Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 11 Temmuz

DAX Analizi 4 Ekim- DAX Analizi 14 Ocak - DAX Analizi 11 Temmuz

ABD istihdam verileri öncesinde küçük bir değişiklik bekleniyor

DAX Analizi 11 Temmuz

DAX Analizi 11 Temmuz, Son toparlanmanın ardından DAX endeksi (DAX 40) Pazartesi günü başka bir gerileme tehdidiyle karşı karşıya. Tezgah üstü gösterge olarak X-DAX, önde gelen Alman endeksi için alım satımın başlamasına bir saatten az bir süre kala, euro bölgesi muadili EuroStoxx 50 (EURO STOXX) için yaklaşık yüzde bir buçuk kayıpla 12.819 puana işaret etti. 50) benzer şekilde zayıf olması bekleniyordu.

DAX Analizi 11 Temmuz için rüzgar, çok zayıf Çin borsalarından ve kısıtlı ABD vadeli işlemlerinden tehdit ediyor. Piyasa, Çin’de daha fazla korona kısıtlaması riskinin küresel ekonomik görünüme ilişkin endişeleri yeniden artırdığını söyledi. Bilgilere göre, oradaki yeni enfeksiyon sayısı Mayıs sonundan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Buna ek olarak, şu an için Kuzey Akım 1 boru hattından Avrupa’ya hiçbir Rus gazı akmıyor. Yaklaşık on günlük bakım çalışmasının başlaması planlanıyor ve daha sonra akışın sınırlı kalabileceğine dair endişeler var. Rusya, yaptırımların bir sonucu olarak eksik bir türbini gerekçe göstererek Haziran ayı ortasında teslimatları önemli ölçüde azaltmıştı. Kanada hükümeti tarafından alınan bir karardan sonra, bunun şimdi Almanya’ya teslim edilmesi gerekiyor.

DAX Analizi 11 Temmuz

Bayilere göre, DAX endeksi (DAX 40) Airbus‘ın (Airbus SE (eski EADS)) bireysel değerleri baskı altına girebilir. Dünyanın en büyük uçak üreticisi, Haziran ayında teslimatlarını Mayıs ayına göre artırdı. Bununla birlikte, yıllık yaklaşık 720 uçağın teslim edilmesi için Boeing rakibinin devam etmesi gerekiyor: İlk altı aydan sonra, bunlardan sadece 297’si teslim edildi. Ancak, üreticinin teslimat rakamları genellikle yıl sonuna doğru önemli ölçüde artar. Piyasadan önce hisseler piyasaya paralel olarak yüzde bir buçuk kaybetti.

DAX Analizi 11 Temmuz

SDAX küçük sermayeli endekste listelenen Nordex hisse senetleri (Nordex) de zorlukla tehdit ediliyor. Rüzgar türbini üreticisinin yeniden taze para kazanması gerekiyor. Bu kez rüçhan hakkı ile sermaye artırımı ile brüt 212 milyon euro yazar kasaya akacak. Bu önlemle yıla yüksek kayıplarla başlayan şirket, şu anda değişken olan piyasa ortamında özkaynak oranını artırarak sermaye yapısını güçlendirmek istiyor. Bir komisyoncu, “İki hafta içindeki ikinci sermaye artışı tüm alarm zillerini çalıyor” diye uyardı. Ticaret başlamadan önce bile, Nordex hisseleri değerlerinin yaklaşık yüzde yedisini kaybetmişti.

Bu arada, endeks komşusu flatexDEGIRO, ABD bankası Morgan Stanley’nin çevrimiçi brokeri “zayıf” bir notla izlemeye başlamasının ardından yüzde ikiden fazla düştü.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

21 Temmuz Avrupa Hisse Senetleri 

Alireza

Sabah Analizi 19 Kasım – Almanya / Avrupa /ABD

Alireza

9 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza