ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Endeksi 11 Ocak Akşamı Analizi

DAX Endeksi 11 Ocak Akşamı Analizi

Dax toparlandı – Faiz oranları bir yük olmaya devam ediyor

DAX Endeksi 11 Ocak Akşamı Analizi, En son gerilemenin ardından Dax (DAX 40) Salı günü toparlandı. Hisse senetleri, getirilerin bir hafta süren rallinin ardından durakladığı ABD tahvil piyasasından arkadan rüzgar aldı. ABD’de hisse senetleri üzerinde ağırlık yaratan faiz artırımı beklentisi, sermaye piyasalarında getirileri keskin bir şekilde yukarı çekmişti. On yıllık ABD tahvillerinin getirileri, önceki gün neredeyse iki yılın en yüksek seviyesine tırmanmıştı.

Önde gelen Almanya endeksi yüzde 1,10 artarak 15.941,81 puana yükseldi. Yine 16.000 puanlık yuvarlak işarete yaklaştı ve yeni ticaret yılında kârlılığa geri döndü. MDAX yüzde 0,61 artarak 34.649.07 puana yükseldi.

Activtrades komisyoncusundan piyasa gözlemcisi Pierre Veyret, düşen fiyatları başlamak için ucuz bir fırsat olarak gören pazarlık avcılarını iş başında gördü. Bununla birlikte, korona pandemisine ek olarak, faiz oranlarındaki artış beklentisi, borsalardaki ana konu ve gizli bir olumsuz faktör olmaya devam ediyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 11 Ocak Akşamı Analizi

Son birkaç günün kaybedenleri Salı günü kazananlar listesini fethetti. Delivery Hero hisseleri yüzde 5’lik bir artı ile Dax’ı geçti. İspanyol rakip Glovo’yu devraldıktan sonra, teslimat hizmetinin ana faaliyet alanında kısa süre içinde operasyonel olarak karlı olması bekleniyor. Bu arada HelloFresh kendi hisselerini geri almak istiyor, fiyat yüzde 1 oranında geri geldi.

Commerzbank

Buna karşılık, son dönemde yükselen faiz oranlarından vurguncu olarak talep gören bankacılık sektörü hisseleri aşağı yönlü döndü. Borsacılar, ABD hedge fonu Cerberus tarafından Deutsche Bank ve Commerzbank’taki hisselerin satışını bir yük olarak gösterdi. Commerzbank hisseleri yüzde 4.1 düştü. Deutsche Bank’ın kağıtları, sonunda kayıpları yüzde 0,5 ile sınırladı.

Aksi takdirde, analist yorumları harekete neden oldu. Bank of America ve Bankhaus Metzler ile iki banka, Henkel (Henkel vz) kağıtlarının satın alınmasını tavsiye etti. Tüketim malları şirketinin fiyatı yüzde 3,8 arttı.

DAX Endeksi 11 Ocak Akşamı Analizi

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bank RBC, Adidas konusunda iyimser. Geçen yılki zayıf bir gelişmenin ardından analist Piral Dadhania şimdi başlamak için iyi bir zaman görüyor. İkinci en büyük DAX kazananı olarak gazeteler yüzde 4,3 arttı.

MDax’ın en büyük kazananlarından biri Evotec’in (EVOTEC SE) hisseleri oldu. İlaç araştırmacısının kağıtları, ABD ilaç şirketi Bristol Myers Squibb ile genişletilmiş işbirliğinin duyurulmasının ardından yüzde 3.4 yükseldi.

DAX Endeksi 11 Ocak Akşamı Analizi

SDAX’ta Shop Apotheke (Shop Apotheke Europe NV) yüzde 2,5 arttı. Çevrimiçi ilaç perakendecisi, yakın zamanda satışları ve müşteri büyümesini önemli ölçüde hızlandırdığını bildirdi.

Eckert & Ziegler (EckertZiegler Strahlen- und Medizintechnik), önceki günün keskin fiyat düşüşünden yüzde 4 oranında iyileşti. Radyasyon ve tıbbi teknoloji uzmanı, önemli bir ara ürün üretiminde ABD’li Atom Mines firması ile birlikte çalışmak istiyor.

DAX Endeksi 11 Ocak Akşamı Analizi, Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) Salı günü yüzde 0,99 toparlanarak 4821,54 puan oldu. Fransız CAC 40 da benzer şekilde yükseldi, İngiliz FTSE 100 biraz daha az yükseldi. New York’ta Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial), Avrupa ticaretinin sonunda devreye girdi.

Euro zemin kazandı ve bu akşam 1.1366 dolardan işlem görüyordu. Avrupa Merkez Bankası daha önce referans oranını 1,1336 dolar olarak belirlemişti, bu nedenle dolar 0,8822 avroya mal oldu.

Alman tahvil piyasasındaki mevcut getiri, önceki gün eksi yüzde 0.17’den eksi yüzde 0.18’e düştü. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) yüzde 0,01 artarak 143,52 puana yükseldi. Bund’un geleceği akşam yüzde 0.06 düşüşle 169.84 puana geriledi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

21 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

1 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX, Fed kararlarından önce rekor seviyenin hemen altında kaldı

Alireza