ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

Sabah Analizi 19 Kasım – Almanya / Avrupa /ABD

Sabah Analizi 19 Kasım

SABAH BRİFİNG 19 Kasım

Almanya, Avrupa ve ABD hisse senetlerini Sabah Analizi 19 Kasım Görüşmelerinde, federal ve eyalet hükümetleri, korona enfeksiyonlarını kontrol altına almak için kapsamlı bir 2G kuralı uygulamaya karar verdi. Şansölye Angela Merkel’e (CDU) göre, kısıtlamalar için belirleyici faktör, yedi gün içinde 100.000 kişi başına korona hastanesine kabul edildiğini gösteren hastaneye yatış insidansı.

Değer 3’ün üzerindeyse, karara göre 2G, boş zaman, kültürel ve sportif etkinliklere ve tesislere, restoranlara ve diğer kapalı etkinliklere ve aşılı ve nekahet dönemindeki kişilerin konaklamasına erişimi kısıtlayan federal bir eyalette ülke çapında uygulanmalıdır. 6’nın üzerinde bir değerle, “2G-plus” genel olarak uygulanmalı, 2G, “özellikle diskolarda, kulüplerde ve barlarda” karar belgesine göre, negatif bir korona testi veya ek koruyucu önlemlerle desteklenmelidir. 9 değerinden itibaren, Merkel’e göre, temas kısıtlamaları gibi “olasılıkların tamamı kullanılmalıdır”. Bu amaçla bir “ülke açılış maddesi” üzerinde anlaşmaya varıldı. Merkel, “Çok ciddi bir durumdayız. Ayrıca federal eyaletlerin hastaneler ve huzurevleri gibi tesislerde zorunlu aşılama istediğini vurguladı. Federal hükümet “kısa süre içinde nasıl davranmamız gerektiğini öğrenecek”. Karar belgesine göre, federal hükümet ayrıca köprü yardımı III Plus’ı Mart 2022’nin sonuna kadar uzatıyor. Federal ve eyalet hükümetleri ayrıca 18 yaşın üzerindeki herkese destekleyici aşı sunmayı taahhüt etti.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Sabah Analizi 19 Kasım AVRUPA

Sabah Analizi 19 Kasım

Görünüm: Avrupa borsalarının haftayı primlerle kapatması bekleniyor. Bir gün önce yaşanan hafif gerilemenin ardından vadeli işlem piyasasındaki kısa vade tarihi ticarete biraz daha ivme kazandırabilir. IG, önceki günü 16.222 noktada kapattıktan sonra sabah DAX endeksi (DAX 40 endeksi) ‘ı 16.280 puana koyuyor. Bu, DAX’ın rekor seviyesi olan 16.290 puanın sadece 10 puan altında olmasının beklendiği anlamına geliyor.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

İnceleme: Euro-Stoxx-50’deki ruh hali, esas olarak Viyana Menkul Kıymetler Borsası’ndaki ağır kayıplardan etkilendi. Salzburg ve Yukarı Avusturya federal eyaletleri aşılı insanlar için de yeni karantinalar ilan ettikten sonra, ATX yüzde 1,7 düştü. Berlin’den gelen yeni korona yasaları ise başlangıçta yeni bir ivme sağlamadı. Bir katılımcı, yüzde 1,7 düşen petrol ve gaz hisseleri sektör endeksine atıfta bulunarak, “Petrol piyasasındaki ralli şimdilik sona erdi” dedi. Vallourec yüzde 14 düştü. Grup, görünüm konusunda daha karamsardı. National Grid, yarı yıl rakamlarına yüzde 1,2’lik bir prim ile tepki verdi. RBC’nin değerlendirmesine göre, bunlar tahminlerin biraz üzerindeydi. Görünümün yükselmesi de olumlu olarak kaydedildi. Holcim’den gelen strateji güncellemesi (-%2,3) çok az yeni içeriyordu. 

Sabah Analizi 19 Kasım DAX / MDAX / TECDAX

Sabah Analizi 19 Kasım

Sabah Analizi 19 Kasım Knapp iddiaları – Berlin’den gelen yeni Corona yasaları, şimdi nasıl uygulanacağı belirsiz olduğu için başlangıçta herhangi bir ivme sağlamadı. Avusturya’daki gelişme, yıl boyunca havayı biraz etkiledi. Günün kazananı Thyssenkrupp oldu. Yüzde 6,3’lük bir artıdan sonra, bu hafta karı yüzde 20’ye çıkardılar. Thyssenkrupp, üç aylık karlar için beklentileri önemli ölçüde aştı. Görünüm de konsensüsün yaklaşık yüzde 35 üzerindeydi. Continental yüzde 3.1 düştü. Denetim Kurulu, CFO Wolfgang Schäfer’i yasadışı yenilgi cihazlarının kullanımına ilişkin bilinen soruşturmalarla bağlantılı olarak görevden aldı. Siemens Healthineers yüzde 3,8 arttı. Önceki günkü güçlü iş rakamlarının ardından, çok sayıda fiyat hedefi artışı fiyatı artırdı. Covestro yüzde 2,8 arttı. Daimler’de yükseliş yüzde 1,7 artı ile devam ederken, Berenberg yüksek fiyat hedefi ile bir satın alma tavsiyesi yayınlamıştı. Instone yüzde 13 düştü. Deutsche Bank’a göre, görünüm konsensüsün yüzde 17 altında kaldı. Buna karşılık Curevac (+ %8) revize edilmiş korona aşısı üzerinde yapılan iyi çalışmalar sayesinde toparlandı.

XETRA SATIŞ SONRASI DEĞİŞİM

Lang & Schwarz’dan bir tüccar, iddialı bir genel pazarda, bireysel değerler için dürtü eksikliği olduğunu söyledi. Önemli raporların yokluğunda, gözle görülür bir fiyat hareketi olmadı.

Sabah Analizi 19 Kasım ABD – HİSSELER

The New York Stock Exchange is preparing for a possible trading floor  closure as the coronavirus sweeps through New York | Markets Insider

Sabah Analizi 19 Kasım tutarsız – Perakende sektöründen gelen güçlü rakamlara ve devam eden enflasyon konusuna odaklanıldı. Petrol fiyatları önceki gün önemli ölçüde düştü ve şimdi yeniden yükseliyor. Enerji fiyatlarındaki son yükselişin küresel enflasyonun itici gücü olduğuna inanılıyor. Kleinwort Hambros’un yatırım stratejisti Fahad Kamal, “Tüketici duyarlılığını etkileyen enflasyondan rahatsız edici bir aşamadayız” dedi. Bu nedenle, mağaza işletmecileri Macy’s ve Kohl’s’un numaraları dikkatle incelendi. Ancak her iki şirket de nasıl ikna edileceğini biliyordu. Kohl’s’ta perakendeciler üçüncü çeyrekte enflasyon nedeniyle herhangi bir yavaşlama belirtisi görmedikleri için perakendeci piyasa beklentilerini aştı.

Ayrıca görünüm önemli ölçüde yükseltildi, fiyat yüzde 10.6 arttı. Macy’s iyi bir yüzde 21 arttı. Şirket, piyasa tahminleri üzerinde üç aylık rakamlar ve açıkça iyileştirilmiş bir görünüm ile ikna oldu. Ayrıca şirket, dış kaynak kullanımı ile online bölümündeki değerlerin nasıl artırılabileceğine de bakıyor. Teknoloji hisseleri arasında Cisco, ağ ekipmanı sağlayıcısının ilk mali çeyreğinde kar açısından beklentileri aşması, ancak görünümünden dolayı hayal kırıklığına uğraması nedeniyle yüzde 5.5 düştü. Bu arada Nvidia rekor satışlarla beklentileri aştı ve kâr beklenmedik bir şekilde iyi oldu, fiyat yüzde 8,2 arttı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

DAX Analizi 12 Mayıs

Alireza

Putin Özbekistan’da

Alireza

Akşam Analizi 22 Kasım

Alireza