Almanya BorsasıAnalizDAXDAX40ForexGER40GER40 AnaliziKripto EğitimiŞirketler

Puma Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği

Puma

PUMA hakkında bilmeniz gereken her şey

Ayakkabı, giyim ve spor aksesuarları alanında önde gelen uluslararası şirketlerden biri olan Puma ‘nın geçmişi, asıl kurucusu Rudolf Dassler’in kardeşi Adolf’un katılımıyla Dassler Brothers Ayakkabı Fabrikası’nı kurmaya karar verdiği 1924 yılına kadar uzanıyor.

Puma Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Bu aile Puma başlangıçta pazar için sadece terlik ve ayakkabı üretiyordu; Ancak Dassler kardeşler kısa sürede pazarın spor ayakkabı ihtiyacını fark ettiler ve fabrikalarında bu ayakkabıların bir üretim hattını kurdular ve 1920’lerin sonundaki durgunluğa rağmen, Dassler kardeşlerin işi başarılı oldu ve ürünler önemli bir popülerlik kazanmayı başardılar. müşteriler arasında.

1928’de Hollanda’nın Amsterdam kentinde dokuzuncu Olimpiyat Oyunları yapıldı ve Oyunlara katılan Alman sporcuların yarısından fazlası Puma fabrikanın ürünlerinin ününü yayan Dassler Brothers ayakkabı fabrikasının ayakkabılarını kurdu ve Almanya oldu.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Neden Altın Çita olarak adlandırılıyor?

1930’larda Dassler kardeşlerin işi büyümeye ve gelişmeye devam etti. Dassler kardeşlerin satış rakamları, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen 11. Olimpiyat Oyunları ile aynı anda destansı bir rekor kırdı. Amerikalı ünlü koşucu Jesse Owens, yarışmanın bu döneminde Dassler Brothers fabrikasında üretilen ayakkabıları giyerek dört altın madalya kazandı.

Puma

Katılımın sonu ve yarışmanın başlangıcı

Dassler kardeşler için her şey yolunda gitti, ta ki 1948’de Rudolph ve Adolf arasındaki bir aile kavgası iki kardeşin ayrılmasına ve ayakkabı fabrikasının dağılmasına neden olana kadar; Bu çatışmadan sonra Rudolf, “Roda” adlı kendi şirketini kurdu ve Adolf, Adidas markasının kurucusu oldu.

Ruda’nın Almanca telaffuzunun kabalığını fark eden Rudolph, şirket adını hızıyla tanınan bir çita türü olan Puma olarak değiştirdi.

Puma için güzellik, şöhret ve gelenek başarıya hizmet eder

Bugün, çeşitli durumlarda ve etkinliklerde ve çeşitli sporlarda kullanılmak üzere hayranlık uyandıran bir ayakkabı, giysi ve spor malzemeleri koleksiyonu ve en ünlü başarılı olan ünlü moda tasarımcıları “Alexander McQueen” ve “Hossein Chalayan” üretiyor ve sunuyor Onlar. Ferrari ve Ducati gibi otomobil ve motosiklet endüstrisi liderlerinin katılımıyla Puma, özel bir yarış ve motosiklet yarış ayakkabısı seti tasarladı ve üretti. Jamaikalı koşucu ve dünyanın en hızlı adamı olan Usain Bolt, Puma ayakkabı giyiyor ve Puma koşu ayakkabılarının ana sponsoru. Ürünlerini değiştirmeye, dönüştürmeye ve çeşitlendirmeye çalışırken her zaman orijinal köklerine bağlı kalmaya çalışmış ve bu doğrultuda klasik ürünlerini üretmeye devam etmektedir. Klasik spor ayakkabılar artık çeşitli renk, tasarım ve malzeme seçenekleriyle sunuluyor.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Hafif, sade ve klasik bir spor ayakkabının bağcıklarını bağlamak, şık ve modaya uygun bir spor ayakkabıyı sergilemek ya da yaratıcı ayakkabı teknolojisinin rahatlığında ayaklarınızı bırakmak hiç fark etmez; Çünkü Puma’nın aklında her zaman favori stiliniz vardır.

 İnovasyonda lider olan PUMA

Rudolf yönetiminde başarılı olmaya devam etti. Yıllar boyunca bu marka, ayakkabı üretimi alanında yenilikleri tanıtma ve sunma konusunda her zaman öncü olmuştur. Futbol ayakkabılarının yataklarında ve topuklarında “vulkanize kauçuk” kullanılması, “pomadisk” bezeler için benzersiz kalıplar ve ayakkabı bağcıklarının yerine bir dizi tel ile topukların tasarlanması, Puma’nın ayakkabı endüstrisindeki etkili yenilikleri arasında yer alıyor.

Rudolph 1974’te öldü ve oğlu Armin, Puma’nın CEO’luğunu devraldı. Puma 1986 yılında borsaya girdi ve hisseleri Bosch Münih ve Frankfurt borsalarında işlem gördü.

Puma Hisse Senedi Fiyatı ve Grafiği (Canlı PUM Fiyatı ve Grafiği)

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

Lufthansa Hava Yolları

Alireza

DAX Analizi 25 Şubat

Alireza

DAX Analizi 26 Eylül

Alireza