ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 12 Mayıs

Piyasa Analizi 30 Kasım

DAX Analizi 12 Mayıs

DAX Analizi 12 Mayıs, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) iki günlük bir toparlanma Perşembe günü bir sonraki büyük düşüş izleyecek. Enflasyon endişeleri dünya çapında yatırımcıları yönlendirmeye devam ediyor ve bu, örneğin teknoloji sektöründeki büyüme stoklarında özellikle belirgin. Önde gelen Alman endeksi için bir gösterge olarak X-Dax, Xetra’nın başlamasından bir saat önce yüzde 2.3’lük bir eksi 13.514 puana işaret etti. Aynı zamanda EuroStoxx 50‘nin (EURO STOXX 50) yüzde 2,8 daha düşük olması bile bekleniyordu.

Helaba Perşembe günü, “Ekonomik risklerin ve faiz oranlarındaki artış korkularının karışımı göz önüne alındığında, Dax bir kurtuluş rezervasyonu yapamaz” dedi. Fiyat düşüşüyle ​​birlikte Dax, ABD borsalarının önceki akşam tekrar satılmasının ardından muhtemelen haftanın en düşük seviyesini 13.380 puanda hedefliyor. Uzmanların tabiriyle “sıcak enflasyon verileri”nin ardından özellikle teknoloji hisseleri son haftalardaki fiyat düşüşünü sürdürdü.

DAX Analizi 12 Mayıs, Ancak ikinci bakışta, hala son derece yüksek olan enflasyon, yatırımcıların korkmasına neden oluyor. Bir gün önce, Dax sadece kısa bir süreliğine devre dışı kalmıştı, ancak ayık bakıldığında, Nisan ayında ABD’deki fiyat artışı beklenmedik bir şekilde yüksekti. Bu artış, Commerzbank’a göre enflasyonun çok daha uzun süre yüksek kalacağı endişesini taşıyor. Hizmet sektöründe de kök salmış ve yer edinmiş görünüyor. Burada kontrol etmek daha da zor.

DAX Analizi 12 Mayıs - Dax 40 hisse senedi - GER40.COM

DAX Analizi 12 Mayıs, Kurumsal tarafta, Perşembe günü BMW ve Puma (PUMA SE) dahil olmak üzere bir dizi hisse senedi temettüsüz işlem görüyor. Haber açısından, tüm hızıyla devam eden haber sezonu, önceki gün olduğu gibi manşetlere çıkmaya devam ederken, Perşembe günü gündem ağzına kadar doluydu. DAX endeksi (DAX 40 endeksi) Merck, RWE, Siemens ve Allianz’ın en son üç aylık rakamları vardı. Yüzde 1,5 ile 2,6 arasındaki kayıplarla, piyasadan önce zayıf pazardan kaçamadılar.

Sonuçları olan çok sayıda ikinci sıra hisse senedi arasında, GRENKE ve GFT’nin (GFT SE) hisseleri, MDAX ve SDAX’taki birçok kaybeden arasında pozitif olarak göze çarpıyordu. Tradegate platformundaki üç aylık raporlara göre, her iki hisse de Xetra karşılaştırmasında yüzde 1,7 değer kazandı. Finans sektöründe uzmanlaşmış yazılım sağlayıcısı GFT, yıla güçlü bir başlangıç ​​yaptıktan sonra 2022 için daha da iyimser.

DAX Analizi 12 Mayıs,Bir önceki akşam yapılan duyurunun ardından Instone (Instone Emlak Grubu) Emlak, eksi yüzde 8,2 ile özellikle büyük bir piyasa dışı kaybeden oldu. Gayrimenkul geliştiricisi, Rus saldırganlık savaşının etkisi altında yıllık hedeflerini azalttı.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 19 Temmuz

Alireza

21 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Avrupa borsaları 30 Kasım

Alireza