Almanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziKripto Eğitimi

DAX Analizi 22 Temmuz

DAX Analizi 22 Şubat - DAX Analizi 22 Temmuz - DAX Analizi 1 Eylül- DAX Analizi 29 Eylül

DAX Analizi

DAX Analizi 22 Temmuz ,Şimdiye kadar olumlu bir borsa haftasının sonunda, Alman borsasının gücü tükenebilir. Ticaretin başlamasına bir saatten az bir süre kala, önde gelen Alman endeksi için tezgah üstü bir gösterge olarak X-Dax (DAX 40), yüzde 0,51 düşüşle 13,158 puana geriledi. Ancak haftalık bazda bu, önde gelen endeks için yaklaşık yüzde 2,3’lük sağlam bir artıya işaret ediyor. EuroStoxx 50’nin (EURO STOXX 50) Cuma sabahı yaklaşık yüzde 0,5 daha düşük olması bekleniyordu.

Bir gün önce Dax, euro bölgesindeki beklenmedik derecede önemli faiz artışına ve İtalya’da yenilenen hükümet krizine rağmen şaşırtıcı derecede dirençli olduğunu göstermişti. Rekor yüksek enflasyon göz önüne alındığında, Avrupa Merkez Bankası (ECB), kilit faiz oranını birçok kişinin beklediğinden daha fazla 0,5 puan artırdı. İtalya Başbakanı Mario Draghi’nin istifasıyla birlikte, ağır borçlu ülkenin Avrupa Birliği ve euro için bir kez daha tehdit oluşturabileceğine dair korkular artıyor.

DAX Analizi 22 Temmuz

Dax‘a yönelik QC Partners’tan portföy yöneticisi Thomas Altmann, “Hala ikna olmuş alıcı eksikliği var” dedi. Önde gelen Alman endeksi, bu nedenle, Wall Street’te geç işlemlerde fiyat artışını başlangıçta almamalıdır. Orada, Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) altı haftanın en yüksek seviyesine tırmanmıştı.

DAX Analizi 22 Temmuz

Şirket açısından bakıldığında, yatırımcıların odak noktası Cuma günü yine raporlama sezonu olmalıdır. Elektronik perakendecisi Ceconomy (Ceconomy St), üçüncü mali çeyrekte bulutlu tüketici ortamının etkilerini hissetti ve bu nedenle tam yıl hedeflerini düşürdü. Zayıf talep, enflasyonun gelişimi ve keskin bir şekilde artan enerji maliyetleri Almanya, Avusturya ve İsviçre bölgeleri üzerinde özellikle olumsuz bir etki yaratıyor. Hisse, Xetra kapanış fiyatına kıyasla Tradegate işlem platformunda piyasa öncesi yüzde 8,8 değer kaybetti.

IT servis sağlayıcısı Nagarro (Nagarro SE) ise bu yıl ikinci kez satış hedefini yükseltti. Gelirlerin şimdi, daha önce açıklanandan yaklaşık 30 milyon Euro daha yüksek olan 800 milyon Euro civarında olması bekleniyor. Karlılık (Ebitda marjı) tüm yıl için yüzde 14’te kalmalıdır. Tradegate’de, Nagarro kağıtları son zamanlarda yüzde 2,6 arttı.

DAX Analizi 22 Temmuz

Enerji teknolojisi grubu Siemens Energy, Kuzey Denizi’ndeki birkaç rüzgar çiftliğini birbirine bağlamak için büyük bir sipariş aldı. Bu, şirket tarihindeki en büyük açık deniz şebeke bağlantısı siparişidir. Sanayi çevreleri neredeyse bir milyar Euro’luk bir sipariş hacminden bahsediyor. Hisse senetleri Tradegate’de yüzde 1.5 değer kazandı.

Nasdaq 100 endeksi nedir?

DAX endeksi (DAX 40 endeksi) nedir? 

Related posts

2021’de GER 40 ‘ın En İyi 40 Şirketi (DAX Endeksi)

Alireza

DAX Endeksi 20 Aralık Öğlen Analizi

Alireza

Avrupa Piyasaları ve DAX toparlanma sürecinde

Alireza