ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Sabah Analizi 2 Aralık ALMANYA / AVRUPA / ABD

Sabah Analizi 7 Aralık

Sabah Analizi 2 Aralık

Sabah Analizi 2 Aralık koronavirüsün omicron varyantı Amerika Birleşik Devletleri’ne de ulaştı. ABD sağlık otoritesi CDC’nin Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, ilk olarak Güney Afrika’da keşfedilen virüs varyantı Kaliforniya eyaletindeki bir kişide bulundu. 22 Kasım’da Güney Afrika’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne girdi. İlgili kişinin aşılarının tam olduğu ve yalnızca hafif Covid hastalığı semptomları geliştirdiği bildirildi.

Sabah Analizi 2 Aralık - ger40 - dax 40

Sabah Analizi 2 Aralık AVRUPA

Sabah Analizi 2 Aralık : Tüccarlar Perşembe günkü Avrupa borsalarında fiyatların hafifçe düşmesini bekliyorlar. Bir gün önce yapılan yardım mitinginden sonra “Nasıl kazandı, çok eridi” dedi. Avrupa işlem saatlerinden sonra ABD borsalarında yaşanan keskin düşüşle yeniden silindi ve DAX vadeli işlemleri Perşembe sabahı hafifçe toparlandı. DAX’ın gün boyunca 15.300 seviyesi civarında istikrar kazanması bekleniyor. Amerikan topraklarındaki ilk omicron varyantının keşfi, ABD fiyat düşüşünün tetikleyicisi olarak gösteriliyor. Ancak tüccarlar, bununla mücadelede hiçbir sorun görmeyen Biontech ve Regeneron gibi aşı üreticilerinin kendinden emin açıklamalarına şaşkınlıkla yorum yaptı. Dow Jones endeksi önemli 34.500 desteği nedeniyle düştü, faize duyarlı teknoloji hisselerine sahip Nasdaq endeksi, ABD Merkez Bankası’nın yaklaşan daralma ihtimalinden özellikle kötü etkilendi. Seyahat stokları yüzde 8’e kadar düştü, bu da Avrupa’daki havayolları ve turizm hisselerini baskı altına almalı. Avrupa’da üretici fiyatları (ÜFE) sabah saatlerinde ortaya çıkıyor. Ekim ayı için bir önceki yıla göre yüzde 20,0’dan az olmayan bir artış bekleniyor.

Sabah Analizi 2 Aralık

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Sabah Analizi 2 Aralık : ABD ekonomik verileri ve ABD ekonomisinden emin olan bir ABD Merkez Bankası başkanı, satın alma havasına ve geç işlerde fiyatların yeniden yükselmesine neden oldu. Omicron stres sorununa gelince, Biontech patronu Uğur Şahin, mevcut aşıların Omicron varyantı ile bile hastalığın ciddi seyrine karşı koruma sağlaması gerektiğine dikkat çekti. Otomobil, teknoloji ve turizm hisseleri, Stoxx sektör endekslerinde yüzde 3,8’e varan kazançlarla özellikle güçlü bir toparlanma gösterdi. Otomobil endüstrisinde, cips eksikliğinin bir sonucu olarak sipariş birikiminin çözülmesi için umut edilen çözüm, güçlü kar büyümesine yol açabilir, bu nedenle spekülasyon. Daimler’de (+ %4,3) kamyon bölümünün 10 Aralık’taki halka arzı da hayal gücünü ateşledi. Laboratuvar ekipmanı tedarikçileri ve gıda tedarikçileri gibi Lockdwon önlemlerinden ve artan korona testlerinden yararlanan şirketlerin hisseleri kaybeden tarafta olma eğilimindeydi. Fed Başkanı Powell, bir komite önünde önceki gün yaptığı açıklamaları tekrarladı ve çok güçlü bir ABD ekonomisinden söz etti. Bu, ABD özel sektöründe iş yaratma konusunda çok sağlam bir ADP iş piyasası raporuyla desteklendi.

DAX / MDAX / TECDAX Analizi

Sabah Analizi 2 Aralık - DAX 40Çok sağlam – en büyük DAX endeksi (DAX 40 endeksi) kazananları yüzde 5,4 artı ile Infineon oldu. Siemens yüzde 4.8 kazandı. Fraport, genel olarak çok sağlam seyahat ve eğlence sektörü ile yüzde 4 kazandı. Burada bir diğer etken de, Antalya Havalimanı’nın işletmesini 2051 yılına kadar sürdürme ihalesinin şirket ve Türk konsorsiyum ortağı TAV Havalimanı’na verilmesi oldu. Corestate Capital, büyük yatırımcıların yolda olabileceği haberleriyle yüzde 22 yükseldi. Adler Group yüzde 34,5 arttı ve önceki günkü büyük kayıpları telafi etti. LEG Immobilien, ağır borçlu Adler Group’tan yaklaşık 15.400 daire satın alıyor.

XETRA SATIŞ SONRASI DEĞİŞİM

Corestate Capital’in hissesi Çarşamba günü mesai sonrası işlemlerde ortaya çıktı. İki büyük hissedar Passiva Participations S.a.r.l./Aggregate Holdings 2 S.A. ve Vestigo Immobilien Investment LP, elindeki hisselerini sattı. Lang & Schwarz, payı yüzde 1 daha düşük vergilendirdi.

Sabah Analizi 2 Aralık ABD

Sabah Analizi 2 Aralık ABD’de yeni Omicron varyantı ile bir korona vakasının ilk teyidi, Çarşamba günü Wall Street’te ağır vergilere neden oldu. Endeksler daha sonra karlarından tamamen vazgeçti ve kırmızıya kaydı. Ekonomi üzerinde bilinen olumsuz etkileri ile birlikte hızlı yayılma ve olası yenilenen kısıtlamalara ilişkin artan endişeler gündeme geldi. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın ekonomik iyimserliği geri planda kaldı. Merck & Co yüzde 0,6 kaybetti, ancak genel piyasadan daha iyi durumda kaldı. Merck ve Ridgeback Biotherapy’den alınan Covid-19 hapının, FDA tarafından acil durum onayı önerisi için bir komite tarafından inceleniyor olması fantaziye neden oldu. Salesforce rakamlara göre yüzde 11,7 değer kaybetti. Moderna hissesi yüzde 11.9 kaybetti. Aşı üreticisi, başka bir şirketin, Arbutus Biopharma’nın patentlerini geçersiz kılmak isteyen temyiz duruşmasını kısmen kaybetti. Analistlere göre bu, Moderna’yı Covid-19 aşısının satışı için Arbutus’a telif ücreti ödemesine neden olabilecek bir patent ihlali davasına sokabilir. Arbutus hisseleri yüzde 44.1 yükseldi.

Tahvil piyasasında getiriler ara kazançlarından vazgeçerek hafif kayıplara işaret etti. 30 yıllık kağıt verimi on bir ayın en düşük seviyesine geriledi. Yine, güvenlik arayışı, ABD’de yeni bir Omicron enfeksiyonunun ilk onayının arka planına karşı egemen oldu.

Sabah Analizi 2 Aralık

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Sabah Analizi 2 Aralık

Bitcoin Analizi

Sabah Analizi 2 Aralık Dolar Çarşamba günü çok az değişiklik gösterdi. MUFG, Powell açıklamalarının, Omicron varyantının nasıl geliştiğine bağlı olsa bile, yıl sonuna kadar doları güçlendirmesi gerektiğini söyledi. Bununla birlikte, yeni Corona varyantı hakkındaki belirsizlik göz önüne alındığında, yatırımcılar, Omicron keşfinden önceki oran artışı beklentilerine tam olarak geri dönmeye şimdilik hazır değiller.

Petrol Analizi

Sabah Analizi 2 Aralık petrol fiyatları ilk kazançlarından vazgeçerek kırmızıya döndü. ABD’de yeni bir Omicron enfeksiyonunun ilk teyit edilmesi, olası olumsuz ekonomik etkiler ve dolayısıyla hızlı bir yayılma durumunda talebin düşmesi endişelerini gündeme getirdi. Odak noktası ayrıca Perşembe gününe kadar sürecek olan OPEC + toplantısıydı. Piyasadaki umut, kartelin daha fazla petrol üretmeye karar vermiş olduğu planları erteleyeceği yönünde.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Endeksi 19 Kasım

Alireza

DAX Analizi 11 Ocak

Alireza

DAX Analizi 6 Haziran

Alireza