Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

DAX Analizi 7 Eylül

16 Şubat Piyasa Gelişmeleri

DAX Analizi

DAX Analizi 7 Eylül, Bir gün önce dengelendikten sonra DAX endeksi (DAX 40) muhtemelen Çarşamba günü tekrar geri atılacak. Önde gelen endeks için bir gösterge olarak X-Dax, başlangıçtan bir saat önce yüzde 1,00 eksi 12.743 puana işaret etti. Bir önceki haftanın 12,603 ​​puanlık en son geçici düşük seviyesi odakta kalmaya devam ediyor. Bundan sonra, Temmuz ayının başından itibaren 12.391 puanlık yıllık düşük seviye yakın olacaktır. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de hafta ortasında yüzde bir daha düşük olması bekleniyor.

DAX Analizi 7 Eylül

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 7 Eylül

ABD’nin en önemli endeksleri, resmi tatil nedeniyle geçen uzun hafta sonunun ardından Salı günü Temmuz ortasından bu yana yeni düşüşler bildirdi. Credit Suisse’e göre, ABD hizmet sektöründeki şaşırtıcı derecede iyi hava, yatırımcıların ABD Merkez Bankası’ndan daha katı bir parasal sıkılaştırma seyri beklemesini sağladı. Buna bağlı olarak, tahvil getirileri büyük ölçüde yükseldi ve borsa zayıflık gösteriyor. Öte yandan, ABD ekonomisinden gelen ruh hali verileri önceki gün DAX endeksi (DAX 40) üzerinde yalnızca geçici bir baskı oluşturmuştu.

Nasdaq 100 nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

İsviçre yatırım bankasındaki uzmanlar şu anda küresel borsalar hakkında şüpheci ve para politikası bunun temel nedeni. ABD enflasyonu ile Fed’in enflasyon hedefi arasındaki büyük fark, başlangıçta daha ılımlı bir faiz dönüşü olasılığının düşük olduğunu söyledi.

DAX Analizi 7 Eylül,  Avrupa’da, Avrupa Merkez Bankası (ECB), yüksek enflasyona karşı atacağı yeni adımlarla Perşembe öğleden sonra odakta olacak. Piyasa gözlemcileri faiz oranlarının 0,75 puan artmasını bekliyor. Broker CMC Markets’tan Analist Konstantin Oldenburger artık tam bir yüzde puanı ekarte etmek istemiyor.

Enerji teknolojisi grubu Siemens Energy, rüzgar enerjisi yan kuruluşu Gamesa’nın (Siemens Gamesa Renewable Energy SA) planlanan tamamen devralınması için sermaye piyasasını kullanıyor. Şirket, sermaye benzeri bir zorunlu dönüştürülebilir tahvil yerleştirdi. Bir tüccar, Gamesa için yeni finansmanın sürpriz olmadığını, ancak seyreltmenin olumsuz bir etkisi olduğunu söyledi. Tradegate’deki hisseler, Xetra kapanmadan önce yüzde 4,5 kaybetti.

Kühne Holding, Lufthansa’daki hissesini artırmak istiyor. Şirketin sahibi Klaus-Michael Kühne, “Deutsche Lufthansa AG’ye olan ilgimiz kesintisiz” dedi. Kühne Holding zaten Lufthansa’nın yüzde 15,01’ini elinde tutuyor. Tradegate’deki başlıklar yüzde 0,8 arttı.

Airbus (Airbus SE (ex EADS)) Tradegate’de yüzde 1,3 düştü. Goldman Sachs, uçak üreticisi için A320 teslimat programlarını gerekçe göstererek tahminlerini düşürdü.

DAX Analizi 7 Eylül,  Tradegate, görünümü yükselttikten sonra karbon uzmanı SGL Carbon’un (SGL Carbon SE) hisseleri için yüzde ondan fazla yükseldi. 19 Eylül’den itibaren, başlıklar 19 Eylül’den itibaren küçük ölçekli SDax endeksinde tekrar listelenecek.

Sigortacı stoklarının bazı yeniden sınıflandırmaları da hareket edebilir. Bank Morgan Stanley, Allianz SE (Allianz) ve Münih Re (Münih Reasürans Şirketi) hisselerinin notunu düşürdü. HSBC şimdi Talanx’tan satın almayı öneriyor

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

Related posts

DAX Analizi 8 Aralık

Alireza

DAX Analizi 2 Şubat

Alireza

Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 13:40 )

Alireza