ABD BORSASIAlmanya BorsasıAnalizAvrupa borsasıBorsa EğitimiDAXDAX 40DAX40EuroForexGER 40GER40GER40 AnaliziHaberlerKripto Eğitimi

22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Dünya Borsaları - Borsa nedir - dünya borsaları canlı- Dünya borsaları canlı fiyatı - Menkul Kıymetler Borsaları - | Ger40.com -14 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Çarşamba sabahı finans piyasaları için hangi konular önemli?

22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

 UNIPER

22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri, Federal hükümet, gaz ithalatçısı için bir kurtarma planının ilk temel taşlarını yayınlayabilir. Görüşmelere aşina olan kişiler Reuters’e verdiği demeçte, hükümetin Cuma günü Uniper’in kredi itibarını değerlendiren derecelendirme kuruluşlarına bir destek sinyali göndermek istemesinin oldukça olası olduğunu söyledi. Plan, Uniper’de yaklaşık yüzde 25’lik bir devlet hissesi öngörüyor. Fin ana hissedarı Fortum tarafından önerilen şirketin bölünmesi masadan kalktı.

 ALMANYA/RUSYA/GAZ

How Russia hooked Europe on its oil and gas – and overcame US efforts to  prevent energy dependence on Moscow

İçeridekilere göre, Nord Stream 1 gaz boru hattının eksik türbini, Kanada’daki bakımının ardından Almanya’da kaldı. Konuya aşina iki kişi Reuters’e verdiği demeçte, Rusya’nın ülkeye ileriye taşıma için henüz izin vermediğini söyledi. Rus bilgilerine göre, geri dönüşü gecikmiş olan boru hattından daha az gazın akabileceği anlamına gelen türbin, lojistik şirketi Challenge Group tarafından 17 Temmuz’da Montreal’den Köln’e uçtu. Yaklaşık on iki metre uzunluğundaki türbinin Rusya’ya ne zaman getirilebileceği ise belirsiz. İçeridekiler, günler hatta haftalar sürebileceğini söyledi.

 22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri SIEMENS ENERGY

22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

SIEMENS ENERGY, Amprion Offshore GmbH’den rüzgar enerjisine yönelik ilk şebeke bağlantı projelerinin dönüştürücü istasyonlarına teknoloji tedarik etmek üzere bir sipariş aldı. Siemens Energy, sipariş değerinin üç basamaklı yüksek milyon euro aralığında olduğunu ve bu nedenle şirketin bugüne kadar aldığı en büyük açık deniz şebeke bağlantısı siparişi olduğunu duyurdu.

 CECONOMY

22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri

Avrupa’nın en büyük elektronik perakende zincirleri Media Markt ve Satürn’ün sahibi, 2021/22 mali yılı için (Eylül sonu itibariyle) tahminini düşürdü. Bir önceki yılın 21.4 milyar Euro seviyesindeki kura göre düzeltilmiş toplam satışların şimdi hafif bir büyüme yerine bekleniyor. Düzeltilmiş faaliyet geliri (EBIT) 150 ile 210 milyon Euro arasında olacak ve bu nedenle önceki yıla göre 237 milyon Euro’nun altında olacak. Başlangıçta Ceconomy, bir önceki yıla göre çok önemli bir artış öngörmüştü.

 22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri NAGARRO

Yazılım geliştiricisi, cari yıl için satış tahminini 770’den 800 milyon Euro’ya yükseltiyor. Nagarro, “Brüt kar marjı tahmini yüzde 28’den yüzde 27’ye revize edilirken, düzeltilmiş FAVÖK marjı kılavuzu yüzde 14’te kaldı.” Dedi.

 İTALYA

İTALYA, Başbakan Mario Draghi’nin istifasının ardından yeni seçimlerle karşı karşıya. Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella Perşembe günü parlamentoyu feshederek sonbaharda seçimin önünü açtı. O zamana kadar Draghi görevde kalacak. Mattarella, Roma’da yaptığı kısa bir konuşmada, “Devlet işlerinde kesintiye izin vermeyen zamanlardayız” dedi. Ekonomik ve sosyal krize ve yükselen enflasyona karşı mücadele edilmelidir. Draghi’nin geniş çapta saygı gören çok partili koalisyonu daha önce 18 ay sonra çökmüş ve finansal piyasalarda belirsizliğe neden olmuştu. Mattarella’ya göre 70 gün içinde yeni bir seçim yapılmalı. Hükümet çevrelerinde verilen tarih 25 Eylül’dü. Bu, son teslim tarihinden önceki son Pazar.

 22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri ECB

What Will Happen When the ECB Stops Buying Euro Bonds? – BRINK –  Conversations and Insights on Global Business

İçeridekilere göre, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) para birimi gözlemcileri Perşembe günkü faiz oranı toplantısında İtalyan devlet tahvillerindeki türbülansı tartışmadılar. Buna ek olarak, duruma aşina birkaç kişi Reuters’e verdiği demeçte, önerilen yeni TPI tahvil alım programının başlatılmasının yakın olmasını beklemiyorlardı. Bunun koşulları TPE kullanımını haklı çıkarmaz. Bir ECB sözcüsü bilgi hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir?  

 22 Temmuz Piyasa Gelişmeleri AB/GAZ

Merakla beklenen AB doğalgaz acil durum planı, önümüzdeki aylarda her bir ülkede yüzde 15’lik tasarruf öngörüyor. Bugünden itibaren, AB ülkelerinden diplomatlar, 26 Temmuz’da yapılacak özel bir toplantıda enerji bakanlarının planları onaylaması amacıyla teklifi tartışacaklar. Ancak, Polonya ve İspanya gibi ülkelerden projeye şimdiden direnç var.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Detaylı bilgi almak için GER40 Uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Related posts

ECB Faiz Oranı Yükseldi

Alireza

DAX Analizi 15 Aralık

Alireza

29 Eylül Dünya Borsaları Gündemi

Alireza