ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Perşembe sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Federal Maliye Bakanı Christian Lindner bugün yeni vergi tahminini sunuyor, Rusya Çarşamba akşamı gaz grubu Gazprom Germania’nın bazı bölümlerine karşı yaptırımlar duyurdu ve Volkswagen, ABD‘de pikaplar ve SUV’lar ile kazançlı bir sektöre giriyor.

 ALMANYA/VERGİ TAHMİNİ

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Federal Maliye Bakanı Christian Lindner bugün yeni vergi tahminini sunuyor. Öğleden sonra, federal, eyalet, yerel makamlar ve araştırma enstitülerinden uzmanların 2026 yılına kadar bir gelir gelişimi tahmini üzerine üç günlük istişareleri, Kasım 2021’deki vergi tahmininde varsayılandan daha sona erecek. Bu, mali durumu artırabilir. SPD, Yeşiller ve FDP’den oluşan federal hükümet için hareket alanı. Koalisyon anlaşmasındaki anlaşmaya göre, borç freni 2023’ten itibaren tekrar yürürlüğe girmeli. Bu yıl için, koronanın sonuçlarını hafifletmek için yeni borçlanma limiti üçüncü yıl üst üste kaldırılacak. pandemi ve yeni borçla Ukrayna savaşı.

 RUSYA/GAZPROM ALMANYA

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Çarşamba akşamı Rusya, Federal Şebeke Ajansı’nın vesayeti altındaki gaz şirketi Gazprom Germania’nın bazı bölümlerine karşı yaptırımlar duyurdu. Hükümetin Moskova’daki web sitesinde, hakkında belirsiz önlemler alınan toplam 31 şirket listeleniyor. Ayrıca, Yamal-Avrupa doğal gaz boru hattının Polonya bölümünün sahibi olan EuRoPol GAZ PA’yı da içeriyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 3 Mayıs’ta hiçbir Rus kuruluşunun yaptırım listesindeki şirketler veya bireylerle iş yapamayacağına dair bir kararname yayınladı. Onlara hiçbir ürün veya hammadde ihraç edilemez.

Nasdaq 100 nedir?   Nasdaq 100 endeksi nedir?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri VOLKSWAGEN

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

VOLKSWAGEN, ABD’de pikaplar ve SUV’larla kazançlı bir sektöre giriyor ve iki tamamen elektrikli model piyasaya sürüyor. Denetim kurulu, geleneksel ABD markası “Scout”u yeniden canlandırmak isteyen yönetim kurulunun planlarına izin verdi. Bu yılın sonundan önce ABD’de tasarım, geliştirme ve üretim için ayrı bir şirket kurulacak. VW, elektrikli Scout markasının yeni bir teknik platform konseptine güveneceğini söyledi. İlk prototipler gelecek yıl gösterilecek. Seri üretimin 2026’da başlaması planlanıyor. – Genel Kurul (10:00)

 HEIDELBERGCEMENT

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Artan enerji ve nakliye maliyetleri, ilk çeyrekte yapı malzemeleri grubunun kazançlarına baskı yaptı. Çimento, beton ve agrega üreticisi, yüksek giderlerin ancak kısmen fiyat artışlarıyla dengelenebileceğini açıkladı. Vergi, amortisman ve amortisman öncesi kazanç, Ocak-Mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre iyi bir çeyrek düşüşle 145 milyon Euro’ya geriledi. Dax grubu, şirketin anket yaptığı analistlerin beklediğinden çok daha kötü bir performans sergiledi. Tahmin 363 milyon euro idi. Bununla birlikte, yılın başında satışlar yüzde on iki artarak 4,4 milyar Euro’ya beklenenden biraz daha fazla büyüdü. – Genel Kurul (10:00)

 METRO

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Ukrayna savaşının sonuçları toptancı için kayıplara neden oluyor. Düsseldorf merkezli şirket, ikinci çeyrekte 200 milyon Euro’dan fazlası Rusya ve Ukrayna’daki faaliyetleriyle ilgili olmak üzere yaklaşık 319 milyon Euro zarar etmek zorunda kaldı. Sonuç olarak, Metro’nun açıkladığı gibi, 284 milyon Euro’luk bir kayıp oldu. Satışlar yükseldi – aynı zamanda lokantacılara ve otelcilere tedarik etme işindeki hızlı büyümenin de etkisiyle – 6,2 (önceki yıl: 5,0) milyar avroya, düzeltilmiş FAVÖK 157 (114) milyon avroya yükseldi. – H1 analiz konferansı (08:45)

 12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri DISNEY

Disney | GER40.com

Netflix‘in aksine, yerli rakip Walt Disney, akış makinesini tam hızda çalıştırıyor. ABD grubu, abone sayısının 137,7 milyona yükseldiğini açıkladı. Yalnızca Nisan ayının sonundaki ikinci iş çeyreğinde, neredeyse sekiz milyon izleyici bir abonelik almaya ikna edildi. Bu beklentilerin çok üzerindeydi.

 BOEING

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri

12 Mayıs Piyasa Gelişmeleri, Tedarik zinciri sorunları, Boeing 737 MAX uçaklarının üretimini ve teslimatlarını yavaşlatıyor. Kendi açıklamalarına göre, ABD’li uçak üreticisi bir bütün olarak yıl boyunca kendisini hala yolda görüyor. Boeing CFO’su Brian West bir konferansta, şirketin belirli bileşenlerdeki darboğazların etkilerini hissettiğini söyledi. Bununla birlikte, Boeing’in yetişmesine izin vererek, zorlukların kısa ömürlü olması muhtemeldir. Uçak modeline talep yüksek. Ek olarak, Çin yakında 737 MAX tipi makinelere izin vermelidir.

DAX nedir?    DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 3 Haziran

Alireza

25 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza

Piyasaların Haftalık Analizi

Alireza