ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

Yakında Wirecard hisselerinin ticaretini sonlandıralacak

Wirecard hisse senedi

İflastan sonra: Yakında Wirecard hisselerinin ticaretini sonlandıralacak

Wirecard hisse senedi ; Sadece birkaç gün içinde, birkaç Alman borsası, iflas etmiş Wirecard AG’nin hisselerinin alım satımı altında bir çizgi çekecek.

Eski DAX endeksi (DAX 40 endeksi) grubunun kağıtlarını saklama hesaplarında hala bulunduran yatırımcılar için hisseden kurtulmak giderek daha zor hale geliyor. Yatırımcı savunucuları, hisselerin satılmasını tavsiye ediyor.

Wirecard hisse senedi ; Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası, Ekim ayı başında Wirecard hisselerinin 15 Kasım (Pazartesi) sonunda düzenlenmiş piyasadan çıkarılacağını duyurdu. Ancak Deutsche Börse, talep üzerine, daha az düzenlemenin geçerli olduğu açık piyasada bile Wirecard’ın artık alınıp satılamayacağını söyledi. Bir grup sözcüsüne göre, “uygun borsa ticareti” artık açık piyasada bile garanti edilmiyor. “Bu nedenle Wirecard, 15 Kasım 2021’den sonra Deutsche Börse’de artık alınıp satılamaz.”

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Wirecard hisse senedi ; Almanya’nın açık ara en büyük borsa operatörü olan Deutsche Börse, iflas durumunda, ilgili ihraççıda hala uygun bir irtibat kişisinin bulunup bulunmadığının her zaman kontrol edildiğini belirterek hareketi haklı çıkardı. Özellikle, finansal raporlama soruları veya menkul kıymete ilişkin benzeri sorular hakkında bilgi verebilecek bir yasal temsilciye ulaşılamaması durumunda, “doğruluk artık verilmemektedir ve resen listeden çıkarma söz konusudur” denildi.

Wirecard hisse senedi

Wirecard hisse senedi ; İflas eden Wirecard AG, geçen yaz bilançodaki 1,9 milyar avronun bulunamadığını itiraf etti. Münih savcılığı bir “ticari çete dolandırıcılığı” olduğunu varsayıyor. Muhasebe skandalı ortaya çıktıktan sonra iflas başvurusu sadece birkaç gün sürdü. Bir zamanlar beğenilen teknoloji grubunun hisseleri çöktü, yatırımcılar çok para kaybetti.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Wirecard hisseleri şimdiye kadar sadece Frankfurt’ta değil, aynı zamanda diğer Alman ve yabancı borsalarda da işlem görüyor. Ancak, Stuttgart Menkul Kıymetler Borsası gibi diğer borsalar da davayı takip ediyor: “Wirecard AG’nin (WKN: 747206) hamiline yazılı hisselerinin ticareti, Stuttgart Menkul Kıymetler Borsası’nda 15 Kasım 2021’de durdurulacak”, şirket Deutsche’ye bildirdi. Presse-Agentur . Münih Menkul Kıymetler Borsası da raporlama tarihi itibarıyla Wirecard hisselerinin alım satımını sonlandırmayı planlıyor. Bir şirket sözcüsü, referans pazar Frankfurt’u takip ettiğini söyledi.

Wirecard hisse senedi ; Yatırımcı koruma derneği DSW kısa süre önce Wirecard hisselerinin satılmasını tavsiye etti. CEO Marc Tungler, bunun daha ne kadar sorunsuz bir şekilde mümkün olacağını söylemek zor, dedi. “Yalnızca satanların bankaları, daha sonra hisse satışından elde edilen kârlarla otomatik olarak mahsup edilen zararı tasdik edecek.” Wirecard’da yüksek yatırımı olan yatırımcıları etkileyen vergisel unsurlara da değindi: “Menkul kıymetlerin satışına dayalı olmayan, değersizlik nedeniyle değer kaybından kaynaklanan zararlar, ancak 1 Ocak 2020’den itibaren sınırlandırılabilir. 20 000 Euro talep edilebilir.”

Wirecard hisse senedi ; Neredeyse 200 avroluk rekor seviyelere ulaşan Wirecard hisseleri şimdi sadece birkaç sent değerinde ve spekülatörlerin piyonu. Ağustos 2020’de gazeteler önde gelen endeks Dax’tan uçtu. Münih savcılığı ticari çete dolandırıcılığını araştırıyor. Wirecard hisseleri son zamanlarda oldukça hareketli bir şekilde işlem gördü.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

24 Mart Piyasa Gelişmeleri

Alireza

Endeksler analizi 14 Temmuz

Alireza

Endeksler analizi 18 Temmuz

Alireza