ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıBorsa EğitimiDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Pazartesi sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

 IFO

25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, Önemli erken gösterge, fiyatların yükseldiği ve akut gaz krizi için acil durum planlamasının yapıldığı dönemlerde Alman ekonomisinin yönetim kademelerindeki ruh halinin nasıl olduğunu gösteriyor. Haziran ayında bir gerileme yaşanmıştı, çünkü yaklaşan gaz kıtlığı Alman ekonomisini endişelendiriyordu. Temmuz ayı göstergesi, bir durgunluğun daha olası kabul edilip edilmediğini gösterecek. Uzmanlar, Haziran’daki 92,3’ten 90,5 puana düşüş bekliyor.

 25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri VOLKSWAGEN

25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

VOLKSWAGEN CEO’nun yerini aldı. Wolfsburg merkezli otomobil üreticisi, bir denetleme kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, Herbert Diess’in yerini 1 Eylül’de spor otomobil yan kuruluşu Porsche’nin başına geçecek olan Oliver Blume ile değiştireceğini duyurdu. Liderlikteki değişimin zamanlaması özellikle şaşırtıcıydı. İçeridekilere göre, Diess’in ayrılmasının itici gücü VW sahibi ailelerden Porsche ve Piech’ten geldi. – Hafta sonu, Blume, trafik ışığı koalisyonu müzakereleri sırasında FDP lideri Christian Lindner ile yakın bir görüş alışverişinde bulunduğu iddiasıyla ilgili açıklamaları için özür diledi. “Bild am Sonntag”dan Blume, “Dahili bir olayda yanlış kelimeleri seçtim” dedi.

 ALMANYA/ENERJİ/SANAYİ

25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

Bir araştırmaya göre, neredeyse her altıncı sanayi şirketi, hızla artan enerji maliyetleri nedeniyle daha az üretim yapmak istiyor. Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği’nin (DIHK) 3.500 şirketle yaptığı ve “Handelsblatt” tarafından rapor edilen anket, sanayi şirketlerinin yüzde 16’sının üretimlerini azalttığını gösteriyor.

 25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri UKRAYNA/RUSYA/HUBUBATLAR

Rusya’nın Karadeniz’deki Odessa limanına yaptığı füze saldırısının ardından Ukrayna, üzerinde anlaşmaya varılan tahıl ihracatındaki gecikmelerden duyduğu endişeyi dile getirdi. Başkan Volodymyr Zelenskyy’nin ekonomi danışmanı Oleh Ustenko Pazar günü televizyonda yaptığı açıklamada, Rusya’nın Karadeniz limanlarına yönelik ablukası gerçekten kaldırılırsa, ülkenin sekiz ila dokuz ay boyunca toplam 60 milyon ton tahıl ihraç edebileceğini söyledi. Ancak Cumartesi günkü saldırı bu şekilde yürümeyeceğini gösteriyor” dedi.

 SIEMENS ENERGY

25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

Basında çıkan bir habere göre, SIEMENS ENERGY, Kuzey Akım 1 gaz boru hattı için bir türbinin onarımını ve taşınmasını sağlayan Kanada belgelerini Rus devlet şirketi Gazprom’a devretti. Rus gazetesi “Kommersant” kaynak belirtmeden, Kanada’dan Rusya’ya gitmekte olan türbinin eksik belgeler nedeniyle Cumartesi günü Almanya’dan Helsinki’ye giden bir feribotu kaçırdığını bildirdi. Türbin, Siemens Energy ve Gazprom’un gerekli evrakları değiş tokuş ettiği birkaç gün içinde nakledilebilir. Ancak, Portovaya kompresör istasyonundaki bazı parçaların hala onarılması gerektiğinden, türbinin gelişi Nord Stream 1 üzerinden gaz tedarikinde bir artışa yol açmayabilir.

 25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri SCHAEFFLER

25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

SCHAEFFLER, tahrik uzmanı Ewellix’i yarım milyar Euro’nun üzerinde bir bedelle devraldı. Schaeffler, bunun grubun endüstriyel işini güçlendireceğini açıkladı. Satıcı, finansal yatırımcı Triton ile yaklaşık 582 milyon avroluk bir fiyat üzerinde anlaşmaya varıldı. Bu değer, Ewellix’in Schaeffler tarafından üstlenilecek olan yaklaşık 120 milyon Euro’luk net borcunu içermiyor. Satın alma, Schaeffler’in kârını 2024’e kadar orta tek haneli bir miktarda artırmalı.

25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri | Ger40.com

 EUTELSAT

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?  

İçeridekilere göre EUTELSAT, rakibi ONEWEB’i tamamen devralmayı planlıyor. Müzakerelere aşina iki kişi, bir satın alma işleminin Pazartesi gününe kadar açıklanabileceğini söyledi. OneWeb, son finansman turunda 3.4 milyar dolar değerindeydi. Eutelsat şimdiden İngilizlerin yüzde 23’üne sahip.

 25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri VOESTALPİN

Voestalpine | Ger40.com

VOESTALPINE’e göre, üç ay yetecek kadar gaz depolamıştır. CEO Herbert Eibensteiner “Standart”a verdiği demeçte, planlanan 1,5 terawatt saat miktarın bu haftadan bu yana kiralık depolama tesislerinde depolandığını söyledi. “Bir kriz durumunda, bu üç aylık tam operasyon için yeterli olmalı.”

 BANKA BİRLİĞİ

BdB patronu Christian Ossig, “t-online” haber portalına verdiği demeçte, faiz oranlarındaki geri dönüş nedeniyle başka bir ülke borcu krizi beklemiyor. “Faiz oranlarındaki mevcut artış, güney eyaletlerini aşılmaz zorluklarla karşı karşıya bırakmayacak.” Almanya ve Avrupa’daki bankalar bunun için iyi bir konumda.

 JULIUS BAER

Julius Baer benefits from surge in trading by wealthy customers | Financial  Times

İsviçreli varlık yöneticisi, altı aylık mali tablolarını yayınlayarak, bu hafta rakamlarını sunacak olan Avrupa bankaları turunu başlatıyor. Analistlere göre, Bär olumsuz piyasa ortamından kaçamadı. Yönetim altındaki daha az varlık ve bir davada uzlaşma ödemesi ile birlikte yavaşlayan müşteri faaliyeti, muhtemelen kârda düşüşe neden olacaktır.

 25 Temmuz Piyasa Gelişmeleri RYANAIR

Ryanair's Lviv – Berlin Service Launches One Month Early – Ryanair's  Corporate Website

Avrupa’nın en büyük düşük maliyetli havayolu şirketi, 2023 mali yılının ilk çeyreğine ilişkin iş rakamlarını yayınlıyor. Satışların, geçen yılın aynı dönemine göre dört kat artarak yaklaşık 2,5 milyar Euro’ya ve ayrıca kâra ulaşması bekleniyor. Ryanair, bu yaz, Corona krizinden önceki geçen yıl olan 2019 sezonuna göre yüzde 15 daha fazla yolcu taşımayı hedefliyor.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 30 Kasım

Alireza

10 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

5 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza