ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

RWE, 2030 yılına kadar milyarlarca dolarlık yatırım planlıyor – 2022 tahminini artırıyor

rwe

RWE, 2030 yılına kadar milyarlarca dolarlık yatırım planlıyor – 2022 tahminini artırıyor

2021-2030 yılları arasında grup, RWE ‘nin yenilenebilir enerjilerden ve gazdan elektrik üretimi ve enerji ticaretine dahil olduğu ana faaliyet alanına toplam 50 milyar Euro yatırım yapmayı planlıyor. RWE patronu Markus Krebber Pazartesi günü Essen’de yaptığı açıklamada, hedefin şu anda 25 olan üretim kapasitesini 2030’da 50 gigawatt’a çıkarmak olduğunu söyledi.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Bunun için genişleme hızı önemli ölçüde artırılmalıdır. Şirket, yıllık toplam çıktısını ortalama 1,5 gigawatt artırmak istiyorsa, gelecekte bu, yılda ortalama 2,5 gigawatt olmalıdır. Yeni büyüme stratejisinin adı “Growing Green” (kabaca: “Growing Green”).

Diğer şeylerin yanı sıra, RWE denizde elektrik üretim kapasitesini 2030’da mevcut 2,4’ten 8 gigawatt’a çıkarmak istiyor. Karadaki rüzgar türbinleri ve güneş enerjisi sistemleri için 7 ila 20 gigawatt arasında bir genişleme planlanıyor. Grup ayrıca kapasitenin 3 gigawatt’a yükseleceği pil depolama alanında da büyümek istiyor. RWE şu anda 0,6 gigawatt’lık bir güç hattına sahip projelerde yer almaktadır.

RWE

RWE, gerektiğinde hızla elektrik üretebilen gazla çalışan elektrik santrallerinin işletilmesine güvenmeye devam ediyor. RWE, şu anda Avrupa’nın en büyük ikinci gaz yakıtlı elektrik santrali filosu olan yaklaşık 14 gigawatt kurulu güce sahip. 2030 yılına kadar toplam en az 2 gigawatt kapasiteli başka sistemler eklenecektir.
Şirket, yeni tesislere “net bir karbonsuzlaştırma yolu” sağlanması gerektiğini vurguladı. Tüm mevcut sistemleri “yeşil” hale getirmek için bir zaman çizelgesi de geliştirilmektedir. Krebber, bunun, örneğin yenilenebilir enerjilerden üretilen hidrojenin çalışması için onları hazırlamak anlamına geldiğini söyledi.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

RWE ayrıca yeşil enerji kaynaklarında ticareti genişletmek istiyor. Şirket, Avrupa’da sanayi için hidrojen ve amonyak ithalatında yeni iş fırsatları geliştirmeyi planladığını duyurdu.

Genişleme, ana faaliyet alanında faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi düzeltilmiş kazançların (Ebitda) yıllık yüzde dokuz oranında büyümesini sağlamalıdır. RWE, “2030’da 5 milyar avro olmalı,” dedi, muhtemelen mevcut mali yıl 2021’dekinin iki katından fazla. RWE’nin kazanç durumu da kısa vadede olumlu yönde gelişti. Şirket, 2022 için tahminini yükseltti. RWE, 2021 için hisse başına 90 sentlik temettü hedefini doğruladı. Grup, bunun önümüzdeki yıllarda alt sınır olması gerektiğine söz verdi.

Hissedar temsilcileri duyuruları memnuniyetle karşıladı. Alman basın ajansından Alman Menkul Kıymetleri Koruma Derneği’nin (DSW) genel müdürü Thomas Hechtfischer, “Sanırım doğru yönde ilerliyoruz” dedi. “RWE daha önce planladığından daha hızlı yeşil olacak.” Hechtfischer, RWE temettü planlarını da övdü. 90 sentin artık yeni alt sınır olması “hissedarı memnun ediyor”.

Krebber, şirketin kömürü daha hızlı bir şekilde kullanımdan kaldırma konusundaki istekliliğini yineledi. “RWE’de kömürden çıkış uzun zaman önce başladı” dedi. “Yeni teknolojilerin tutarlı genişlemesi gerçekten büyük ölçüde hızlandırılırsa, onu ileriye çekmek mümkün olabilir.” RWE, yenilenebilir enerjileri ve elektrik şebekelerini genişletme hızı önemli ölçüde artırılırsa, 2030’da kömürün aşamalı olarak kullanımdan kaldırılmasının mümkün olduğunu daha önce birkaç kez belirtmişti.

RWE hissesi Pazartesi günü XETRA’da yüzde 3,42 artarak 33,23 avroya yükseldi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Deutsche Telekom Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 11 Nisan

Alireza

Sabah Analizi 18 Kasım – Almanya / Avrupa /ABD

Alireza