ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Endeksi Öğlen Analizi 13 Aralık

Sabah Analizi 18 Kasım - DAX Endeksi Öğlen Analizi 13 Aralık

Merkez bankalarının hafta başındaki karları

DAX Endeksi Öğlen Analizi 13 Aralık, merkez bankası haftasının başlangıcında güçlü bir şekilde toparlandı. Alım satımın ilk yarım saatinde isteksizlik olduğuna dair çok az kanıt vardı, Alman gösterge endeksi yüzde 0,7 artarak 15.736 puana yükseldi. Kasım ortasında 16.290 puanla rekor seviyeden ayın sonunda yaklaşık 15.000 puana gerileyen DAX endeksi (DAX 40 endeksi), kısa süre önce toparlandı. Borsacılar tarafından uzun vadeli eğilimin bir göstergesi olarak kabul edilen 200 günlük çizgiyi güçlükle de olsa tuttu.

Orta ölçekli borsa hisselerinin MDAX’ı Pazartesi günü % 0,6 artarak 34.607 puana yükseldi. Euro Bölgesi’nin önde gelen endeksi EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) yüzde 0,5 artışla 4221 puana yükseldi.

DAX Endeksi Öğlen Analizi 13 Aralık

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Endeksi Öğlen Analizi 13 Aralık , ABD merkez bankasının yanı sıra Avrupa, İngiltere ve Japonya’dan gelen para otoriteleri de önümüzdeki günlerde para politikasının bundan sonraki seyrini belirleyecek. Piyasa katılımcıları, özellikle Fed’in halihazırda faiz oranlarında bir geri dönüşün olup olmadığı konusunda endişeli.

DAX Endeksi Öğlen Analizi 13 Aralık

RoboMarkets’tan Sermaye piyasaları stratejisti Jürgen Molnar, “Yükselen enflasyonun arka planında ve Fed başkanı Jerome Powell’ın enflasyonun geçici olmadığını kabul etmesinin ardından, yatırımcılar yönetim kurulu gelecek yıl için para politikası yol haritasını sunarken dikkatle dinleyecekler” dedi. “Önümüzdeki yıl tahvil alımlarında hızlandırılmış bir azalma ve üç faiz artırımı fiyatlandırılacak gibi görünüyor. Ne kadar küçük olursa olsun herhangi bir ek sıkılaştırma, olası bir yıl sonu rallisinin önüne bir sonraki taşı koymalıdır. Borsa.”

DAX Endeksi Öğlen Analizi 13 Aralık analistler tarafından yapılan ilk değerlendirmelerde, odak noktası Daimler Truck’ın (Daimler Truck) belgeleridir. Daimler’in ticari araç bölümü Cuma günü gruptan ayrıldı ve bağımsız olarak borsada işlem gördü. Uzmanlar, 48 avroya varan fiyat hedefleriyle kamyon pazarı liderinin yatırım hikayesini beğeniyor. Cuma günü 28 avrodan başladılar, o zamandan beri 32,70 avroya yükseldiler.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Kordonun kesilmesi aynı zamanda hala iyi bir üçte birine sahip olan eski anne Daimler’in kağıtları için de iyi. Hisse senedi pazarlamacıları, yükselen fiyatlar ile gerçekleştiği görülen grubun bireysel bölümlerinin daha yüksek bir değerlemesine güveniyor.

Diğer fiyat hareketleri de özellikle analist yorumları tarafından yönlendirilir. Örneğin, UBS’den bir satın alma önerisinin ardından SAP’de (SAP SE) neredeyse yüzde 3’lük artış. Uzman Michael Briest, kağıtların yeniden değerlendirilmesini ilerletecek olan bulut işini önümüzdeki yıl hızlandırmaya güveniyor. MDax’ta HUGO BOSS yüzde 3’ün üzerinde kazanç elde etti. Oddo BHF’den Andreas Riemann, Metzingen’deki değişimi sadece başlangıçta görüyor.

DAX Endeksi Öğlen Analizi 13 Aralık United Internet hisseleri, CEO’nun hisseyi artırma planlarından yararlandı. Ralph Dommermuth, tezgah üstü hisse blokları satın almak için çeşitli teklifler aldı. Yakın zamanda hisse başına 35 avroya kadar ödeme yaptığını ve dolayısıyla şu anda borsada yatırımcıların ödemek zorunda olduğundan daha fazlasını ödediğini göstermişti.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 18 Şubat

Alireza

DAX Endeksi 19 Kasım

Alireza

17 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza