ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Akşam Analizi 01Aralık

DAX Endeksi Öğlen Analizi 14 Aralık Dax Endeksi (DAX 40 Endeksi) da Salı günü aralıklı fiyat artışlarından vazgeçti. Öğle saatlerinde -DAX Akşam Analizi 01Aralık - dax40- ger40

DAX, ayın başında önemli ölçüde artı

DAX Akşam Analizi 01Aralık önemli fiyat artışları DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Çarşamba günü toparlanma yoluna soktu. Almanya gösterge endeksi öğleden sonra %1,83 artışla 15,376,13 puana yükseldi. Bir gün önce tehlikeli bir şekilde 15.000 puana yakındı. Ancak şimdi, toparlanması önemli bir teknik sinyal olacak olan uzun vadeli trend için yeniden 200 günlük çizgiye doğru ilerliyor. Şu anda 15.400 puanın biraz üzerinde çalışıyor.

Orta ölçekli borsa hisse senetlerinin MDAX’ı son zamanlarda % 0,78 artarak 34,156,69 puana yükseldi. Euro Bölgesi’nin önde gelen barometresi olan EuroStoxx 50 (EURO STOXX 50) %2den fazla değer kazandı.

DAX Akşam Analizi 01Aralık

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Akşam Analizi 01Aralık, Moderna patronunun, Omikron varyantına sahip mevcut aşıların sorunlarının olabileceğine ilişkin açıklamaları, Fed patronu Jerome Powell’ın ABD Federal Rezervinin menkul kıymet alımlarının muhtemelen daha hızlı geri ödenmesine ilişkin açıklamaları gibi, önceki gün ağırlığını koydu. Biontech (BioNTech (ADRs)) – patron Uğur Şahin, önceki akşam korona aşılarının Omikron ve diğer virüs türevlerinde bile ciddi hastalıklara karşı koruma sağlayacağından emindi. Özel banka Merck Finck’in fon yöneticileri için Omikron şoku bir giriş fırsatı sunuyor, ancak yatırımcılar pozisyon oluştururken seçici olmalı.

DAX Akşam Analizi 01Aralık ‘ta Volkswagen (Volkswagen (VW) vz), Covestro veya Infineon gibi döngüseller bazı durumlarda %4’ten fazla primle kayıplarından kurtuldu. Daimler de benzer şekilde güçlü bir artış elde etti. Kamyon ve otobüs işi bu çarşambadan beri bağımsız. Kamyon bölümünün halka arzının 10 Aralık’ta yapılması planlanıyor.

DAX Akşam Analizi 01Aralık - dax 40 - ger40

DAX Akşam Analizi 01Aralık ‘ta SAP (SAP SE) de %2,7’lik bir artı ile toparlandı. ABD yazılım üreticisi ve rakip Salesforce’un mevcut çeyrek için şaşırtıcı derecede zayıf bir görünümü olumsuz bir etki yaratmadı. Yatırımcılar HelloFresh ve Sartorius (Sartorius vz) hisselerinden kâr elde etti. Her biri %5 fazla kaybetti.
Gübre grubu K + S (K + S) ve Remondis yan kuruluşu Remex, ortak girişimleri Reks için Federal Kartel Ofisi’nden yeşil ışık aldı. Bu, MDax’ta listelenen K + S hisselerinin zaten yüksek fiyat kazanımlarını destekledi. Son zamanlarda, %3 buçuktan biraz daha yüksekti. WACKER CHEMIE ise %4 buçuk kaybetti. Burada tüccarlar polisilikon fiyatlarının düştüğüne dikkat çekti.

DAX Akşam Analizi 01Aralık

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX Akşam Analizi 01Aralık bir varlık satışı, bir gün önce rekor düşük seviyeye düşen Adler Group’un (ADLER) hisse fiyatını yeniden temizledi. SDAX’ta listelenen gayrimenkul grubunun menkul kıymetleri, iyi bir çeyreklik artışla, kayıpların neredeyse tamamını oluşturdu. Adler iştiraki Brack Capital Properties’in (BCP) gideceği LEG Group’un (LEG Immobilien) hisseleri %1 buçuk kaybetti.

Euro öğleden sonra 1.1321 dolardan fiyatlandı. Avrupa Merkez Bankası (ECB), önceki gün referans oranını 1.1363 dolar olarak belirlemişti.

DAX Akşam Analizi 01Aralık ‘ta Alman tahvil piyasasındaki mevcut getiri, önceki gün eksi %0,46’dan eksi %0,42’ye yükseldi. Rex tahvil endeksi (REX toplam fiyat endeksi) %0,22 azalarak 145,26 puana geriledi. Bund vadeli % 0,24 düşerek 171,94 puana geriledi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

17 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Endeksi Bugün

Alireza

16 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza