Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 9 Ağustos

DAX Analizi 7 Ocak - DAX Analizi 11 Mart

DAX Analizi

DAX Analizi 9 Ağustos, Haftaya dostane bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, DAX endeksi (DAX 40), Salı günü yeniden yol vermeli. QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Borsalarda derin bir nefes alın” dedi. Ve önde gelen Alman endeksinde, Temmuz ayının başından bu yana 1000’den fazla puanlık etkileyici rallinin ardından, özellikle yaz tatili sezonunun ortasında, “şimdilik hava kapalı”. Tatilde olmayanlar da dünyanın en büyük ekonomisindeki enflasyon verilerini bekliyor. Hafta ortası yayınlanacaklar.

DAX Analizi 9 Ağustos

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Broker IG, Dax‘i alım satımın başlamasından yaklaşık bir saat önce, yüzde 0,4 daha düşük 13.634 puandan endeksledi. Önceki gün yüzde 0,8 arttı, ancak geçen Perşembe olduğu gibi 100 günlük hareketli ortalamasında yavaşladı. Orta vadeli trend için bir barometre olarak kabul edilir. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin de (EURO STOXX 50) Salı günü işlem başlangıcında ılımlı kayıplar bildirmesi bekleniyor.

DAX Analizi 9 Ağustos

Altmann, “Temmuz ayı ABD enflasyon oranı, ABD Merkez Bankası’nın bir sonraki faiz oranı kararının yolunu göstermeli” dedi. Enflasyonun zirveye ulaştığına dair herhangi bir gösterge olması durumunda, bu, bir sonraki “sadece 50 baz puanlık” daha az agresif bir faiz artırımı şansını canlı tutacaktır.

DAX Analizi 9 Ağustos, Bu arada, pazarın odak noktası, tüm yıl için üç aylık raporlar ve güncellenmiş açıklamalar ile çok sayıda başka şirkette. Dünyanın en büyük reasürörü Münih Re (Münchener Rückversicherungs-Gesellschaft) ikinci çeyrek için karışık rakamlar bildirdi ve bu son zamanlarda piyasanın önünde kayıplara yol açtı. Otomotiv tedarikçisi ve lastik üreticisi Continental de kısa süre içinde ayrıntılı üç aylık rakamları yayınlayacak.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX Analizi 9 Ağustos, İkinci çeyreğe ilişkin güçlü bir yıllık raporun ardından, havalimanı işletmecisi Fraport, günlük işlerde yolcu sayısı ve kâr için yıllık tahminini artırdı. Hisseler daha sonra piyasanın önünde yükseldi. Detaylı üç aylık rakamlar Scout24’ten geliyor – hisseler piyasadan önce yükseldi. Aracı kurumlarla olan ana iş ve sözde Plus üyeliklerinin satışı, ikinci çeyrekte çevrimiçi emlak piyasasının satışlarda yeniden sıçramasına yardımcı oldu. Geçen hafta sunulan satış ve kâr gelişimine ilişkin temel veriler doğrulandı.

SDAX’tan fotoğraf hizmeti sağlayıcısı Cewe (CEWE StiftungCo) yatırımcılarını memnun etmeli çünkü üç aylık rakamlar beklenenden biraz daha iyi çıktı. Artan fiyatlar sayesinde şirket, yıllık hedeflerinde de doğru yolda olduğunu görüyor. Rakamlar ayrıca Deutsche Pfandbriefbank (pbb) ve HAMBORNER GYO tarafından sunuldu.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

3 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

CONTINENTAL Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Alireza

DAX Analizi 12 Ocak

Alireza