ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 10 Ocak

DAX Analizi 10 Aralık

DAX 40 endeksi bir gerilemenin ardından yükselmesi bekleniyor

DAX Analizi 10 Ocak, İki zayıf işlem gününden sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  başlangıçta haftanın başında yetişiyor gibi görünüyor. Alman lider endeksi Dax (DAX 40) için bir gösterge olarak X-Dax, ticaretin başlamasından bir saat önce sinyal verdi ve yüzde 0.32 artışla 15.999 puana ulaştı. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50‘nin (EURO STOXX 50) de hafif pozitif olması bekleniyordu.

Geçen haftanın ortasında Dax, gücü tükenene kadar beş puana kadar 16.285 puanlık rekor seviyeye ulaşmıştı. Komisyoncu CMC Markets UK’den piyasa analisti Michael Hewson, önceki haftanın başlangıçta coşkulu ve ardından güçlü enflasyon endişeleriyle dolu iki yüzü olduğunu açıkladı. ABD Federal Rezervi, yüksek enflasyona önceden düşünülenden daha net bir şekilde karşı koymak zorunda kalabilir.

DAX Analizi 10 Ocak

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Analizi 10 Ocak, İki zayıf işlem gününden sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  başlangıçta haftanın başında yetişiyKurumsal tarafta ise piyasada en çok analist yorumları ilgi gördü. BMW hissesi, ABD bankası Goldman Sachs’ın bir satın alma tavsiyesinin ardından Tradegate’de yüzde 1,3 daha yüksek işlem gördü. Analist George Galliers, BMW Brilliance Automotive ortak girişiminin planlanan konsolidasyonunun arka planına karşı hissenin olumlu değerlendirilmesini övdü.

DAX Analizi 10 Ocak

Halka arz öncesi yüzde 0,4 değer kaybeden adidas hisseleri için HSBC’nin satın alma tavsiyesi iptal edildi. Buna karşılık Citigroup, hisseleri pazardan önce yüzde 1,6 artan çip şirketi Infineon için bir satın alma önerisinde bulundu. Yatırımcılar, yükselen faiz oranlarına ilişkin endişeler ve bunların sektördeki büyümeyi yavaşlatma riski nedeniyle son zamanlarda teknoloji sektörüne özellikle temkinli yaklaşıyorlar.

DAX Analizi 10 Ocak, İki zayıf işlem gününden sonra, DAX endeksi (DAX 40 endeksi)  başlangıçta haftanın başında yetişiyBu arada, Tradegate’deki Siemens Healthineers hissesi tam kırmızıydı. Burada bayiler sabah saatlerinde bir medya raporuna atıfta bulundular ve buna göre medikal teknoloji şirketi Varian’ın milyar dolarlık satın alımından sonra daha büyük satın almalar için hazırlanıyor. Bir borsacıya göre, yatırımcılar bu tür raporlara gergin bir şekilde tepki verebilir.

DAX Analizi 10 Ocak

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 15 Temmuz

Alireza

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX yıl sonu analizi

Alireza