hale gelme riskinin önemli olduğu görüşünü vurguladı. Biraz ileri geri sonra, Wall Street Çarşamba günü oldukça ılımlı kazançlar elde etti. Avrupa borsalarının toparlanmalarında biraz daha ivme göstermesi, geçtiğimiz birkaç aydan sonra sürpriz olmamalı: Dow bu yıl neredeyse yüzde 15 düşerken, DAX endeksi (DAX 40) neredeyse yüzde 21 ile önemli ölçüde daha fazla kaybetti. . Avrupa’da, gaz darboğazları nedeniyle ekonomiyle ilgili uluslararası endişeler daha da artıyor.

DAX 40 index: What to know about the change from DAX 30

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bireysel değerler arasında, yazılım üreticisinin çeyreklik rakamlarına göre SUSE’nin hisseleri harekete neden olabilir. Tradegate işlem platformunda piyasa öncesi işlemlerde, hisseler en son bir önceki güne göre Xetra kapanışının yüzde 5,4 üzerinde listelendi. Suse, ikinci çeyrekte satışları ve düzeltilmiş işletme kazançlarını piyasada beklenenden daha fazla artırdı.

DAX Analizi 7 Temmuz, Südzucker hisseleri (Südzucker), ticari yılın ilk çeyreğine ilişkin nihai rakamlarda Tradegate’e yüzde 0,6 civarında bir fiyat artışı ile yanıt verdi. Bir tüccara göre, şeker üreticisi için kilit rakamlar, yine de iyi olan önemli rakamlardan biraz daha iyiydi.
Online moda perakendecisi ABOUT YOU, enflasyon ve Ukrayna’daki savaşın neden olduğu zorlu piyasa ortamına rağmen, mali yılın ilk çeyreğinde büyümeye devam etti. Ancak, bir önceki çeyreğe kıyasla hız yavaşladı ve faaliyet zararı arttı. Yardımcı patron Tarek Müller yine de Şubat ayının sonuna kadar sürecek mali yıl için hedeflere ulaşacağından emindi. Tradegate’deki Hakkınızda gazeteleri yüzde 0,7 civarında düştü.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

9 Eylül Asya/Pasifik hisse senetleri

Alireza

HeidelbergCement Nedir? Canlı HEI Fiyatı ve Grafiği

Alireza

Adidas Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza