Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

XETRA

Almanya Borsası Xetra

Bir bakışta Xetra Almanya borsanın ekonomideki görevleri;

  1. Verimli, düzenlenmiş ve kontrollü ticaret yerleri sağlamak.
  2. Arz ve talebi belirlemek ve birleştirmek.
  3. Mümkün olan en yüksek şeffaflığı ve yatırımcılara eşit muameleyi sağlamak.
  4. Piyasa verilerini, özellikle fiyatları ve satış rakamlarını yayınlamak.
  5. Şirketlere, finansman amaçlı menkul kıymetler yoluyla, sermaye piyasasına erişim teklif etmek.

    Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

    Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Xetra: Elektronik ticaret platformu

Bugün Almanya’daki tüm hisse senedi alım satımlarının yüzde 90’ından fazlası Xetra elektronik alım satım platformunda gerçekleşiyor. Xetra aracılığıyla çoğu Alman ve önemli uluslararası hisse senetlerinin yanı sıra borsada işlem gören fonları ve ürünleri her işlem günü sabah 9’dan akşam 17.30’a kadar alıp satabilirsiniz. Xetra’da alış ve satış emirleri genellikle merkezi, açık bir emir defterinde bir talep fiyatı ile bir araya gelir. Emirler emir defterinde karşı karşıya gelir ve sistem otomatik olarak her alış ve satış emrinin gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini kontrol eder. Emirler eşleşirse işlemler hemen gerçekleştirilir. Açık emir defteri, yatırımcılar için mümkün olan en yüksek şeffaflık derecesini sağlar.

New Tesla Roadster Delayed Again, Now Shooting For 2023

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Xetra, büyük Alman hisse senetlerinin borsada alım satımı için referans pazardır. Bu menkul kıymetlerde adil piyasa fiyatlarından daha yüksek satışların yapıldığı dünyada başka bir borsa yoktur. Burada ticaret yapanlar en yüksek likidite ve uygun fiyatlardan yararlanırlar. Alman lider endeksi DAX®, Xetra fiyatlarına göre her saniye belirlenir. DAX, en yüksek ciroya sahip 30 Alman şirketinin fiyatlarından hesaplanır ve Alman borsasının mevcut gelişiminin en yaygın olarak gözlemlenen göstergesidir.

Xetra | GER40.com

Özel bir yatırımcı olarak, doğrudan halka arz edemezsiniz ve doğrudan ticaret yapamazsınız. Bunu yapmak için, bir banka veya komisyoncu ile bir menkul kıymetler hesabına ihtiyacınız var.

Ancak, siparişinizi verirken kendiniz karar verebilirsiniz: Ya siparişinizi Xetra üzerinden vererek yüksek likidite ve şeffaf fiyatlardan yararlanırsınız ya da sertifikalı uzmanlardan kişisel destek alarak Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası üzerinden işlem yaparsınız.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Danışmanlık gibi hizmetlerden vazgeçip daha ucuz bir doğrudan bankada saklama hesabınızı açarsanız, bazen doğrudan borsada aktif olduğunuz izlenimini edinirsiniz. Emirlerinizi teklif fiyatı olarak açık Xetra emir defterinde veya online olarak bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

SDax’ta Vitesco bekleniyor

Alireza

DAX Analizi 13 Ocak

Alireza

12 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza