Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Öğlen Analizi 6 Temmuz

DAX Analizi 5 Ağustos - DAX Analizi 18 Ocak, DAX Analizi 1 Mart,

Dax piyasa görünümü: borsalar yeniden toparlanmaya başlıyor – uzmanlar şüpheci

DAX Öğlen Analizi 6 Temmuz

DAX Öğlen Analizi 6 Temmuz, Son satışlardan sonra, bazı yatırımcılar Avrupa hisse senedi piyasalarına yeniden girme fırsatını değerlendiriyor.

DAX endeksi (DAX 40) ve EuroStoxx50, Çarşamba günü yüzde bir artarak sırasıyla 12.526 ve 3397 puana yükseldi. Aracı kurum AvaTrade’in baş piyasa analisti Naeem Aslam, “Ancak, ekonomik bir gerileme tehdidi büyük olduğu için duyarlılık düşüş eğilimini koruyor” diye uyardı.

Online broker Markets.com’dan meslektaşı Neil Wilson, son ralliyi “ölü kedi sıçraması” olarak nitelendirdi. Ölü kedi imajının yeniden yükselişe geçmesiyle, borsacılar kısa vadeli fiyat artışlarını daha uzun vadeli bir düşüş eğiliminde tanımlıyorlar.

Petrol fiyatları da yine yükseliyor. Kuzey Denizi çıkışlı Brent petrolü Salı günü ekonomik endişeler nedeniyle yaklaşık yüzde 10 düştükten sonra yüzde 2,3 artarak varil başına 105,09 dolara (159 litre) yükseldi. Yatırım danışmanı Again Capital’in ortağı John Kilduff, “Bu satış abartılı oldu” dedi. Çünkü arz hala kıt.

DAX Öğlen Analizi 6 Temmuz

EURO YAKIN 20 YILIN DÜŞÜKLERİ

Bakır durumunda ise düşüş devam etti. Endüstriyel metal geçici olarak %5 kaybetti ve ton başına 7.291.50$’dan bir buçuk yıl önceki kadar ucuzdu. Bu, son birkaç haftanın eksisini yüzde 25’e kadar özetliyor. İşler en son bu kadar keskin bir şekilde yokuş aşağı gittiğinde on bir yıl önceydi. Standard Chartered analistleri, Çin’deki korona karantinalarının ve büyük merkez bankalarının resesyonu tetiklemekle tehdit eden faiz artırımlarının havayı etkilediğini yazdı.

DAX Öğlen Analizi 6 Temmuz

Nasdaq 100 nedir?  Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Euro yüzde 0,4 düşerek üst üste ikinci gün 1,0224 $ ile 20 yılın en düşük seviyesini gördü. Aracı kurum RoboMarkets’tan yatırım stratejisti Jürgen Molnar, “Bir yandan, Ukrayna’daki savaşın neden olduğu, yaklaşmakta olan enerji krizi de dahil olmak üzere, yükselen enflasyonun ve jeopolitik ve ekonomik çalkantıların bariz genel koşulları bir yük” dedi. “Öte yandan, Avrupa ile ABD arasındaki yüksek faiz farkı belirleyici. ABD’de faiz oranları zaten birkaç kez Fed tarafından artırıldı, ancak henüz euro bölgesinde değil.”

DAX Öğlen Analizi 6 Temmuz

Alman endüstrisi için yeni siparişlerdeki şaşırtıcı artış, ortamı pek de yumuşatmadı. VP Bank baş ekonomisti Thomas Gitzel, “Gofret inceliğindeki artı, yalnızca değişken büyük siparişlerden kaynaklanıyor” dedi. Kulağa ne kadar sert gelse de, muhtemelen bir resesyondan kaçış yok” dedi.

DAX Öğlen Analizi 6 Temmuz

Bu arada, bazı yatırımcılar doğal gaz piyasasından kazanç sağladı. Avrupa’nın geleceği yüzde sekiz düşerek megavat saat başına 159.60 Euro’ya düştü. Endüstri hizmeti Engie EnergyScan analistleri, bunun tetikleyicisinin Norveç hükümetinin yerel petrol ve gaz işçilerinin grevini sona erdirmek için müdahalesi olduğunu yazdı. Bununla birlikte, Uniper hisseleri son zamanlardaki rekor düşük seviyelerinden ayrılamadı. Tedarikçi, Rusya’dan gelen gaz teslimatlarının azalması ve teslimatın yakında durdurulması nedeniyle hükümetin koruyucu şemsiyesi altına girmek istiyor.

Ayrıca Just Eat Takeaway zaman zaman yüzde 20’lik bir fiyat artışıyla öne çıktı. Bu, son üç buçuk yılın en büyük sıçraması. Gıda dağıtım şirketinin ABD’deki yan kuruluşu olan GrubHub, Amazon ile Amerikan çevrimiçi perakendecisinin hissesini içeren bir ortaklığa giriyor. Credit Suisse analistleri, anlaşmayı GrubHub’ın güçlendirilmesi ve daha fazla ortak proje için fırsat olarak görüyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 22 Eylül

Alireza

18 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Sabah Analizi 13 Ocak Almanya / ABD / ASYA

Alireza