ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Akşam Analizi 24 Kasım

Akşam Analizi 24 Kasım - Sabah Analizi 7 Aralık

DAX düşüşe devam ediyor

Akşam Analizi 24 Kasım ekonomik verilere göre, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Çarşamba günü de önemli ölçüde düştü. DAX % 0.03 artışla 15.942.28 puandan açıldı ve daha sonra aşağı doğru yön buldu. Borsa barometresi şimdi 15.800 seviyesinin altına düştü. Dip seviye şimdiye kadar 15.756.49 birime düştü. Önde gelen Alman endeksi şu anda % 1,01 eksi ile 15.776,18 puana geriledi.

Corona ve enflasyon endişeleri de Çarşamba günü Alman borsasında yatırımcıların moralini bozdu. Salı günü 16.000 puanın altına düştükten sonra, umut edilen geri dönüş gerçekleşmedi ve DAX önceki günün en düşük seviyesinin altına düştü. Alman ekonomisindeki duyarlılıkta bir başka bozulma da yatırımcı endişelerini derinleştirdi.

Akşam Analizi 24 Kasım

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Akşam Analizi 24 Kasım ‘da IFO iş ortamı Kasım ayında üst üste beşinci kez kötüleşti. Commerzbank’taki uzmanlara göre, bunun başlıca nedeni şu anda Almanya’yı kıran dördüncü korona dalgası. Birkaç gündür bu, borsa tüccarları arasında düşen hisse senedi fiyatlarının temel argümanı oldu ve önceki gün enflasyon ve faiz oranlarıyla ilgili yenilenen endişelerle desteklendi.

Akşam Analizi 24 Kasım , Commerzbank hissesi için gün nasıl geçti

Akşam Analizi 24 Kasım

Commerzbank baş ekonomisti Jörg Krämer, “En iyi ihtimalle, Alman ekonomisi kış yarıyılında durgunlaşmalı” dedi ve olumsuz bir sonuca vardı. Pandemi yalnızca ticaret ve hizmetlerdeki iş beklentilerini değil, aynı zamanda imalat endüstrisini de etkiliyor, çünkü Çin’den gelen arzlar orada uygulanan sıfır korona stratejisi nedeniyle durmaya devam edecek.

Akşam Analizi 24 Kasım,  Günün gündemi hafta ortasında dolu: Öğleden sonra, Amerikan “Şükran Günü” tatilinden önceki gün, hala birçok ABD ekonomik verisi ve akşam en son ABD Federal Rezerv toplantısının tutanakları var. Credit Suisse’in görüşüne göre, ekonomiyi canlandırmak için başlatılan menkul kıymet alımlarının sayısındaki azalma göz önüne alındığında, bunun eleştirel olarak görülmesi muhtemeldir.

MDAX % 1,43 düşüşle 34 553,17 puana geriledi. Avrupa sahnesinde EuroStoxx (EURO STOXX 50) % 0.9 düştü. New York’ta Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) daha ılımlı kayıplar gördü.

Akşam Analizi 24 Kasım

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Comdirect’ten piyasa gözlemcisi Andreas Lipkow, “Piyasa katılımcıları, özellikle yarınki ABD resmi tatilinden ve

Akşam analizi 24 kasım yaklaşan hafta sonundan önce temkinli olmaya devam ediyor” dedi. Öğleden sonra, dayanıklı mal siparişlerinde şaşırtıcı bir düşüş ve beklenenden daha zayıf ekonomik büyüme de dahil olmak üzere bir dizi taze ABD ekonomik verisi geldi. Akşam, son Fed toplantısının tutanakları takip edecek.

Akşam Analizi 24 Kasım,  Şirket tarafında, Drägerwerk’in hisseleri, tıp ve güvenlik teknolojisi sağlayıcısı korona pandemisindeki özel patlamadan sonra ileriye dikkatle baktığı için neredeyse % 12 düştü. Warburg uzmanı Eggert Kuls’a göre, marj görünümü acı bir hayal kırıklığı. Fiyat açısından, korona patlaması da ortadan kalkmış görünüyor: 60 avronun altındaki fiyat, Mart 2020’de pandeminin erken evresinden bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Özellikle zayıf MDax’ta, Aroundtown (Aroundtown SA), dokuz aylık rakamları için hiçbir yatırımcı desteğini kazanmadı, fiyat burada % 2,2 ile baskı altına girdi. Hisseler Şubat ayından bu yana düşüş yaşadı. Korona pandemisinin sonuçları ticari gayrimenkul uzmanını zorlamaya devam ediyor. Ancak, ilk dokuz ayda faaliyet karı artık yılın ilk yarısında olduğu kadar keskin bir şekilde düşmedi.

Aixtron’un (AIXTRON SE) hisseleri MDax’ta % 7,5’lik bir fiyat düşüşüyle ​​daha da dikkat çekiciydi. Burada piyasa, son zamanlarda açıkça bulutlu olan bir tabloya atıfta bulundu. Berenberg analisti Charlotte Friedrichs de siparişlerde kısa vadeli bir düşüş beklediği için kazanç tahminini düşürdü. Ama yine de şirketin uzun vadeli potansiyeline inanıyor.

Bir diğer büyük kaybeden ise % 10,7 düşüşle Ceconomy (Ceconomy St) hisseleri oldu. Bryan Garnier analisti Clement Genelot, elektronik perakendecisinin Avrupa Corona kışında yenilenen kısıtlamalar nedeniyle özellikle risk altında olduğunu yazdı. Fiyat, diğer şeylerin yanı sıra pandemideki yeni kısıtlamalardan korkan Barclays uzmanı Nicolas Champ’ın yeni 4 € hedefinin oldukça altına düştü.

Akşam Analizi 24 Kasım

Akşam analizi 24 kasım

Dax grubu Akşam Analizi 24 Kasım Vonovia’nın (Vonovia SE (eski Deutsche Annington)) rakip Deutsche Wohnen’in (Deutsche Wohnen SE) devralınması için yapılan bir sermaye artışı sırasında abonelik haklarına göre düzeltilerek işlem gören hisseleri de dikkat çekiciydi. Vonovia abonelik hakları en son 3,73 Avro’da ve hisse 50,70 Avro’da listelendi .Bir gün önce, kağıtlar 52.72 avrodan işlem görüyordu.

Akşam Analizi 24 Kasım Euro Çarşamba günü daha da düştü ve 2020 ortasından bu yana tekrar düşük bir seviyeye ulaştı. Öğleden sonra ortak para birimi 1.1204 dolara düştü. Avrupa Merkez Bankası (ECB) Salı günü referans oranını 1.1259 dolar olarak belirledi.

Alman devlet tahvillerinin fiyatları Çarşamba günü daha kolay para kazanma eğilimindeydi. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) % 0,07 kayıpla 144,92 puana geriledi. Buna karşılık, cari verim önceki gün eksi % 0,38’den eksi % 0,36’ya yükseldi. Bund’un geleceği son zamanlarda % 0.10 düşerek 170.45 puana geriledi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

4 Nisan Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 19 Mayıs

Alireza

DAX Endeksi bir rekorun ardından haftaya temkinli başlandı

Alireza