Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi -DAX Analizi 8 Temmuz,-DAX Endeksi Öğlen Analizi 8 Aralık | Ger40.com

Dünya Borsaları

 8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ALMANYA

8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) Perşembe öğleden sonra verdiği kilit faiz kararı öncesinde, Daxta (DAX 40) daha fazla istikrar ortaya çıkıyor. Broker IG, açılıştan yaklaşık iki buçuk saat önce önde gelen Alman endeksini yaklaşık yüzde yarım artışla 12.985 puana değerlendirdi. Bu nedenle, önceki haftanın 12,603 ​​puanlık ara düşük seviyesinden daha uzakta. En önemli ABD endeksleri Çarşamba gününden itibaren güç göstererek öğleden sonra Dax (DAX 40) ‘ın kırmızıdan çıkmasına yardımcı oldu. Tahvil getirilerindeki son artışın durmasıyla rahatlama geldi. Ekonomistlerin çoğu, ECB’nin Perşembe günü faiz oranlarını yüzde 0,75 gibi tarihi bir oranda artırmasını bekliyor, ancak biraz daha fazlası da mümkün. Bu, 1999’da euro’nun defter parası olarak kullanılmaya başlamasından bu yana en güçlü oran artışı olacak. Uzmanlar, aşırı yüksek enflasyona işaret ediyor.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; ABD

ABD borsasındaki yatırımcılar Çarşamba günü biraz cesaret kazandı. Tahvil getirilerindeki son artışın durmasıyla rahatlama geldi. Yine önemli ölçüde gerileyen petrol fiyatları, son dönemde hakim olan enflasyon endişelerini arka plana itti. Bu açıdan en önemli endeksler özellikle teknoloji hisselerinin toparlanmasıyla net bir şekilde siyahta kapandı. Güçlü büyüme odaklı teknoloji şirketlerinin faiz oranlarına özellikle duyarlı olduğu düşünülüyor çünkü daha yüksek faiz oranları finansman maliyetlerini artırma ve değerlemeleri düşürme eğiliminde. Önde gelen endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 1,40 artışla 31.581,28 puana yükseldi. Pazar genelinde S&P 500 yüzde 1,83 artarak 3979,87 puana yükseldi. Teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100 yüzde 2,07 artışla 12.259,39 puana ulaştı.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

 8 Eylül Dünya Borsaları Gündemi; Asya

Asya’da, Çin dışındaki büyük borsalar Perşembe günü yükseldi. ABD borsaları kuyruk rüzgarı sağladı. Tokyo, önde gelen Japon endeksi Nikkei 225, ticaretin bitiminden kısa bir süre önce yüzde iki oranında yükseldi. Güney Kore, Hindistan ve Avustralya’da da fiyat artışları oldu. Bu arada, Çin’in Hong Kong SAR’ında Hang Seng Endeksi (Hang Seng) geç ticarette yüzde 0.3 düştü. Çin anakarasındaki en önemli 300 şirketi listeleyen CSI 300 endeksi (CSI 300) yüzde 0.1 düştü.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 29 Temmuz

Alireza

DAX Analizi 18 Ocak

Alireza

8 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza