ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 5 Ocak

DAX Analizi 5 Ocak - DAX Analizi 2 Mart

DAX 40 endeksi için önemli bir gün

DAX Analizi 5 Ocak , Alman borsasındaki iki haftalık ralli büyük olasılıkla Çarşamba günü ara verecek. IG komisyoncusu, Xetra’nın 16.100 noktada yüzde 0,3 daha düşük başlamasından yaklaşık iki buçuk saat önce DAX endeksi (DAX 40 endeksi)‘ı tahmin ediyor. Bu, öncü endeksin 16.000 puanın üzerinde kaldığı ve Kasım ayının 16.290 puanlık rekor rekorunun çarpıcı mesafesinde kaldığı anlamına geliyor. Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın para politikasına odaklanıyor.

DAX Analizi 5 Ocak akşam, Aralık ortasındaki Fed toplantısının tutanakları yayınlanacak. ABD’de faiz artırımı beklentisi, son borsa rallisini yavaşlatmadı. Ticaret evi CMC Markets’tan analist Jochen Stanzl, “Yatırımcılar bu yıl daha az güçlü para politikası desteği senaryosu ile giderek daha rahat hale geliyor” dedi. DAX endeksi (DAX 40 endeksi)‘ın 20 Aralık’taki 15.060 puanlık en son dip seviyesinden bu yana, endeks yaklaşık 1.100 Puan veya yüzde yedinin üzerinde oldu. Borsa uzmanı Christoph Geyer, “Yıl iyi bir başlangıç ​​yaptı” diyor. “Şimdi geçen yılın Kasım ayındaki eski en iyi marka ortaya çıktı”.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 5 Ocak, önümüzdeki günlerde bu işareti yakalama ve aşma şansına sahip. ABD borsasındaki ralli, yeni yılın ikinci işlem gününde kısmen devam etti: Dow Jones Industrial ve S&P 500, Salı gününün başlangıcında rekor bir seviyeye tırmandı. Ancak ilerleyen süreçte, kârlar yeniden çöktü. Pazar genelindeki S&P bile kırmızıya döndü. Ayrıca yatırımcılar teknoloji hisselerine sadece parmaklarının ucuyla dokundu.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 5 Ocak , Sonuç olarak, Nasdaq endeksleri düştü. Sonuç olarak, Dow günü yüzde 0,59 artışla 36.799,65 puana çıkardı. 4.819 puanın hemen altına yükseldikten sonra S&P 500 yüzde 0.06 düşerek 4.793,54 puana geriledi. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 yüzde 1,35 kayıpla 16.279,73 puana geriledi ve son birkaç ayın büyük kazananları da Salı günü pes etmek zorunda kaldı. BioNTech ve Pfizer, aşı stoklarındaki düzeltme üzerine düştü. Tesla’da, ralliden sonra kar alma başladı. DAX Analizi 5 Ocak, Daha önce, hisse neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı ve Asya’nın büyük borsaları Çarşamba günü bir kez daha ortak bir yön bulamadı. Japon lider endeksi Nikkei 225 yüzde 0.1 artışla kapandı. Bununla birlikte, anakara Çin’den en önemli 300 şirketin yer aldığı CSI 300, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’ndeki Hang Seng Endeksi’nin uluslararası pazarlara sunduğu raporda olduğu gibi, son zamanlarda yüzde birden fazla düştü.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

15 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Dax yeniden önemli ölçüde artıyor

Alireza

Sabah Analizi 4 Ocak Almanya / ABD / Bitcoin

Alireza