ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 23 Aralık

DAX Analizi 8 Ağustos

DAX 40 Bugün biraz toparlanacak

DAX Analizi 23 Aralık DAX endeksi (DAX 40 endeksi) hala Noel’e dostane bir şekilde ilerliyor. Alman gösterge endeksi için bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), Perşembe günü borsa açılışından yaklaşık dörtte üç saat önce sinyal verdi ve yüzde 0,3 artışla 15.636 puana ulaştı. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) da hafif kazançlarla işlem görmeye başlamalıdır.

DAX Analizi 23 Aralık Pazartesi günü 15.000 puana yakın düştüğünden bu yana neredeyse yüzde dört kazandı. Haftalık bakiye de önceki gün olumluydu ve genel tablo grafik teknolojisi açısından yeniden aydınlandı. Cari yılda, Dax şimdiye kadar neredeyse yüzde 14 arttı.

Broker Oanda’dan piyasa analisti Jeffrey Halley, borsaların şu anda toparlanmasının iki ana nedenini görüyor: Üçüncü çeyrek için ABD’deki ekonomik büyümeye ilişkin daha iyi veriler ve özellikle Corona varyantı Omikron hakkında cesaret verici sinyaller. İngiliz araştırmaları, Güney Afrika’dan Omikron varyantının Delta’dan çok daha bulaşıcı olduğu, ancak çok daha az sıklıkla hastaneye yol açtığı tezlerini destekledi. Mali piyasalar bu nedenle “yıl sonundaki bir satıştan kurtuldu” diye bitiriyor.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Halley’e göre, bu nedenle, Omikron hakkında, hızla artan hastanede kalışlar veya ölümler gibi çok daha keskin manşetler, yatırımcıların satın alma ruh halini bozmak için gerekli olabilir. En son Pazartesi günü gözlemlendiği gibi, hala merkez bankalarının aşırı gevşek para politikası nedeniyle, düşen fiyatlar hızlı bir şekilde başlamak için kullanılıyor.

DAX Analizi 23 Aralık

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bir dizi taze ABD ekonomik verisi öğleden sonra piyasalara yeni bir ivme kazandırmadan önce, birkaç bireysel değer görülüyor.

United Internet patronu (United Internet) Ralph Dommermuth, beklendiği gibi, İnternet sağlayıcısındaki hissesini yüzde 50’nin üzerine çıkardı, ancak United Internet’teki 17 milyon hisse için daha önce düşünülen gönüllü satın alma teklifinden feragat etti. Duyuru, Dommermuth’un önümüzdeki yıl daha fazla hisse satın alacağını belirtse bile, bu yatırımcılar tarafından iyi karşılanmadı. Hisse fiyatı, Xetra kapanış fiyatına kıyasla Tradegate işlem platformunda düştü.

DAX Analizi 23 Aralık Pazartesi gününden beri SDAX’ta olmayan Home24 için Tradegate’de yükseldi. Çevrimiçi perakendeci, dekorasyon perakende zinciri Butlers’ı devralıyor ve işlemin 2022’nin ikinci çeyreğinde tamamlanmasını bekliyor.

Emlak grubu TAG Immobilien de bir satın alma duyurdu, ancak bu, şimdiye kadar piyasadan önce MDAX payını etkilemedi. TAG, Polonyalı konut geliştiricisi Robyg’i yaklaşık 550 milyon avroluk bir tahmini satın alma fiyatı karşılığında satın alıyor.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

BMW Hisse Senedi; BMW Payı Kontrol Altında

Alireza

Borsalar Analizi 2 Aralık

Alireza

DAX Analizi 5 Ocak

Alireza