Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 8 Eylül

DAX Analizi 27 Ocak -DAX Analizi 8 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 8 Eylül, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) Perşembe öğleden sonra verdiği kilit faiz oranı kararından önce, DAX endeksi (DAX 40) 13.000 puanlık yuvarlak işareti yeniden yakalayabilir. Öncü endeks için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 0,67 artışla 13.003 puana işaret etti.

DAX Analizi 8 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Böylece DAX endeksi (DAX 40), 12.603 puanlık bir önceki haftanın orta dip seviyesinden daha uzakta. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) haftanın sondan bir önceki işlem gününde yüzde 0,6 daha yüksek olması bekleniyor.

DAX Analizi 8 Eylül, Destek, Çarşamba gününden itibaren güç gösteren ve böylece DAX endeksi (DAX 40)‘ın öğleden sonra kayıp bölgesinden çıkmasına yardımcı olan en önemli ABD endekslerinden geliyor. Tahvil getirilerindeki son artışın durmasıyla rahatlama geldi. Asya ticaret merkezleri de Perşembe günü kar bildirdi, özellikle Japonya’da işler yokuş yukarı gitti.

Ekonomistlerin çoğu, ECB’nin Perşembe günü faiz oranlarını 0,75 puan artırmasını bekliyor. Varlık yöneticisi QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, bu faiz oranı adımının borsalar üzerindeki etkileri muhtemelen sınırlıydı, piyasa katılımcılarının buna hazırlanmak için yeterli zamanı olurdu, diye yazdı.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Uzmanlar, şu anda para otoritelerini harekete geçmeye zorlayan aşırı yüksek enflasyona işaret ediyor. Ağustos ayında, euro bölgesindeki yıllık enflasyon oranı yüzde 9,1’e çıkarak, euro’nun piyasaya sürülmesinden bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

DAX Analizi 8 Eylül, Alman borsasında bireysel değerlere bakıldığında, Perşembe günü erken saatlerde başlangıçta çok az hareket var. ProSiebenSat.1 (ProSiebenSat1 Media SE), Xetra kapanışından önce Tradegate’de yüzde 1.7 kaybetti. ABD bankası Morgan Stanley, medya grubunun unvanını “Underweight” olarak düşürdü.

Sanayi grubu Thyssenkrupp’un hisseleri tekrar göz atmaya değer olabilir. Haftanın ortasında, ticaretin bitiminden kısa bir süre önce, “Dealreporter” uzman portalının, yakın zamanda askıya alınan hidrojen yan kuruluşu Nucera için halka arz planlarının yapılabileceğine dair bir rapordan yararlandı. yakında canlanır. Thyssenkrupp kağıtları daha sonra yüzde 5’ten fazla arttı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

DAX Analizi 29 Kasım

Alireza

E.ON Nedir? Canlı EOAN Fiyatı ve Grafiği

Alireza

8 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza