ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

DAX Endeksi 25 Kasım

Sabah Analizi 22 Kasım -DAX Endeksi 25 Kasım- Piyasa Analizi 13 Temmuz ( 16:30 )

DAX’ın artması bekleniyor

DAX Endeksi 25 Kasım, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Perşembe günü tekrar istikrar kazanmaya çalıştı: GER40, işlem başlamadan yaklaşık iki saat önce DAX endeksini tahmin etti,  ve DAX %0,5 artarak 15,957 puana ulaştı

Bir hafta önceki 16.290 puanlık rekorun ardından, Dax en son 5 işlem gününde % 3.4 kayıpla 15.740 puana ulaşmıştı. Ayın güçlü başlangıcının grafikte fiyat boşluğuna geri döndü. Aylık % 3,8’e varan artısı geçici olarak %0.5 altına düştü.

Yatırımcılar enerji sektörüne dikkatli olmalı

CMC Markets uzmanı Hewson, SPD, Yeşiller ve FDP tarafından koalisyon anlaşmasının imzalanmasının ardından, şimdi yeni hükümetin dördüncü salgın dalgası ve bunun sonucunda sağlık sisteminde ortaya çıkan acil durumla nasıl başa çıkacağına odaklanıldığını söyledi. Pazartesi günü yaptığı bir çalışmada, Bernstein Research’ten analist Deepa Venkateswaran, yenilenebilir enerjiler alanındaki hedeflere atıfta bulundu.

DAX Endeksi 25 Kasım

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bu nedenle yatırımcılar enerji sektörüne dikkatli olmalı ; RWE’den Eon’a (EON SE) ve Nordex’e kadar, endüstri değerleri bir gün önce yükselmişti. Nordex, işlem seansından önce yüzde 1,5 daha kazandı: Rüzgar türbini üreticisi, Peru’dan 177 megavat kapasiteli türbin siparişi aldı.

Aksi halde JENOPTİK firması tarafında ilginç bir haber vardı, burada Tradegate ticaretinde fiyat yüzde 2,3 arttı. Teknoloji şirketi, Vincorion askeri teknoloji bölümü için bir alıcı buldu. Alan, finansal yatırımcı Star Capital Partnership’in bir fonuna gidiyor, öz sermaye değeri orta çift haneli milyon euro aralığında olmalıdır. Bir bayi, ikinci denemedeki başarıyı açıkça olumlu olarak kaydetti.

Para politikası da borsada bir sorun olmaya devam ediyor. Hewson, son Fed toplantısının tutanaklarının bu noktada güven vermediğini de sözlerine ekledi. ABD para gözlemcileri fiyat artışı konusunda giderek daha gergin hale geliyor ve bazı merkez bankacıları tahvil alımlarında önceden planlanandan daha hızlı bir azalma istiyor. Helaba’ya göre, piyasa katılımcıları Perşembe günü tekrar Avrupa para politikasıyla uğraşmak zorunda kalacak.

DAX Endeksi 25 Kasım

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi 25 Kasım

DAX Endeksi 25 Kasım BASF: 2022’yi dört gözle bekliyorum

DAX Endeksi 25 Kasım, İçinde bulunduğumuz yıl, BASF gibi kimya şirketlerinde faturaların kesilmesini sağlıyor. Bununla birlikte, hisse fiyatı son zamanlarda bundan pek yararlanamadı. Açıkçası, çok sayıda piyasa katılımcısı, çevrenin önümüzdeki yıl dünyanın en büyük kimyasal üreticisinin kartlarına oynamaya devam edip etmeyeceği konusunda endişeli. Şu an itibariyle bu konuda işler yolunda görünüyor. Örneğin, Grup yönetim kurulu 2022 için “istikrarlı bir arz/talep durumu” beklemektedir. Bu arka plana karşı, Baader Bank analisti Markus Mayer, BASF hisseleri için yükselişini sürdürüyor. Bir yatırımcı olayından sonra, yatırım oyu “Al” ile onayladı. Fiyat hedefini dünkü kapanış fiyatının %37 üzerinde olan 85,00 Euro’da bıraktı.

DAX Endeksi 25 Kasım

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Fed, fiyatlardaki artış konusunda giderek daha gergin hale geliyor ve bazı merkez bankacıları tahvil alımlarında önceden planlanandan daha hızlı bir düşüş istiyor. Birçok ABD sakini bu Perşembe günü uzun bir hafta sonu Şükran Günü tatilini kullandığından, yatırımcılar yeni taahhütlerde bulundular. Bayram tatili nedeniyle döviz kuru üzerinde çok az etkisi olan bazı ekonomik veriler gündeme geldi. En son ABD Merkez Bankası toplantısının tutanakları da herhangi bir türbülansa neden olmadı. Dow Jones Industrial, % 0,03 kayıpla 35.804,38 puandan kapandı. Pazar genelinde S&P 500 için % 0,23 artarak 4.701,46 puana yükseldi. Nasdaq 100 %0,37 artarak 16.367,81 puana yükseldi.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

ECB Enflasyonu İçin 5 Soru

Alireza

DAX Analizi 22 Şubat

Alireza