ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Piyasaların Haftalık Analizi

DAX Haftalık Analizi - Dax endeksi 20.11.2021

Dax konsolide – Piyasa sezonu ABD bankaları ve SAP ile başlıyor

Piyasaların Haftalık Analizi Yeni borsa haftasında Atlantik’in her iki yakasında da raporlama sezonunun başlangıç ​​sinyali verilecek. İkna edici şirket rakamları, son zamanlarda baskı altına giren hisse senedi piyasalarını desteklemek için önemli olacaktır.

Avrupa’nın en büyük yazılım üreticisi SAP (SAP SE), 27 Ocak’a kadar yıllık rakamlarını resmi olarak açıklamıyor. Ancak piyasa gözlemcileri, SAP’nin önemli verilerin yayınlanmasını uzun süre engellememesini ve yeni haftada yayınlamasını bekliyor. Yakın zamanda SAP, üç aylık beklentileri büyük ölçüde aşmıştı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Piyasaların Haftalık Analizi her ikisi de SDAX küçük sermaye endeksinde listelenen çevrimiçi moda perakendecisi HAKKINDA (Salı günü) ve şeker üreticisi Südzucker’den (Perşembe günü) bu ülkede üç aylık rakamlar da bekleniyor. Yine Perşembe günü, otomobil tedarikçisi Hella (HELLA GmbHCo), büyük ABD bankaları JPMorgan’ın iş rakamlarıyla Cuma günü Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bilanço mevsiminden önce MDAX orta büyüklükteki hisseler endeksindeki kitaplar hakkında bilgi verecek. (JPMorgan ChaseCo), Citigroup ve Wells Fargo (Wells FargoCo) piyasaya sürüldü. Banka hisseleri şu anda artan faiz oranlarından faydalanıyor. Öte yandan, bu senaryo genellikle çok yüksek derecelendirilen teknoloji hisseleri üzerinde baskı oluşturuyor.

2022 borsa yılının ilk birkaç gününde yılsonu rallisinin ardından başlangıçta Kasım ayında ulaştığı 16.290 puanlık rekor seviyeye yakın yükselmeyi başaran Alman DAX endeksi (DAX 40 endeksi), en son tura ulaştı. yine 16.000 puan. ABD Merkez Bankası’ndan (Fed) faiz oranlarında hızlı bir dönüş ve Fed’in ilk faiz artırımından kısa bir süre sonra başlayacak olan toplam varlıklarında azalmaya yönelik sinyaller duruma ağırlık verdi.

Piyasaların Haftalık Analizi Landesbank Helaba’daki uzmanlar, son Fed toplantısının dökümünün ABD’deki enflasyon gelişmelerine ilişkin artan belirsizliği gösterdiğini ve aşırı gevşek para politikasından çıkışın çok uzun sürmeyeceğine dair şüpheleri beslediğini belirtti. Yatırımcılara Amerikan tüketici davranışları hakkında ipuçları veren Cuma günkü ABD perakende satışlarına ek olarak, yeni haftanın ekonomik verilerinde en fazla dikkati hafta ortası ABD tüketici fiyatlarının çekeceği tahmin ediliyor. Ekonomistler ABD’de fiyatların daha da artmasını bekliyor. İşgücü piyasasındaki daha fazla toparlanma ve ücret artışlarıyla birlikte, Fed bu nedenle para politikasındaki sıkılaştırmanın doğrulandığını görebilir. Bu, hisse senedi piyasaları üzerinde daha fazla baskı oluşturabilir.

Avrupa Merkez Bankası (ECB), faizleri değiştirmedi! İşte detaylar... -  EKONOMİ HABERLERİ

Almanya ve Euro Bölgesi’nde de enflasyon son dönemde daha da tırmandı ve bu durum halen para politikası açısından oldukça genişleyen Avrupa Merkez Bankası tarafından yakından izleniyor. Comdirect’ten piyasa uzmanı Andreas Lipkow, mevcut oran konsolidasyonunun yalnızca geçici olup olmadığı veya enflasyon sorununun borsalardaki havayı kalıcı olarak azaltıp azaltmayacağının görülmesi gerekecek.

Piyasaların Haftalık Analizi Index Radar’dan grafik teknolojisi uzmanı Andreas Büchler için, Dax’taki son satışlar, güçlü performansının ardından sürpriz değil. Karşı hareket öngörülebilirdi ve talep en geç 15.700 ila 15.800 puan arasında tekrar yükseldiği sürece yükseliş eğilimi için bir tehdit oluşturmuyor. 16.300 işareti alanındaki en yüksek değerlere yönelik başka bir girişim biraz zaman almalıdır.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

7 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 15 Eylül

Alireza

Covestro Nedir? Canlı 1COV Fiyatı ve Grafiği

Alireza