Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 5 Ağustos

DAX Analizi 5 Ağustos - DAX Analizi 18 Ocak, DAX Analizi 1 Mart,

DAX Analizi

DAX Analizi 5 Ağustos, DAX endeksi (DAX 40), Cuma günü şu ana kadar cesaret veren bir haftanın son işlem gününe başlayacak gibi görünüyor. Broker IG, önde gelen Alman endeksini sabahları 13.666 puandan birkaç puan daha yüksek endeksledi. Ağustos ayının ilk haftası için yüzde 1.3’lük bir kazanç ortaya çıkıyor. Euro Bölgesi lider endeksi EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) de sabah saatlerinde sabit kalması bekleniyor.

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

DAX Analizi 5 Ağustos

Özel banka Donner & Reuschel’den analist Martin Utschneider’e göre, 13.750 puanlık not artık “ölçüleri deviriyor”. Üzerinden atlarsanız, uzman 400 puan daha görür. Bununla birlikte, Dax engelde başarısız olursa, görünüm 13.000 işaretine geri dönebilir.

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Şirketlerden gelen üç aylık iyi rakamlar, önceki gün borsaya yardımcı olmuştu. Utschneider, jeopolitik, enflasyon ve genel ekonomik duruma ilişkin öncelikli endişelerin, hala mevcut olmalarına rağmen, bir şekilde geri plana düştüğünü yazdı.

Aylık ABD işgücü piyasası raporunun öğleden sonra yatırımcıların ilgisini çekmesinden önce, sabahları örneğin Allianz SE (Allianz) ve Deutsche Post (Deutsche Post) gibi diğer şirket bilançoları gündemde. İkincisi iyi karşılandı ve Deutsche Post, Tradegate’de yüzde bir oranında yükseldi. Allianz hisseleri üç aylık raporun ardından yatay seyretti.

DAX Analizi 5 Ağustos LUFTHANSA

DAX Analizi 5 Ağustos LUFTHANSA

Yer personeli ile ücret anlaşmazlığı çözüldü. Lufthansa ve Verdi sendikası Perşembe akşamı yaklaşık 20.000 yer işçisi için daha yüksek ücretler konusunda anlaştılar ve böylece yaz seyahatlerinde daha fazla grev yapılmasını önlediler. Lufthansa, üçüncü tur müzakerelerin ardından, fark edilebilir maaş artışları üzerinde anlaşmaya varıldığını duyurdu. Lufthansa İK Direktörü Michael Niggemann, “Alt ve orta gelir gruplarına orantısız önem vermek bizim için önemliydi” dedi. Verdi iyi bir sonuçtan bahsetti.

DAX Analizi 5 Ağustos, Alman sanayisi olumsuz koşullara rağmen üretimini artırdı. Federal İstatistik Ofisi’nin Cuma günü Wiesbaden’de yaptığı açıklamaya göre, Mayıs’tan Haziran’a kadar toplam üretim yüzde 0,4 arttı. Analistler ise ortalama yüzde 0,3’lük bir düşüş bekliyorlardı. İstatistikçilere göre, birincil ürün kıtlığı nedeniyle üretim hala engelleniyor. “Ukrayna’daki savaşın bir sonucu olarak kesintiye uğrayan tedarik zincirleri ve Corona krizinin neden olduğu süregelen aksamalar, siparişlerin işlenmesinde sorunlara yol açmaya devam ediyor.

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

DAX 40 Kasım Ayına Pozitif Başlangıç

Alireza

15 Haziran Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 19 Temmuz

Alireza