ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 4 Ocak

DAX Analizi 4 Ocak

Dax, yıla güçlü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra büyümeye devam ediyor

DAX Analizi 4 Ocak, yıla güçlü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra Salı günü yeniden kar bekleniyor. Piyasa katılımcıları, yeni Omikron koronavirüs varyantının küresel ekonomi üzerinde daha güçlü bir etkiye sahip olmaması gerektiği beklentisiyle yeni başlayan borsa yılındaki iyi havayı haklı çıkarıyor.

Önde gelen endeks DAX endeksi (DAX 40 endeksi) için bir gösterge olarak X-Dax, ticaretin başlamasından yaklaşık bir saat önce yüzde 0.37 artışla 16.080 puana işaret etti. Bir gün önce, Dax Kasım ayındaki en yüksek seviyelerinden bu yana ilk kez 16.000 metrenin üzerinde kapanmıştı. Önde gelen Euro Bölgesi endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) yüzde yarım artı civarında olması bekleniyor.

DAX Analizi 4 Ocak

DAX Analizi 4 Ocak Oanda ticaret şirketinden analist Jeffrey Halley, “Daha fazla veri elde edildikçe, Omikron’un çok bulaşıcı olduğu, ancak buna bağlı olarak yüksek hastane başvurularıyla sonuçlanmadığı daha fazla ortaya çıkıyor” dedi. Tam tersi bir durum söz konusu ve küresel ekonomide canlanma tehlikede görünmüyor.
Asya-Pasifik borsalarındaki fiyat artışları bu senaryoya uyuyor – Çin’deki hafif kayıplar dışında. ABD’de lider endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) ve teknoloji odaklı NASDAQ 100 Pazartesi günü Avrupa kapanışının ardından keskin bir şekilde yükseldi.

DAX Analizi 4 Ocak | ger40.com

Bu ülkede öncelikle borsaların alt sıralarında yer alan hisse senetlerine odaklanılmalıdır. Rüzgar türbini üreticisi Nordex, Finlandiya’dan bir sipariş aldı. Hisseler, Tradegate ticaret platformunda Pazartesi günü Xetra kapanış fiyatının yüzde bir buçuk üzerinde işlem gördü.

DAX Analizi 4 Ocak geçen yıl, kiralama uzmanı GRENKE, güçlü bir dördüncü çeyreğin ardından yeni işler için alt tahmin aralığının üst sınırına ulaştı. Grenke’nin hisseleri için Tradegate’de neredeyse yüzde iki buçuk arttı.

Bu arada Merck KGaA’nın (Merck) hisseleri Tradegate’de yüzde bir oranında yükseldi. ABD bankası JPMorgan’dan analist Richard Vosser, Avrupa ilaç sektöründeki fiyat artışının henüz bitmedi, temellerin hala olumlu olduğunu yazdı. Dax listesinde yer alan Merck Grubu sektörden daha hızlı büyüyor. Uzman, tüm alanlarda daha yüksek tahminler için önemli bir potansiyel görüyor.

 Daimler: Yeni Satın Alma Önerileri

DAX Analizi 4 Ocak , ABD bankası JPMorgan, yeni yıla Daimler hisseleri için bir satın alma tavsiyesiyle başlıyor. Yatırım bankası Warburg Research, otomobil üreticisinin gelecekteki fiyat gelişimi konusunda iyimserliğini koruyor. JPMorgan, Daimler için yükselişini sürdürüyor. Olumlu tutumun bir nedeni, yeni Vision EQXX elektrikli araştırma arabasının sunumuydu. Analist Jose Asumendi bir çalışmada, otomobil üreticisi Mercedes’in birkaç alanda önemli ilerleme kaydettiğini yazdı. DAX Analizi 4 Ocak her şeyden önce, normal karayolu trafiğinde tek bir akü şarjı ile 1.000 kilometreden fazla yol gitmenin “menzil kaygısına” son vermesi gerektiğini vurguladı. Asumendi’nin hedef fiyatı 90 Euro. Yatırım bankası Warburg Research da Daimler hissesi için daha fazla potansiyel görüyor. Analist Marc-Rene Tonn, sabit maliyetlerde ve yatırımlarda daha fazla azalmanın yanı sıra fiyatlandırmaya daha fazla odaklanma temelinde, otomobil grubunda kalan otomobil bölümünün hala çift haneli kârlılığı (FVÖK marjı) hedeflediğini yazdı. Fiyat hedefi 86 avro.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 28 Eylül

Alireza

16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

16 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza