Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

Avrupa Borsası iyimserliğe dönüyor

Avrupa Borsası iyimserliğe dönüyor

Avrupa borsalarındaki yatırımcıların dikkatine

Avrupa Borsası, GER40 Yatırım Uzmanlarına göre İtalya, İspanya ve Fransa’da koronavirüs ölümlerinin azalmasına ilişkin iyimserlik, Pazartesi günü Avrupa borsalarını iki haftanın en yüksek seviyesine çıkardı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

17 Avrupa ülkesinde faaliyet gösteren 600 şirketin hisse senedi fiyat endeksi Pazartesi günü işlemlerin başlamasıyla yüzde 3’ün üzerinde arttı. Büyüme, büyük ölçüde otomobil üreticileri ve nakliye şirketleri, seyahat hizmetleri ve sigorta için artan hisse senedi fiyatlarından kaynaklandı ve 19 Şubat’tan 3 Şubat’a kadar endeksteki yüzde 27’lik düşüşü kısmen dengeledi.

Avrupa Borsasına Yatırım Yapılmalı mi?

Avrupa borsası analizine göre, İtalya’da Corona virüsünden ölümler iki haftanın en düşük seviyesinde, Fransa beş gün içinde en düşük ölüm oranına ve İspanya’da yeni vaka sayısı 22 Mart’tan bu yana en düşük seviyesine ulaşmış.

Avrupa borsası | GER40.com

Avrupa borsası‘ndan gelen analizler yatırımcılara kısa vadede Covid 19 hastalığını frenleme umudu verdi ve bunun sonucunda Corona virüsü salgınının yol açtığı durgunluktan en çok zarar gören şirketlerin hisselerine olan talep arttı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Pazartesi günü Avrupa borsalarındaki patlama, Alman hisse senedi endeksini (Dox) yüzde 4,2’den fazla ve Londra Menkul Kıymetler Borsası’ndaki ilk 100 şirket endeksini yüzde 2,1 oranında itti. Paris ve Madrid hisse senedi endeksleri de yüzde 3,3 yükseldi.

Avrupa Borsasının Asya Borsası Üzerindeki Etkisi

Avrupa borsalarının iyimserliği Asya’ya da sıçradı, böylece Japonya Menkul Kıymetler Borsası (Nikkei) endeksi Pazartesi günü yüzde 4,2’den fazla yükseldi ve Hong Kong Borsası endeksi yüzde 2 yükseldi. Ancak Çin’in Şanghay Menkul Kıymetler Borsası endeksi Pazartesi günü yüzde 0,5 düştü.

Avrupa borsası | GER40.com

GER40 Yatırım Uzmanlarına yeni istatistiklere göre, bu yılın ilk çeyreğinde AB’deki işletme tescillerinin yanı sıra şirket iflaslarının da arttığını gösteriyor.

Avrupa borsası göre, bu dönemde yeni işletme kayıtlarının seviyesi 2020 yılının son çeyreğine göre %0,3 arttı. Buna karşılık, Avrupa Birliği’nde bu yılın ilk çeyreğinde iflas oranı bir önceki çeyreğe göre %5,8 artış gösteriyor.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Öte yandan AB’deki işletmelerin iflas oranlarının geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırılması bu rakamın yüzde 7,3 arttığını gösteriyor. Bu birliğe kayıtlı işletme sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre %11,8 artış gösteriyor.

GER 40 Canlı Fiyat Akışı

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Related posts

31 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Tüm piyasalar güçlü başladı

Alireza

21 Şubat Piyasa Gelişmeleri

Alireza