Almanya BorsasıAnalizDAXDAX 40ForexGER 40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Daimler hisse senedi satışlardaki düşüşe rağmen kârını artırdı

DAX 40 Daimler hisse senedi

Daimler hisse senedi çok az hareket etti: satışlardaki düşüşe rağmen kârını artırdı

DAX 40 ta Daimler hisse senedi büyük düşüşe rağmen geçtiğimiz çeyrekte şaşırtıcı derecede iyi bir performans sergiledi. Grup önemli ölçüde daha az otomobil ve kamyon satmasına rağmen, Stuttgart merkezli şirket artan fiyatlar sayesinde satışlarını neredeyse sabit tuttu – ve Daimler hisse senedi kârını önemli ölçüde artırmayı bile başardı. Tasarruflar ve güçlü bir mali bölüm de faaliyet sonuçlarında beklenmedik bir artışa neden oldu. CFO Harald Wilhelm, “Bir bütün olarak yıl için hedeflerimize ulaşmak için rotada kalıyoruz,” dedi ve sağlam bir işten söz etti. XETRA işinde, pay şu anda 83,94 EUR ile yüzde 0,11 daha yüksek. Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, fiyat Eylül ortasındaki 70 avrodan neredeyse 84 avroya yükseldi. Bu yıl, Aralık ayı için planlanan otomobil ve ticari araç grubu olarak ayrılma ihtimaliyle, pay zaten neredeyse yarı yarıya değer kazandı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Dax (DAX 40) grubunun hissedarlarına Daimler hisse senedi atfedilen net kâr yüzde 21 artarak 2,47 milyar Euro’ya yükseldi. Temmuz-Eylül aylarındaki satışlar, bir önceki yılın seviyesinde yaklaşık 40 milyar avro idi. CEO Ola Källenius’un etrafındaki yönetimin ekonomik performans için belirleyici olduğunu düşündüğü özel efektler için ayarlanmış faiz ve vergi öncesi kazanç, güçlü finans ve mobilite bölümü sayesinde yüzde 4 artarak 3,61 milyar Euro’ya yükseldi.

DAX 40 Daimler hisse senedi analistlerin daha önce beklediğinden daha iyi performans gösterdi. JPMorgan analisti Jose Asumendi erken bir değerlendirmede Daimler hisse senedi çok dayanıklı olduğunu kanıtladı, diye yazdı. Faaliyet sonucu için piyasa tahminlerinin artık artması muhtemeldir. Stifel uzmanı Daniel Schwarz, serbest nakit akışı açısından güçlü bir performanstan bahsetti. Ara rapordan çok önce pay zaten yükselmiş olsa bile, bu muhtemelen piyasa tarafından olumlu karşılanabilir. RBC analisti Tom Narayan hisse senedinin olumlu tepki vermesini bekliyordu.

Daimler hisse senedi ; Daimler grup, otomobil ve kamyon sektörlerindeki marjlar için yıllık tahminlerini korudu – ancak şimdi otomobil satışlarında bir önceki yıla göre hafif bir düşüş olduğunu varsayıyor. Üçüncü çeyrekte, esas olarak talaş eksikliği nedeniyle, Daimler üretimi birkaç kez kesmek zorunda kaldı ve Mercedes-Benz markasından müşterilere bir yıl öncesine göre neredeyse üçte bir oranında daha az araba teslim etti. Dördüncü çeyrekte, yarı iletkenler etrafındaki durumun biraz iyileşmesi bekleniyor.

Daimler AG - DAX 40 Daimler hisse senedi- GER40.com

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bununla birlikte, S-Serisi ve Grubun elektrikli arabaları gibi pahalı üst modeller, üçüncü çeyrekte teslimatlarını artırmayı başardı – diğer şeylerin yanı sıra, çünkü Mercedes öncelikle daha kazançlı arabaları mevcut elektronik yarı iletkenlerle donatıyor. Yatırımcılardan yoğun ilgi gören otomobil ve kamyonet bölümünde faaliyet marjı, bir önceki yılın değerinin sadece 0,9 puan altında yüzde 8,5 oldu.

DAX 40 Daimler hisse senedi ; Otomobil üreticileri için fiyat ortamı, sınırlı üretim nedeniyle de şu anda elverişli: Yüksek talep ve uzun teslimat süreleri, şu anda neredeyse hiç indirim yapılmasına gerek kalmamasını sağladı. Bu, özellikle şirket arabaları ve araba kiralama şirketleri ile yapılan işlerde bir destek sağlıyor. Otomobil ve minibüslerle otomobil işinde düzeltilmiş işletme karı bu nedenle sadece yüzde 10 düştü.

Daimler Truck AG adı altında üretilecek kamyon ve otobüslerde ise üçüncü çeyrekte satışlar bir önceki yılın yüzde yedi üzerinde gerçekleşti. Ancak kamyon işinde, özellikle Daimler’in dünya pazar lideri olduğu karlı ağır hizmet kamyonlarında talaş teslimatında da sorunlar vardı. Satışlar biraz düştü, ancak düzeltilmiş faaliyet karı neredeyse beşte bir oranında düştü. Üçüncü çeyrekte yaklaşık 161.825 kamyon için sipariş alındı ​​- bir yıl öncesine göre neredeyse üçte ikisi.

DAX 40 Daimler hisse senedi ; Buna karşılık, Daimler’in Your Now ortak girişiminin finansal hizmetler ve mobilite işini BMW ile bir araya getirdiği Mobilite bölümü, finansman anlaşmaları olan yeni işler düşüşe geçmesine rağmen faaliyet sonucunu yarıdan fazla artırmayı başardı. zayıf satış İşletme, diğer şeylerin yanı sıra, Daimler’in kredi riskleri için herhangi bir yeni karşılık oluşturmak zorunda olmaması gerçeğinden ekonomik toparlanmadan yararlanıyor. Buna ek olarak, yüksek kullanılmış araba fiyatları da grup için önemli bir rol oynuyor, çünkü kiralama getirileri piyasada beklenenden daha pahalıya satılabiliyor.

CFO Wilhelm şimdi yine bir bütün olarak finans bölümü için daha yüksek bir öz sermaye getirisi üstleniyor. Gruptaki nakit durumu da son düşünüldüğünden daha iyi gelişmelidir. Sanayi işinde – yani finansal hizmetler olmadan – serbest nakit akışı şimdi bunun biraz altında olmak yerine önceki yılın seviyesinde olmalıdır. Üçüncü çeyrekte, analistler tarafından oldukça beğenilen kilit rakam, tahmin edilen 2,2 milyar avrodan önemli ölçüde daha iyiydi. Diğer şeylerin yanı sıra, temettü ödemesi için de önemli olan mevcut finansal güç hakkında bilgi sağlar.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Alman Endüstrisi Üst Üste Altıncı Kez Düşüşte

Alireza

Şirketler 19.09.2022

Alireza

Güne Bakış

Alireza