ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40ForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto EğitimiTürkiyeTürkiye Ekonomisi

QIAGEN Hisse Senedi ; Şaşırtıcı Derecede Güçlü

DAX 40 QIAGEN Hisse Senedi ;

QIAGEN, şaşırtıcı derecede güçlü bir çeyreğin ardından yıllık hedeflerini yeniden yükseltiyor

DAX 40 QIAGEN Hisse Senedi ; Tanılama grubu QIAGEN, üçüncü çeyrekte kendi tahminlerini ve pazar beklentilerini aştı. Test çözümlerindeki artışa rağmen Covid-19 ürünleriyle yapılan işler yeniden düşerken, diğer önemli ürünlerin satışları da patlama yaşıyordu. Burada, örneğin, DAX endeksi (DAX 40 endeksi) ‘a yeni katılan kişinin Çarşamba akşamı açıkladığı gibi, Quantiferon tüberküloz testine yönelik güçlü talebin olumlu bir etkisi oldu. Sadece Temmuz ayında yıllık tahminini düşüren patron Thierry Bernard’ın etrafındaki yönetim, 2021 için artık daha emin. Mesai sonrası işlemlerde pay yüzde ikiden fazla arttı.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

DAX 40 QIAGEN Hisse Senedi ; Sabit kur üzerinden hesaplanan satışların bu yıl en az yüzde 15 artması bekleniyor. Özel etkilerden arındırılmış hisse başına kazanç, kur etkileri dışında en az 2,48 dolar olmalıdır. Yaz aylarında, QIAGEN gelir hedefini en az yüzde on ikiye indirdi ve hisse başına kazanç (EPS) en az 2,42 dolara ayarladı.

DAX 40 QIAGEN Hisse Senedi ; Yeni tahminlerle QIAGEN, 2021 için baharda planlanandan daha iyi ayarlanmış hisse başına kazanç bile bekliyor. Ancak satışlar açısından, QIAGEN başlangıçta sabit döviz kurlarında yüzde 18 ila 20 arasında bir artış hedeflemişti.Ancak ikinci çeyrekte, devam eden aşı kampanyaları testleri daha az gerekli hale getirdiğinden, şirketin hedeflerinin fazla iyimser olduğu ortaya çıktı. Ancak QIAGEN’e göre yılın üçüncü çeyreğinde test çözümlerine yönelik talep beklenmedik şekilde yüksekti.

DAX 40 QIAGEN Hisse Senedi ; Bu alanda geçen yılki rakamın çok yüksek olması nedeniyle, Covid ile ilgili tüm ürün grubunda satışlar bir önceki yıla göre azaldı, döviz kuru etkilerine göre ayarlanarak yüzde 4 oranında 159 milyon dolara, test kitleri ile bu satışlar ise daha da arttı. beşte birden. Grup ayrıca Quantiferon tuberculosis testinde ve NeuModDx analizöründe özellikle yüksek büyüme kaydetti.

QIAGEN Hisse Senedi ;

DAX 40 QIAGEN Hisse Senedi ; Temmuz’dan Eylül’e kadar QIAGEN, bir yıl öncesine göre yüzde 11 daha fazla olan 535 milyon dolarlık (461.4 milyon Euro) satış gerçekleştirdi. Hisse başına düzeltilmiş kazanç 0,58 dolarda sabit kaldı. Sonuç olarak, kârlar birçok kez 133 milyon dolara yükseldi. Geçen yıl şirket sadece 17 milyon dolar kazanmıştı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Yönetim için rakamlar aynı zamanda mevcut gidişatın bir teyidi olmalıdır: QIAGEN, korona testleri nedeniyle bir kriz kazananı olarak kabul edilir; Ancak şu anda Yönetim Kurulu, Quantiferon ve teşhis cihazları dahil olmak üzere Covid-19 ile ilgili olmayan ürün gruplarına odaklanıyor. Pandemi sonrası zamanlarda gelecekteki büyümenin gelmesi gereken yer burasıdır.

DAX 40 QIAGEN Hisse Senedi ; Bu arada, grup tahminine göre QIAGEN önceki yıla göre daha zayıf bir son çeyrekle karşı karşıya. Kur etkilerine göre ayarlandığında, satışlarda yaklaşık yüzde 9’luk bir düşüş bekleniyor. Hisse başına düzeltilmiş kazanç – yine sabit döviz kurları üzerinden hesaplanmıştır – bir önceki yılın aynı çeyreğinde 0,68 dolardan sonra en az 0,60 dolar olmalıdır. Bununla birlikte, 2020’nin son çeyreği, korona testlerine olan yüksek talep nedeniyle özellikle güçlüydü.

DAX 40 QIAGEN Hisse Senedi ; Bu arada, birleşme söylentileri Çarşamba günü tekrar gündeme geldi. Bloomberg haber ajansı, konuyu bilen kişilere atıfta bulunarak, QIAGEN’in şu anda Fransız rakibi / Aktien / Biomerieux-Aktien ile bir birleşmeyi araştırdığını bildirdi.

Sonuç olarak, QIAGEN payı 2000’den beri en yüksek seviyesine tırmandı. ABD laboratuvar ekipmanı tedarikçisi Thermo Fisher Scientific, QIAGEN hissedarlarının direnişi nedeniyle devralma projesinde başarısız olduğundan, yeni umutlarla ilgili spekülasyonlar birkaç kez kızıştı. QIAGEN, Çarşamba günü bioMerieux hakkındaki mevcut söylentiler hakkında yorum yapmadı.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

15 Aralık Piyasa Gelişmeleri

Alireza

DAX Analizi 3 Mayıs

Alireza

22 Ağustos Dünya Borsaları Gündemi

Alireza