Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 22 Eylül

DAX Analizi 22 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 22 Eylül, ABD’deki kilit faiz oranlarında üst üste üçüncü keskin artış ve ABD Merkez Bankası’nın gelecekteki gelişmelere ilişkin karamsar açıklamalarının Perşembe günü Alman borsası üzerinde büyük bir ağırlık oluşturması muhtemel. Önde gelen endeks DAX endeksi (DAX 40) için bir gösterge olarak X-Dax, ana ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce yüzde bir buçuk eksi 12.575 puana sinyal verdi. Önde gelen euro bölgesi endeksi EuroStoxx 50‘nin de önemli ölçüde düşmesi muhtemel.

DAX Analizi 22 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Fed’in üst üste üçüncü kez faiz oranlarını 0,75 puan artırma kararının ardından ABD borsası açıkça olumsuz sinyaller veriyor. Wall Street’te, en önemli endeksler Çarşamba akşamı Temmuz ayından bu yana zaten yeni diplere düşmüştü. Credit Suisse’e göre yatırımcılar “sert iniş” konusunda giderek daha fazla endişe duyuyorlardı. Özellikle gelecek faiz oranlarına (“Fed nokta grafikleri”) ilişkin güncel veriler dikkat çekerken, 2023’te yüzde 4,6 gibi yüksek bir faiz oranı ile piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.

DAX Analizi 22 Eylül, ABD’nin yüksek enflasyonla mücadeledeki kilit faiz oranı yüzde 3 ile 3,25 arasında son 14 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Sıkı para politikasıyla birlikte, merkez bankasının yakında ekonomiyi o kadar yavaşlatacağı ve iş piyasasının ve ekonominin duracağı yönünde artan bir risk var. Fed Başkanı Jerome Powell, “Keşke acısız bir yol olsaydı” dedi. “Bir tane yok.” Faiz oranlarındaki büyük artışların sona ermekten çok uzak olduğunu da açıkça belirtti. Fiyat istikrarı olmadan ekonomi kimsenin işine yaramaz” dedi.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Para politikası, işlem günü boyunca odak noktası olmaya devam edecek. İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) kararının saat 13.00’de açıklanması bekleniyor. Bireysel değerler açısından, kamulaştırmanın Çarşamba günü açıklanmasından sonra Uniper firması yeniden odak noktası olmalıdır. 2016 yılında Eon’dan ayrılan şirketin hisseleri, zirve noktasında neredeyse yüzde 40 düşerek 2.55 Euro’ya düştükten sonra dün her biri değerinin dörtte birini 3,12 Euro’ya kaybetti. Perşembe günü, Tradegate ticaret platformu Xetra kapanışına kıyasla 3 euro işaretinin altına düştü.

DAX Analizi 22 Eylül, Ayrıca SDax’ta listelenen yazılım üreticisi Suse’un Perşembe sabahı sunduğu üç aylık rakamlara ve düşen büyüme tahminine tepki vermesi muhtemel. Tradegate’deki ilk ticaret faaliyetleri neredeyse yüzde dokuza kadar düştü. Mayıs 2021’den bu yana borsada işlem gören Nuremberg şirketinin hisseleri bu yıl önemli ölçüde değer kaybetti. Son zamanlarda, fiyat yılın başında 40 avronun üzerine çıktıktan sonra, 18 avrodan biraz fazlaya mal oldular.

Öte yandan, rakip Salesforce’un iyimser hedefleri, DAX endeksi (DAX 40) ağır siklet SAP’nin hisselerini etkileyebilir. Tradegate’de fiyat erken işlemlerde yüzde birden fazla ve dolayısıyla genel piyasadan daha az düştü. Analist firmasının not düşürme işlemlerinden çevrimiçi giyim perakendecisi About You daha büyük bir etkiye sahip olabilir. Haftalardır çok baskı altında olan fiyat, piyasa açılmadan önce daha da düştü.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

Siemens Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

Piyasa Analizi 20 Temmuz ( 11:10 )

Alireza

28 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza