ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Dax rekorunun ardından bekliyor

Dax rekorunun ardından bekliyor

Dax rekorunun ardından bekliyor

Yatırımcılar Dax rekorunun ardından bekliyor ;Yatırımcılar DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için son rekor avının ardından Pazartesi günü yeni hareketlilikleri bekliyorlar. Lider Alman endeksi, işlem başlamadan neredeyse iki saat önce aracı IG tarafından yüzde 0.07 ile hafif düşüşe girmesini 16 043 puan olarak tahmin etti. Cuma günü, fiyat barometresi, yatırımcıların şu anda endişe duyduğu enflasyon endişelerine rağmen, 16.084 puanlık bir başka rekor seviyeye ulaştı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Yatırımcılar Dax rekorunun ardından bekliyor ;Pazartesi sabahı özel banka Donner & Reuschel’den grafik uzmanı Martin Utschneider, “Dax geçen haftadan beri yıl sonu rallisinde” yazdı. Beklentiler olumlu, çünkü istatistiksel açıdan bakıldığında, en iyi borsa ayı şimdi başlıyor. Bu nedenle bir bahar rallisine geçiş düşünülebilir. Ancak Pazartesi günü, uzmanlar yüksek düzeyde geçici bir konsolidasyon bekliyor.

Yatırımcılar Dax rekorunun ardından bekliyor ;Son dönemde faiz kararları ya da ABD işgücü piyasası raporu gibi öne çıkan gelişmelerle şekillenen gündem açısından da haftanın başlangıcı biraz daha sakin geçecek. Kurumsal tarafta, Covestro’dan artan kâr görünümü ve Henkel’den (Henkel vz) gelen rakamlar odak noktasıdır. Pandemiden etkilenen seyahat sektöründe, aşılı yabancıların ABD’ye derhal yeniden girebilecekleri umudu var.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Yatırımcılar Dax rekorunun ardından bekliyor ; DAX haftanın başında durgun, momentum şimdilik bitmiş görünüyor. Son haberle yaptığı ralli sonrası bu duraklama normal görünüyor.

MDAX şirketinin Göppingen’de ayrıntılı üç aylık rakamların sunulduğu Çarşamba günü açıkladığı 32 milyon Euro’dan sonra yaklaşık sonuç 3,7 milyon Euro’dan biraz fazlaydı. Şirket, Ekim ayının başından bu yana bilinen büyüme ve faaliyet karı göstergelerini, tahminlerindeki gibi olduğunu doğruladı.

Dax rekorunun

Lufthansa kârında uçuyor

Havayolu grubu, tüm yıl için gelir ve kapasite tahminini doğruladı ve faaliyet sonucunun görünümünü belirledi.

Grubun açıkladığı gibi, Temmuz-Eylül aylarında satışlar yüzde 96 artarak 5,2 milyar Euro’ya yükseldi. Faiz ve vergi öncesi düzeltilmiş zarar (düzeltilmiş FVÖK), bir önceki yılın aynı döneminde 1.262 milyar Euro’dan 17 milyona geriledi.

Konsolide zarar, 1.967 milyar Euro veya hisse başına 3.80 Euro’dan 72 milyon veya hisse başına 0.15 Euro’ya geriledi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 8 Nisan

Alireza

DAX Analizi 28 Mart

Alireza

26 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza